Marketing internetowy nieustannie ewoluuje. Strategie, które są istotne dzisiaj, mogą nie być istotne za kilka lat. Jest jednak jedna strategia, która pozostaje niezmienna z każdym mijającym rokiem - moc treści wizualnych!

Oto dlaczego - 90% informacji przekazywanych do ludzkiego mózgu to informacje wizualne. My, ludzie, jesteśmy zaprogramowani do przetwarzania informacji wizualnych 60 000 razy szybciej niż tekstu!

Odniesienie 26.

Teraz już wiesz, dlaczego zawsze przyciągają nas atrakcyjne projekty wizualne. Podczas przewijania kanału w mediach społecznościowych jesteśmy zachęcani do zatrzymania przewijania na widok przyciągającej wzrok grafiki.

Dzisiejsze media społecznościowe są coraz bardziej nastawione na treści wizualne. Facebook, Instagram, a teraz TikTok rozwijają się dzięki treściom wizualnym.

Co z tego wszystkiego wynika? Wizualizacje są najlepszym rodzajem treści, aby przyciągnąć uwagę użytkowników. 

Żyjemy w świecie pełnym zewnętrznej stymulacji. W dowolnym momencie wokół nas dzieje się tak wiele rzeczy, że nasza uwaga jest stale podzielona.

W rzeczywistości średni czas koncentracji uwagi człowieka wynosi 8 sekund1czyli mniej niż złota rybka!

Przy tak wielu czynnikach rozpraszających, niezwykle trudno jest przyciągnąć uwagę użytkowników za pomocą zwykłej treści tekstowej. Musimy pójść o krok dalej. Ale jak? Poprzez treści wizualne!

Jeśli się nad tym zastanowić, większość kampanii reklamowych, promocji produktów, a nawet treści informacyjnych w górnej części ścieżki jest wizualna. 

Dzieje się tak, ponieważ na przestrzeni lat marketerzy zdali sobie sprawę ze znaczenia infografik i trendów w projektowaniu wizualnym. Uwolnili prawdziwy potencjał trendów wizualnych i tego, jak mogą one przekształcić ich biznes. 

Jeśli chcesz poznać niektóre z najważniejszych trendów w projektowaniu graficznym w 2021 roku, to mamy dla Ciebie wszystko.

W tym przewodniku znajdziesz kilka unikalnych i interesujących trendów w zakresie infografik i projektowania wizualnego, które pomogą Ci stworzyć oszałamiające treści wizualne, przyciągnąć odbiorców, zwiększyć zaangażowanie i przyspieszyć rozwój Twojej firmy.

Trend 1: Infografiki będą potrzebą chwili

Jednym z najbardziej widocznych trendów, jakie zaobserwowaliśmy, było to, że infografiki są obecnie ulubionymi materiałami wszystkich użytkowników.

Infografiki są zasadniczo wizualizacjami, które mogą pomóc w dostarczaniu informacji w wizualnym, łatwym do zrozumienia formacie. Właśnie dlatego są tak popularne.

Infografiki to bomby wartości z mnóstwem informacji zapisanych w atrakcyjnej wizualnie grafice. 

Działają świetnie, ponieważ większość odbiorców szuka przydatnych, praktycznych informacji, które mogą pomóc im przezwyciężyć ich bolączki.

Chociaż informacje te mogą być dostarczane za pomocą treści tekstowych, trudno jest przyciągnąć ich uwagę.

Ponadto zrozumienie treści tekstowych wymaga więcej wysiłku. Dlatego ludzie zazwyczaj je pomijają.

Jednak w przypadku infografik w grę wchodzi moc obliczeniowa mózgu. Gdy odbiorcy znajdą informacje, które są łatwe do przyswojenia i nie przytłaczają, z pewnością zatrzymają się i spojrzą na nie.

Oto kilka statystyk, które podkreślają znaczenie infografik:

 • Infografiki są czwartym najczęściej używanym medium w content marketingu. (HubSpot2)
  Okazują się one skutecznym formatem dla marketerów, którzy chcą udostępniać angażujące i łatwo przyswajalne treści.
 • 56 procent marketerów wykorzystuje wizualizacje lub infografiki w prawie każdej treści. Z pewnością zdali sobie sprawę, że nie każdy lubi czytać posty na blogu zawierające dużo tekstu.3
 • Trend infografik szaleje również w segmencie B2B. 65 procent marketerów B2B wykorzystało infografiki do content marketingu.4
Trend 1 Infografiki będą potrzebą chwili

Trend 2: Organizacje będą w dużym stopniu polegać na narzędziach do projektowania graficznego online

Dawno minęły czasy, gdy firmy tworzyły jedną infografikę na niebieskim księżycu.

Mieli luksus zatrudniania grafików i czekania całymi dniami na gotowe projekty.

Następnie projekt przechodził przez wiele rund edycji - wiesz, jak to jest!

Ale co się dzieje, gdy musimy masowo produkować treści wizualne? 56 procent marketerów3 twierdzi, że wykorzystuje wizualizację lub infografikę w prawie każdym opublikowanym fragmencie treści.

Poleganie na projektancie graficznym przy każdej wizualizacji i czekanie na nią przez wiele dni, tylko po to, by przekonać się, że projekty nie były takie, jak się spodziewałeś, nie jest już możliwe. Było to szczególnie prawdziwe po całej sytuacji z blokadą.

43 procent content marketerów5 powiedział, że tworzenie spójnych treści wizualnych, takich jak infografiki, jest ich największym wyzwaniem.

Dlatego też większość organizacji przechodzi na narzędzia do projektowania graficznego online. Łatwość korzystania z tych narzędzi zadziwia. Ponadto takie narzędzia są dość opłacalne w porównaniu z zatrudnianiem ludzi do projektowania.

Zalety korzystania z takich narzędzi są nieograniczone. Możesz dostosować swoje projekty do własnych wymagań bez konieczności polegania na kimś innym.

Co więcej, można produkować wiele projektów z rzędu, nie narażając się przy tym na ogromne wydatki.

Nic dziwnego, że 50 procent marketerów3 używać Narzędzie do projektowania graficznego online do tworzenia treści wizualnych.

Niezależnie od tego, czy są to narzędzia płatne, czy bezpłatne, pozwalają one zwiększyć wydajność i wprowadzić oszałamiającą kreatywność do rzeczywistego projektowania.

Trend 2 Organizacje będą w dużym stopniu polegać na narzędziach do projektowania graficznego online

Trend 3: Publikowanych będzie coraz więcej infografik 

Obecnie widzimy, że coraz więcej blogów wykorzystuje moc infografik.

Wraz z pojawieniem się różnych narzędzi do projektowania graficznego, tworzenie ton infografik każdego miesiąca stało się dla wielu firm bułką z masłem.

Według infografiki opublikowanej w Social Media Today, 40 procent marketerów5 przyznało, że infografiki pomogły im osiągnąć cele marketingowe.

Odniesienie 5.

Oprócz zwiększania świadomości marki, infografiki generują więcej linków zwrotnych dla firm.

Infografiki generują o 178 procent więcej linków zwrotnych6 niż inne formy treści. W związku z tym większość firm koncentruje się na infografikach jako głównych elementach treści. Infografiki są zasobami, które można łączyć i udostępniać. 

W rzeczywistości infografiki są jednymi z najlepszych rodzajów treści7 jeśli chodzi o przyciąganie linków zwrotnych. 65 procent8 Wiele osób uczy się wizualnie i preferuje proste i łatwe do naśladowania treści oferowane przez infografiki. 

Tak więc, jeśli opublikujesz wysokiej jakości infografikę na popularny lub wiecznie zielony temat, wiele stron internetowych doda do niej linki. Będzie to bardzo pomocne dla SEO witryny. Infografiki są również często udostępniane w kanałach mediów społecznościowych.

Trend 3 Publikowanych będzie coraz więcej infografik

Trend 4: Ludzie będą chcieli oglądać więcej treści wizualnych

Firmy tworzą więcej treści infograficznych, ponieważ użytkownicy dobrze na nie reagują i oczekują od nich więcej treści wizualnych.

50% ludzkiego mózgu9 służy do przetwarzania informacji wizualnych. Również dane udostępnione przez Venngage10 wynika, że kolorowe elementy wizualne zwiększają chęć czytania treści o 80 procent.

Nic dziwnego, że posty ze zdjęciami generują o 180 procent większe zaangażowanie niż te bez treści wizualnych. 

Długie treści są teraz w modzie. Ale wyobraź sobie, że długie treści są zaśmiecone tekstem. 

Użytkownicy nie będą chcieli przewijać nawet 20% strony. Tak więc, długi przewodnik może zapewnić ci pierwsze miejsce w rankingu, ale aby przekazać wiadomość, powinien być dostarczony wizualnie, aby ludzie działali na niego. 

Trend 5: Infografiki torują sobie drogę przez procesy sprzedaży lub wdrażania klientów.

Jeśli myślisz, że infografiki są świetną treścią tylko w górnej części ścieżki marketingowej, pomyśl jeszcze raz! Infografiki są przydatne na każdym etapie ścieżki marketingowej.

Infografiki dostarczają informacji w łatwo przyswajalny sposób. Z pewnością można je więc wykorzystać w procesach sprzedaży i wdrażania.

Od porównań produktów, przez historie sukcesu klientów, po materiały szkoleniowe dla nowo wdrożonych klientów - infografiki można wykorzystać do wszystkiego! 

Brzmi niewiarygodnie? Oto kilka faktów na poparcie naszej tezy, że infografiki mogą poprawić sprzedaż i wyniki finansowe.

 • Infografiki i inne kolorowe materiały wizualne mogą zwiększyć sprzedaż nawet o 80 procent. Tak więc, dodając kolor do treści, możesz zapewnić, że klienci lepiej zrozumieją Twoją markę, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze Twojej firmy. 11
 • Konsumenci mają tendencję do skupiania się na "obrazach niosących informacje", takich jak infografiki, bardziej niż na czytaniu tekstu na stronie. W rzeczywistości odwiedzający spędzają około 10% więcej czasu na treściach wizualnych niż na zwykłym tekście. 12
Trend 5 Nie zdziw się, jeśli zobaczysz infografiki w procesach sprzedaży lub obsługi klienta.

Trend 6: Inne pojawiające się technologie zdominują produkcję treści wizualnych 

Kolejnym ważnym trendem wizualnym, który będzie można zaobserwować w 2021 roku, jest rozwój technologii wspierających treści wizualne nowej ery.

Technologie takie jak sztuczna inteligencja (AI), uczenie maszynowe (ML), roboty, rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona są coraz częściej wykorzystywane do tworzenia treści angażujących wizualnie. 

Technologie te zapewniają użytkownikom wciągające, bardzo angażujące i bardziej rzeczywiste wrażenia podczas korzystania z treści wizualnych.

Gigant mediów społecznościowych Facebook otrzymuje VR13 na pierwszy plan. Firma ogłosiła wersję beta Facebook Spaces.

Projektowanie VR tworzy symulowane środowisko, w którym ludzie mogą doświadczać i zanurzać się za pomocą sprzętu, takiego jak zestawy słuchawkowe. 

Technologie takie jak VR wydają się być przełomowymi technologiami w dziedzinie treści wizualnych. Nic dziwnego, że jedna czwarta użytkowników VR14 Wierzymy, że ma ona duży potencjał dla marek i marketerów. 

Trend 7: Personalizacja będzie czynnikiem zmieniającym zasady gry

Współcześni klienci nie dadzą się zwieść masowo produkowanym, ogólnym treściom.

Czują się docenieni, gdy marki oferują im dostosowane do ich potrzeb doświadczenia. To bardzo pomaga w zdobyciu ich zaufania i lojalności.

Dlatego ważne jest, aby tworzyć treści wizualne, które rezonują z odbiorcami. 

Na przykład odbiorcy z pokolenia Z mogą preferować infografiki i treści wideo. Z drugiej strony, pokolenie Baby Boomer wolałoby klasyczne podejścia, takie jak banery reklamowe. 

Trend 7 Personalizacja zmienia zasady gry bardziej niż kiedykolwiek wcześniej

Trend 8: Storytelling znajdzie się w centrum uwagi 

Opowiadanie historii za pomocą treści wizualnych to bardzo skuteczna strategia, która jest szeroko stosowana w marketingu treści.

Dlaczego?

Ponieważ ludzie lepiej łączą się z historiami. Kiedy marki wykorzystują storytelling, budują w odbiorcach empatię i współczucie.

Pomaga to w tworzeniu głębszego połączenia z użytkownikami, pomagając im wyróżnić się spośród setek innych wizualizacji.

Użytkownicy powinni wiedzieć, dlaczego decydują się na konkretny produkt lub usługę.

Dlatego marketerzy powinni zająć się WIIFM (co jest w tym dla mnie?). Historie marki rezonują z głosem marki i dostarczają tego, do czego odbiorcy mogą się odnieść.

Na przykład Airbnb praktykuje opowiadanie historii marki poprzez swoje treści wideo.

Stosują strategię opowiadania historii skoncentrowaną na kliencie15 aby angażować i bawić swoich odbiorców. Ty również możesz tworzyć treści wizualne, aby przyciągnąć odbiorców i zdobyć ich zaufanie i lojalność.

Trend 8 Storytelling zajmie centralne miejsce

Trend 9: Animowane wizualizacje będą kluczowe w 2021 roku

Animowane wizualizacje były i będą w modzie przez długi czas. Elementy wizualne, takie jak GIF-y i filmy, mogą całkowicie odmienić każdą treść.

Jest to szczególnie ważne, gdy docelowymi odbiorcami są milenialsi i pokolenie Z. Od wyjaśniania pojęć naukowych po tworzenie memów, animacja może być wykorzystana do przyciągnięcia odbiorców i utrzymania ich zaangażowania.

Wskocz w ten trend, koncentrując się na animowanych filmach, które uzupełniają głos i przekaz Twojej marki. Możesz edytuj wideo Możesz także edytować serię obrazów w GIF-y lub nawet użyć wcześniej istniejących, aby wzmocnić swoją grę content marketingową.

Trend 9 Animowane wizualizacje będą kluczowe w 2021 roku

Trend 10: Infografiki będą pełnić wiele ról

Wiele firm uważa, że trudno jest włączyć infografiki do swojego stylu treści i grupy docelowej. Faktem jest jednak, że infografiki mogą pełnić wiele ról w różnych sektorach. 

Dobrym tego przykładem może być nisza zdrowia i fitnessu.

Kto by pomyślał, że infografiki jako sposób przekazywania informacji pacjentom okażą się tak przydatne.

284 procent więcej pacjentów jest w stanie oszacować ryzyko16 i podejmują decyzje mające na celu poprawę ich stanu zdrowia, gdy otrzymują infografiki dotyczące zdrowia.

W związku z tym wiele podmiotów opieki zdrowotnej wykorzystuje infografiki do edukowania swoich pacjentów.

Odniesienie 27.

Nie tylko zdrowie i fitness, infografiki są wykorzystywane w sektorach, które trudno byłoby sobie wyobrazić kilka lat temu.

Na przykład segmenty środowiska, sprawiedliwości społecznej i produkcji wykorzystują infografiki do przechwytywania i przekazywania informacji milionom ludzi na całym świecie. 

Infografiki odgrywają również wielofunkcyjną rolę na różnych rynkach B2B i B2C. Wskocz w ten trend, zanim będzie za późno.

Trend 11: Infografiki będą tak samo wartościowe jak artykuły na blogach, informacje prasowe i teksty na strony internetowe.

Ludzie od dawna zdają sobie sprawę z wpływu publikowania wysokiej jakości treści na ruch w witrynie. Ci, którzy konsekwentnie udostępniają treści w formie artykułów na blogu i informacji prasowych, osiągnęli świetne wyniki.

Ten sam trend powtarza się w przypadku infografik. Infografiki wzbudzają ciekawość wśród ludzi i są atutem, który można powiązać z firmami.

Udostępnianie treści w formie infografiki może zwiększyć ruch na stronie nawet o 12 procent17.

Dzieje się tak, ponieważ infografiki opowiadają historie danych w interesujący sposób i są 30 razy chętniej czytane18 niż posty na blogach i artykuły informacyjne. 

Co więcej, ludzie wolą czytać treści z elementami wizualnymi.

Jeff Bullas twierdzi, że posty z obrazami otrzymują o 94% więcej wyświetleń i przeczytań niż te bez obrazów. Nic dziwnego, że wysokiej jakości infografiki mają tendencję do generowania linków zwrotnych z wiarygodnych stron internetowych. 

Trend 11 Infografiki będą tak samo wartościowe jak artykuły na blogach, artykuły prasowe i kopie stron internetowych.

Trend 12: Oryginalność w treściach wizualnych będzie zwycięską formułą.

Wszyscy skaczą na modłę "wysokiej jakości treści" i "ukierunkowanych na słowa kluczowe". Dlatego ważne jest, aby marki znajdowały innowacyjne sposoby na przyćmienie konkurencji.

Tworzenie oryginalnych i wartościowych treści jest kluczem do przyciągnięcia uwagi odbiorców.

Prawie 50 procent marketerów19 zgadzają się, że oryginalne treści wizualne działają lepiej niż inne formy treści na komputerach i urządzeniach mobilnych.

W innej ankiecie 40 procent marketerów3 uważają, że oryginalne grafiki, takie jak infografiki i ilustracje, najlepiej angażują odbiorców.

Dlatego marketerzy muszą znaleźć unikalne sposoby budowania linków i autorytetu oraz wzmacniania wizerunku marki.

Opowiadanie historii wizualnych za pomocą formatów takich jak infografiki, filmy instruktażowe i animacje tablicowe może na przykład pomóc w zaangażowaniu odbiorców i osiągnięciu większej liczby konwersji. 

Podobnie, treści generowane przez użytkowników (UGC) mogą być zabójczym atutem dla firm. Raport sporządzony przez ClickZ20 wynika, że ponad połowa klientów ufa UGC bardziej niż innym formom treści promocyjnych.

UGC oferuje pewną formę dowodu społecznego od marek, zachęcając ich do podjęcia decyzji na ich korzyść. 

Według danych udostępnionych przez Yopto21UGC może zwiększyć współczynnik konwersji nawet o 200 procent.

Sprawdź, jak Vanity Planet22Internetowy sklep kosmetyczny odnotował 24-procentowy wzrost konwersji dzięki wyświetlaniu powiązanych treści UGC na stronach produktów i kanale Instagram.

Odniesienie 28.
Odniesienie 29.
Trend 12 Oryginalność w treściach wizualnych będzie zwycięską formułą

Trend 13: Automatyzacja produkcji treści wizualnych stanie się faktem. 

Automatyzacja była modnym słowem w ciągu ostatniej dekady. Zrewolucjonizowała ona kilka branż, w tym przestrzeń kreatywną.

Intensywna konkurencja i zwiększona potrzeba angażowania klientów sprawiły, że marki muszą masowo tworzyć kreatywne treści. 

Jednak konsekwentne tworzenie wysokiej jakości treści nie jest bułką z masłem. 35 procent marketerów3 przyznaje, że tworzenie spójnych treści jest ich największym wyzwaniem, jeśli chodzi o treści wizualne. 

Automatyzacja kreacji jest odpowiednią odpowiedzią na to pytanie. Może pomóc marketerom w zwiększeniu wysiłków związanych z generowaniem treści, oszczędzając czas i zachowując jakość treści.

W rzeczywistości badanie przeprowadzone przez Rocketium23 wykazały, że firmy produkują kreacje 20 razy szybciej dzięki automatyzacji kreatywnej, co przekłada się na 94% mniej czasu spędzonego na tworzeniu kreacji.

Zmniejszyło to również koszty produkcji o 75%.

Trend 13 Automatyzacja produkcji treści wizualnych będzie czymś oczywistym

Trend 14: Wykwalifikowani projektanci będą prawdopodobnie zarabiać więcej. 

Branża projektowania wizualnego nieustannie ewoluuje wraz z nowymi technologiami i trendami. Oznacza to, że zestaw umiejętności projektowych poszukiwanych przez firmy zawsze się zmienia. Utrzymanie się w czołówce oznacza więc nabywanie lub doskonalenie umiejętności, na które jest zapotrzebowanie.

56 procent marketerów3 twierdzi, że wykorzystuje grafikę lub infografikę w prawie każdej publikowanej treści. Ponadto 55 procent marketerów tworzy grafiki w mediach społecznościowych24 niż jakakolwiek inna treść wizualna. W związku z tym zapotrzebowanie na wykwalifikowanych projektantów zawsze będzie wysokie i będą oni również dobrze opłacani25

Trend 14 Wykwalifikowani projektanci będą prawdopodobnie zarabiać więcej pieniędzy

Trend 15: Interaktywne infografiki są najlepsze 

Oczekuje się, że rosnące wykorzystanie infografik osiągnie etap nasycenia. Zwykłe nieinteraktywne są nadużywane przez firmy. Nadejdzie czas, gdy interaktywne infografiki będą coraz częściej wykorzystywane przez marki, aby wyróżnić się z tłumu treści wizualnych. 

Interaktywne infografiki są fantastycznym narzędziem zachęcającym ludzi do zapoznania się z treścią, niezależnie od tego, czy jest to zestaw danych, czy historia marki. Pomagają one zwiększyć zaangażowanie i doświadczenie użytkowników, a tym samym poprawić SEO witryny. Inwestując w interaktywne treści, takie jak interaktywne infografiki, organizacja może stać się autorytetem w danym temacie i przyciągnąć odpowiedni ruch organiczny. 

Sprawdź te niesamowite przykłady interaktywnych infografik poniżej. 

Ewolucja sieci: Ta interaktywna infografika zawiera szczegółowe informacje na temat rozwoju sieci.

Największe naruszenia bezpieczeństwa danych na świecie: Ta infografika pozwala ludziom zobaczyć, kto został zhakowany i w jakim stopniu.

Odniesienie 30.

Atlas witamin: Ta infografika prowadzi ludzi przez ciało.

Odniesienie 31.
Trend 15 Interaktywne infografiki są najlepsze

Trend 16: Rola twórców stron internetowych w produkcji treści wizualnych będzie rosnąć

Niezależnie od tego, czy są interaktywne, czy nie, infografiki mają fantastyczny potencjał w marketingu treści. W przyszłości atrakcyjny design i programowanie będą szły w parze, aby zaimponować docelowym odbiorcom.

W związku z tym, oprócz grafików pracujących w programach Photoshop i Illustrator, można spodziewać się zaangażowania twórców stron internetowych w tworzenie infografik i treści wizualnych. 

Nadejdzie czas, gdy firmy będą projektować całą swoją stronę internetową, aby prezentować treści w formie infografiki.

Zwiększy to zapotrzebowanie na twórców stron internetowych, którzy są ekspertami w językach programowania, takich jak JavaScript i CSS.

Zaangażowanie twórców stron internetowych zapewni, że strona internetowa i elementy infografiki będą reagować bez wysiłku na infrastrukturę sprzętową i programową. 

Trend 16 Infografiki i inne treści wizualne będą również angażować twórców stron internetowych

Wnioski 

Z pewnością jesteś już przekonany, że treści wizualne są najlepszym rozwiązaniem dla marketerów, którzy chcą, aby ich marki wyróżniały się z tłumu.

Firmy, które wykorzystują treści wizualne, mogą wygrać dzięki wysokim zwrotom w postaci obserwujących, udostępnień, polubień i wreszcie przychodów. 

Domena treści wizualnych zawsze ewoluowała, a innowacyjni marketerzy na nowo wyobrażali sobie swoje strategie marketingowe i znajdowali świeże i kreatywne sposoby na zachęcenie odbiorców. W tak dynamicznym scenariuszu opłaca się znać nadchodzące trendy. 

Niezależnie od tego, czy jesteś globalną marką, firmą non-profit, czy małą firmą, wyżej wymienione trendy poprowadzą Twoją strategię mediów cyfrowych i pomogą Ci osiągnąć najlepsze wyniki w zakresie treści wizualnych.

Jeśli ten post był dla Ciebie wartością dodaną, z pewnością zainteresuje również Twoich znajomych i współpracowników! Polub i udostępnij ten post osobom, które Twoim zdaniem na tym skorzystają. 

Ponieważ wiemy, jak infografiki dobrze trafiają do naszych odbiorców, stworzyliśmy jedną, która podsumowuje każdy z powyższych trendów. Daj nam znać, co myślisz!  

 1. Masz teraz krótszą uwagę niż złota rybka
 2. Nie kolejny raport o stanie marketingu.
 3. 15 statystyk dotyczących marketingu treści wizualnych w 2021 roku [Infografika].
 4. BtoB Content Marketing.
 5. 14 statystyk dotyczących treści wizualnych, które poprowadzą Twoją strategię marketingową w 2020 roku [Infografika].
 6. Kompletny przewodnik marketera po przynętach na linki.
 7. Zgadnij, które typy treści uzyskują najwięcej linków zwrotnych?
 8. Jak rozpoznać menedżerów uczących się wzrokowo, słuchowo i kinestetycznie?
 9. Oko umysłu.
 10. 10 statystyk, które pokazują, dlaczego rok 2019 jest rokiem treści wizualnych.
 11. 20 sposobów na dzielenie się wiedzą o kolorach.
 12. Zdjęcia jako treści internetowe.
 13. Jak wirtualna rzeczywistość staje się głównym nurtem dla marketerów [Gifographic]
 14. AR vs VR: wyzwania i możliwości w 2019 r.
 15. 6 trendów w storytellingu, o których powinni wiedzieć liderzy marketingu.
 16. Preferencje pacjentów dotyczące wizualizacji podłużnych danych o wynikach zgłaszanych przez pacjentów.
 17. Infografika: Siła treści wizualnych.
 18. Jak infografiki mogą pomóc Twojej firmie - #infographic
 19. Ponad 40 ważnych statystyk dotyczących marketingu treści wizualnych, które musisz znać
 20. UGC jest kluczem do sukcesu Instagrama [Badanie].
 21. Czy UGC naprawdę wpływa na współczynnik konwersji? [Wideo]
 22. Vanity Planet zwiększa liczbę transakcji o 24% dzięki zdjęciom na Instagramie
 23. ROZPOCZĘCIE PRACY Z AUTOMATYZACJĄ KREACJI DLA REKLAMODAWCÓW I AGENCJI.
 24. Twórz wysoce angażujące grafiki w mediach społecznościowych za pomocą Venngage.
 25. 27-1024 Graficy.
 26. W JAKI SPOSÓB NASZE MÓZGI SĄ ZAPROGRAMOWANE NA TREŚCI WIZUALNE.
 27. Blog Mind the Graph.
 28. Jonowa parownica do twarzy
 29. Post na Instagramie.
 30. Największe na świecie naruszenia danych i włamania.
 31. Interaktywny przewodnik po odżywianiu i ludzkim ciele

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony