W ciągu jednego roku świat zmienił się na zawsze.

Pandemia COVID ciężko doświadcza sektory takie jak opieka zdrowotna, badania epidemiologiczne, gospodarka i producenci na całym świecie.

Naukowcy zajmujący się badaniami nie są oszczędzeni od wpływu. W rzeczywistości dziedzina badań przechodzi trudną fazę na wiele sposobów. Jesteśmy pewni, że nasi czytelnicy mogą się z nami bardzo dobrze utożsamić.

Wraz z niekończącym się wzrostem liczby przypadków, dziedziny badań nauk przyrodniczych zawężają się, aby zrozumieć COVID i znaleźć rozwiązania dla pandemii.

Początkowo instytucje badawcze starały się nadrobić tempo pracy, utrzymując laboratoria z mniejszą liczbą pracowników. Jednak w obecnych warunkach praca z domu stała się koniecznością dla większości instytucji badawczych i negatywnie wpływa na wyniki pracy i programy badawcze.

kobieta w niebieskiej koszuli z długim rękawem i niebieskich dżinsach siedząca na łóżku i korzystająca z macbooka
Źródło obrazu: Unsplash przez Windows.

Niepewność w miejscu pracy

Na całym świecie różne kraje podjęły poważne kroki w celu zwalczania rozprzestrzeniania się COVID na swoich obszarach. Te rygorystyczne działania obejmowały przymusową blokadę, zamknięcie instytucji akademickich, częściowe zamknięcie instytucji badawczych i wiele innych.

Warunki te powodują niepewność co do dostępności miejsc pracy. Większość eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych nie jest możliwa bez laboratoriów mokrych. Pandemia COVID utrudniła dostęp do instrumentów i pracowników na pokładzie z powodu kilkumiesięcznego lockdownu.

Instytuty badawcze niezaangażowane w prace nad COVID były nieobsadzone przez wiele miesięcy, nie dostarczając żadnych danych. Główni badacze, naukowcy, dyrektorzy i instytucje mają trudności z przywróceniem swoich badaczy do pracy i wznowieniem ich pracy z kilku innych powodów. Wizyty w terenie stają się niemożliwe ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, a eksperymenty w zakresie zwiększania skali cierpią w każdym sektorze.

Wpływ na laboratoria eksperymentalne

"Ośmiu na dziesięciu naukowców ze stopniem doktora twierdzi, że globalna pandemia koronawirusa utrudniła im przeprowadzanie eksperymentów lub gromadzenie danych", jak podaje magazyn Nature. ogólnoświatowe badanie naukowców ze stopniem doktora.

Wielu badaczy musiało odłożyć swoje eksperymenty z powodu pandemii COVID, a nie tylko kilka trwających eksperymentów i modeli indukowanych, które stały się bezużyteczne z powodu kryzysu wywołanego pandemią COVID.

Nie jest łatwo pozbyć się traumy związanej z utratą zestawu danych przez naukowca i brakiem możliwości ich odzyskania w najbliższym czasie w tym roku. Prawie wszystkie instytucje zmniejszyły swoje obłożenie o połowę, co prowadzi do trudnych czasów dla międzynarodowych naukowców.

Brak przywrócenia zwyczajowego etapu pracy opóźnia przyznawanie stopni naukowych doktorantom. Ogólny wpływ to mniejsza liczba eksperymentów, słabsze wyniki i ogromny stres dla społeczności badawczej.

biały mikroskop na czarnym stole
Źródło obrazu: Unsplash przez Ousa Chea.

Cięcia budżetowe

Pandemia COVID doprowadziła świat do poważnego, nieoczekiwanego kryzysu gospodarczego.

Dla wszystkich rządów obowiązkowe stało się inwestowanie w opiekę zdrowotną i dbanie o pandemię COVID w tej chwili. "Ze względu na skutki COVID-19, Cancer Research UK musiało zmniejszyć swoje finansowanie badań o 45 milionów funtów", mówi Cancer Research UK.

"Wiele tradycyjnych działań badawczych zostało w dużej mierze zawieszonych wiosną i latem, poza badaniami związanymi z COVID-19 i innymi niezbędnymi badaniami" dla amerykańskiego szkolnictwa wyższego, według raportu raport Radeckiego i Schonfleda. Fundusze zostały przekierowane na badania nad COVID. Organizacje charytatywne, agencje finansujące i instytucje rządowe są zmuszone skupić swoje pieniądze na COVID, aby jak najszybciej pomóc chorym.

Z jednej strony jest to konieczne, ale z drugiej strony wskazuje, że istotne badania, takie jak badania nad rakiem, eksperymenty środowiskowe, stoją w obliczu spadku finansowania. Cięcia budżetowe bezpośrednio wpływają na rękawy badaczy w obszarach niezwiązanych z COVID, prowadząc do niższych wynagrodzeń i mniejszego zaangażowania w pracę.

Znaczna liczba badaczy stoi przed dylematem, czy kontynuować swoją pracę, czy też na stałe przenieść się do badań związanych z COVID-19.

Zagadnienia i publikacje dotyczące rozszerzenia

W obliczu niewidocznej przyszłości innych badań opartych na naukach przyrodniczych, instytucje badawcze podejmują trudne decyzje o zaprzestaniu finansowania w celu zrekompensowania cięć budżetowych przez rządy.

Specjaliści postdoc stają w obliczu problemów związanych z ekspansją, podczas gdy dopiero co poczęci doktorzy stają w obliczu problemów związanych z wyborem tematu. Większość wydawnictw przeniosła swój radar na COVID i udostępniła literaturę w otwartym dostępie.

Ten szlachetny krok z drugiej strony prowadzi do mniejszego znaczenia innych dziedzin. Podczas gdy prace badawcze w innych dziedzinach (innych niż COVID) były prowadzone przez pewien czas i wymagają uwagi. Nagle publikacje związane z COVID są nagłaśniane i przywiązuje się do nich wagę, aby przyspieszyć terminy publikacji.

Wpływ na zdrowie psychiczne i relacje

Łącząc cały stres, ogólne zdrowie psychiczne naukowców zbiera żniwo. Próbują radzić sobie ze spotkaniami online, ale nic nie może się równać z pracą z partnerem w centrum badawczym.

Z napiętymi relacjami z partnerami i mentorami borykają się niemal wszyscy. Nie można winić tylko pandemii COVID, ale kryzys finansowy, praca z domu, ograniczenia w podróżowaniu, niestabilne przepisy i presja w pracy prowadzą do napiętych relacji.

mężczyzna w szarej koszulce używający macbooka pro
Źródło obrazu:  Unsplash przez MayoFi.

Promyk nadziei - Mind the graph

Rozumiemy problemy związane z działalnością online i wyrażaniem myśli. Skontaktuj się z nami w każdej sprawie związanej z publikacją i Zwróć uwagę na wykres pomoże ci w szczegółowym zilustrowaniu twojej pracy badawczej. Pozwól nam pomóc Ci zmniejszyć stres!

gif z niedźwiedziem wewnątrz filiżanki kawy podczas relaksu

Weź filiżankę kawy i pozwól nam pomóc Ci przygotować abstrakt graficzny!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony