Magistro laipsnis, kuris dažnai laikomas kitu aukštojo mokslo etapu po bakalauro laipsnio, atveria duris į pažangias žinias ir patirtį įvairiose srityse. Šios programos suteikia studentams galimybę gilintis į pasirinktus dalykus, įgyti specializuotų įgūdžių ir pagerinti savo karjeros perspektyvas. Galima rinktis iš daugybės magistro laipsnių - nuo mokslinių tyrimų reikalaujančių programų iki profesinio pobūdžio programų - todėl kelionė į meistriškumą yra tokia pat įvairi, kaip ir patys dalykai. Šiame straipsnyje išsamiai apžvelgsime magistro laipsnius, paaiškinsime, kokios yra jų rūšys, kokie yra jų skirtumai ir kokie yra svarbiausi būsimiems studentams reikalingi aspektai.

Kas yra magistro laipsnis

Magistro laipsnis - tai antrosios pakopos akademinis laipsnis, kuris paprastai suteikiamas baigus bakalauro studijas. Tai aukštesnio lygio kompetencija ir specializacija tam tikroje studijų srityje. Magistrantūros studijų trukmė skiriasi, tačiau paprastai, priklausomai nuo šalies ir konkrečios programos, jos trunka nuo vienerių iki dvejų metų.

Magistro laipsniai suteikiami įvairiose srityse - nuo humanitarinių ir socialinių mokslų iki gamtos mokslų, inžinerijos, verslo ir sveikatos priežiūros. Jų siekia asmenys, siekiantys įgyti pažangių žinių ir įgūdžių pasirinktoje srityje, taip pat tie, kurie nori pagerinti savo karjeros perspektyvas ir kvalifikaciją.

Magistro laipsnių tipai

Yra du pagrindiniai magistro laipsnių tipai, priklausomai nuo studijų baigimo būdo:

Dėstomi laipsniai

Dėstomosios magistrantūros studijos - tai struktūruotos programos, kurias sudaro dėstomi kursai ir moduliai, kuriems vadovauja dėstytojas arba programos vadovas. Studentai paprastai kas savaitę lanko paskaitas ir seminarus, pereina šiuos struktūrizuotus modulius ir baigia juos baigiamuoju projektu arba disertacija, kuri dažnai sudaro paskutinį programos trečdalį. Nors kai kuriose dėstomosiose magistrantūros programose yra svarbus mokslinių tyrimų komponentas, jos visų pirma skirtos profesinei praktikai ir karjerai tobulinti. Nors iš dėstomosios magistrantūros programos galima pereiti į doktorantūrą, dauguma studentų šiose programose įgytas specialiąsias žinias panaudoja savo karjerai.

Taip pat skaitykite: Magistro ir daktaro laipsniai: Kuris laipsnis jums tinka?

Savybės:

 • Daugiausia dėmesio skiriama kursiniams darbams ir mokymui klasėje.
 • Į mokymo programą orientuotas privalomųjų ir pasirenkamųjų kursų rinkinys.
 • Gali būti rengiamas pagrindinis projektas, baigiamieji egzaminai arba disertacija.
 • Idealiai tinka asmenims, siekiantiems specializacijos ar karjeros.
 • Paprastai trunka trumpiau nei moksliniais tyrimais grindžiami laipsniai.

Moksliniais tyrimais pagrįsti laipsniai

Mokslinių tyrimų magistrantūros studijose, dažnai vadinamose MRes, daugiausia dėmesio skiriama savarankiškiems moksliniams tyrimams ir jos yra parengiamasis etapas siekiant daktaro laipsnio arba karjeros mokslinių tyrimų srityje. Maždaug 70% MRes studijų programų kursinio darbo sudaro savarankiški moksliniai tyrimai, o šiose programose paprastai reikalaujama parengti didelės apimties disertaciją arba mokslinių tyrimų projektą. Nors nėra tradicinių dėstomų modulių, studentai mokomi mokslinių tyrimų metodų, etikos ir mokslinių tyrimų pasiūlymų rašymo meno.

Šie straipsniai taip pat gali jus sudominti:

Nuo teorijos prie praktikos: Tyrimų metodų įvaldymas siekiant sėkmės

Gilus pasinėrimas į etikos svarbą moksle

Savybės:

 • Akcentuojami savarankiški tyrimai ir kritinis mąstymas.
 • Studentai glaudžiai bendradarbiauja su dėstytojais mentoriais.
 • Išsamus konkrečios mokslinių tyrimų temos nagrinėjimas.
 • Disertacija yra pagrindinė sudedamoji dalis, dažnai skelbiama viešai.
 • Paprastai trunka ilgiau nei kursų pagrindu įgytas laipsnis.
 • Idealiai tinka tiems, kurie planuoja prisidėti prie akademinių mokslinių tyrimų ar konkrečių pramonės šakų.

Magistro laipsnio įgijimo privalumai

Įgijus magistro laipsnį galima gauti daugybę privalumų, įskaitant didesnes pajamas, didesnes įsidarbinimo galimybes, daugiau specializuotų įgūdžių ir galimybę užimti vadovaujančias pareigas. Jis ne tik pagilina žinias ir kompetenciją konkrečioje srityje, bet ir atveria duris į aukštesnes karjeros perspektyvas, todėl yra vertinga investicija į asmeninį ir profesinį augimą.

Didesnis uždarbio potencialas

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl verta siekti magistro laipsnio, yra galimybė gauti didesnes pajamas. Statistika nuolat rodo, kad magistro laipsnį įgiję asmenys uždirba daugiau nei bakalauro laipsnį turintys asmenys. Galimybės uždirbti daugiau gali skirtis priklausomai nuo srities ir vietovės, tačiau paprastai tai yra stiprus motyvas daugeliui magistrantūros studentų. Darbdaviai dažnai pripažįsta magistro laipsnį įgijusių absolventų pažangias žinias ir įgūdžius ir yra pasirengę už tai atitinkamai atlyginti.

Didesnės darbo galimybės

Magistro laipsnis gali gerokai praplėsti jūsų įsidarbinimo galimybes. Jis atveria duris į tokias pozicijas ir pramonės šakas, į kurias nebūtų galima patekti turint tik bakalauro laipsnį. Daugelyje specializuotų pareigų ir vadovaujančių pozicijų reikalingi arba pageidaujami kandidatai, turintys aukštąjį išsilavinimą. Be to, kai kuriose srityse, pavyzdžiui, švietimo ir sveikatos priežiūros, tam tikroms pareigoms užimti gali būti privalomas magistro laipsnis, todėl jis yra būtinas siekiant karjeros.

Daugiau specializuotų įgūdžių

Magistrantūros studijų programos skirtos suteikti išsamių žinių ir specializuotų įgūdžių tam tikroje srityje ar disciplinoje. Toks kryptingas mokymasis leidžia studentams gilintis į pasirinktą dalyką ir įgyti patirties, kuri gali padėti išsiskirti darbo rinkoje. Nesvarbu, ar tai būtų inžinerijos, verslo administravimo, ar aplinkos mokslų magistrantūros studijos, absolventai įgyja išsamų savo srities supratimą.

Vadovaujantys vaidmenys ir pareigos

Tiems, kurie siekia eiti vadovaujančias pareigas, magistro laipsnis gali būti labai svarbus laiptelis. Daugelyje vadovų ir vadybininkų pozicijų pirmenybė teikiama aukštąjį išsilavinimą turintiems kandidatams, nes jie dažnai yra geriau pasirengę spręsti sudėtingas vadovavimo problemas ir iššūkius. Magistrantūros studijų programose dažnai akcentuojamas kritinis mąstymas, problemų sprendimas ir sprendimų priėmimo įgūdžiai, kurie yra būtini einant vadovaujančias pareigas įvairiose pramonės šakose.

Magistro laipsnių tipai pagal discipliną

Magistro laipsnių rūšys pagal disciplinas - tai įvairios studijų kategorijos arba sritys, kuriose siūlomi magistro laipsniai. Šie laipsniai skirti suteikti specializuotų žinių ir įgūdžių konkrečiose akademinėse ar profesinėse srityse. Toliau pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių disciplinų ir su jomis susijusių magistro laipsnių tipų:

Verslas ir vadyba

Verslo administravimo magistro laipsnis (MBA): Tai specializuotas verslo ir vadybos laipsnis, kuriuo asmenys rengiami vadovauti įvairioms pramonės šakoms.

Tarptautinio verslo magistro laipsnis (MIB): Daugiausia dėmesio skiriama pasaulinėms verslo strategijoms, tarptautinei prekybai ir tarpkultūrinei vadybai.

Vadybos magistro laipsnis (MM): Skirta suteikti platų vadybos principų ir praktikos supratimą. Jame dažnai pateikiamas holistinis požiūris į verslo operacijas.

Finansų magistro laipsnis (MFin): Finansų magistras (MFin): specializacija finansų srityje, kuri idealiai tinka tiems, kurie domisi finansų rinkomis, investicijomis ir įmonių finansais.

Apskaitos magistro laipsnis (MAcc): Sukurtas tiems, kurie nori tapti sertifikuotais buhalteriais (CPA) arba eiti aukštesnes pareigas apskaitos ir audito srityje.

Rinkodaros magistro laipsnis (MMkt): daugiausia dėmesio skiriama rinkodaros strategijoms, vartotojų elgsenai ir rinkos tyrimams. Ji idealiai tinka tiems, kurie domisi rinkodara ir prekių ženklų valdymu.

Mokslas ir technologijos

Mokslo magistro laipsnis (MS): dažnai suteikiamas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) disciplinose, akcentuojant mokslinius tyrimus ir praktinį taikymą.

Inžinerijos magistras (MEng): Skirta pažangiems inžinerijos principams ir techniniams įgūdžiams, tinka inžinieriams, siekiantiems specializacijos.

Kompiuterių mokslo magistro laipsnis (MCS): Siūlomi pažangūs kursai ir moksliniai tyrimai informatikos ir susijusiose srityse, tobulinantys techninius įgūdžius.

Informacinių technologijų (MIT) magistro laipsnis: ši programa skirta asmenims, besidomintiems pasauliniais verslo aspektais. Joje nagrinėjama tarptautinė prekyba, tarpkultūrinė vadyba ir veiklos pasaulinėje rinkoje strategijos.

Duomenų mokslo magistro laipsnis (MDS): ši programa skirta asmenims, besidomintiems duomenų analize, duomenų gavyba ir vertingų įžvalgų gavimu iš didelių duomenų rinkinių. Joje derinami informatikos, statistikos ir srities žinių elementai.

Sveikatos priežiūra ir medicina

Visuomenės sveikatos magistro laipsnis (MPH): Visuomenės sveikatos klausimai, epidemiologija ir sveikatos priežiūros vadyba, rengiant specialistus darbui visuomenės sveikatos organizacijose.

Slaugos mokslų magistro laipsnis (MSN): Sukurtas registruotoms slaugytojoms, siekiančioms pažangios praktikos, vadovavimo ar specializuotų slaugos pareigų.

Sveikatos priežiūros administravimo magistro laipsnis (MHA): Skirta sveikatos priežiūros specialistams, siekiantiems eiti vadovaujančias ir administracines pareigas sveikatos priežiūros sektoriuje.

Medicinos magistras (MMed): Tai medicinos specialistams, paprastai gydytojams, kurie nori specializuotis tam tikroje medicinos srityje ar subspecialybėje. Ji suteikia aukštąjį išsilavinimą ir kompetenciją konkrečioje medicinos srityje.

Farmacijos magistras (MPharm): Tai profesinio laipsnio programa, suteikianti studentams žinių, įgūdžių ir patirties, reikalingų tapti licencijuotais vaistininkais. 

Švietimas

Švietimo magistro laipsnis (MEd): Daugiausia dėmesio skiriama švietimo teorijai, pedagogikai ir lyderystei, skirta pedagogams ir švietimo administratoriams.

Mokymo magistro laipsnis (MAT): MAT programos yra skirtos parengti asmenis mokytojo karjerai. Šiose programose daugiausia dėmesio skiriama pedagoginiams metodams, klasės valdymui ir mokymo programų rengimui.

Švietimo magistro laipsnis (MSEd): magistrantūros studijų programose gilinamasi į švietimo teoriją ir praktiką, akcentuojant mokslinius tyrimus ir pažangius mokymo metodus.

Švietimo lyderystės magistro laipsnis (MEL): MEL programos skirtos pedagogams, kurie domisi lyderio vaidmeniu, apima mokyklų administravimą, politikos formavimą ir vadovavimą švietimui.

Specialiojo ugdymo magistras (MSE): MSE programose daugiausia dėmesio skiriama specializuotiems mokymo metodams ir strategijoms, skirtoms darbui su neįgaliais mokiniais.

Menai ir humanitariniai mokslai

Menų magistro laipsnis (MA): Paprastai suteikiamas humanitarinių, socialinių ir vaizduojamųjų menų srityse, daugiausia dėmesio skiriant teorinėms ir į mokslinius tyrimus orientuotoms studijoms.

Dailės magistro laipsnis (MFA): Daugiausia dėmesio skiriama kūrybiniams menams, tokiems kaip rašymas, vaizduojamasis menas, teatras ir kinas, akcentuojant meninę praktiką ir kūrybą.

Muzikos magistro laipsnis (MM): MM programos skirtos muzikos teorijos, kompozicijos, atlikimo ar muzikos pedagogikos studijoms.

Komunikacijos magistro laipsnis (MC): MC programos apima įvairius komunikacijos aspektus, įskaitant žiniasklaidą, viešuosius ryšius ir strateginę komunikaciją.

Viešojo administravimo magistras (MPA): Skirta asmenims, siekiantiems karjeros valstybės tarnyboje ir vyriausybėje, daugiausia dėmesio skiriant politikai, administravimui ir valdymui.

Socialiniai mokslai

Socialinio darbo magistras (MSW): Skirta būsimiems socialiniams darbuotojams, kurie mokosi konsultavimo, bendruomenės plėtros ir socialinių paslaugų.

Psichologijos magistro laipsnis (MPsy): Psichologijos magistrantūros (MPsy) programos apima pažangias psichologijos, mokslinių tyrimų ir klinikinės praktikos temas.

Sociologijos magistro laipsnis (MSoc): MSoc programose gilinamasi į sociologijos teorijas, tyrimų metodus ir socialinę analizę.

Tarptautinių santykių magistro laipsnis (MIR): MIR programose daugiausia dėmesio skiriama pasaulinei politikai, tarptautinei diplomatijai ir tarptautiniams reikalams.

Ekonomikos magistro laipsnis (MEcon): MEcon programose nagrinėjamos pažangios ekonomikos teorijos, politikos analizė ir ekonominiai tyrimai.

Inžinerija

Inžinerinės vadybos magistro laipsnis (MEM): MEM programose inžinerinės žinios derinamos su vadybos įgūdžiais, kad absolventai būtų parengti vadovauti inžinerinėms organizacijoms.

Civilinės inžinerijos magistras (MCE): MCE programos apima pažangias civilinės inžinerijos temas, įskaitant konstrukcijų projektavimą ir statybos valdymą.

Elektros inžinerijos magistras (MEE): MEE programose daugiausia dėmesio skiriama elektros sistemoms, elektronikai ir pažangioms elektros inžinerijos temoms.

Mechanikos inžinerijos magistras (MME): MME programose gilinamasi į mechanikos inžinerijos principus, projektavimą ir pažangias mechanines sistemas.

Chemijos inžinerijos magistro laipsnis (MChE): MChE programose daugiausia dėmesio skiriama chemijos inžinerijos principams, procesams ir chemijos sistemų projektavimui.

Teisė

Teisės magistro laipsnis (LLM): LLM programos skirtos teisininkams ir teisės absolventams, siekiantiems aukštesnių teisinių studijų specializuotose teisės srityse.

Teisės studijų magistro laipsnis (MLS): MLS programos suteikia teisinių žinių ne teisininkams, norintiems suprasti teisinę sistemą.

Jurisprudencijos magistras (MJ): MJ programos siūlo išsamų teisinį išsilavinimą ne teisininkams arba specialistams, kurie nori geriau suprasti teisę.

Aplinkosaugos studijos:

Aplinkosaugos mokslų magistras (MES) arba Aplinkosaugos vadybos magistras (MEM): Daugiausia dėmesio skiriama aplinkosaugos klausimams, išsaugojimui ir tvariam išteklių valdymui.

Tvaraus vystymosi magistro laipsnis (MSD): MSD programose akcentuojama tvarumo praktika, politikos formavimas ir visuotinis tvarus vystymasis.

Miestų planavimo magistro laipsnis (MUP): MUP programos rengia studentus karjerai miestų planavimo, urbanistinio projektavimo ir bendruomenių plėtros srityse.

išsaugojimo biologijos magistro laipsnis (MCB): MCB programose daugiausia dėmesio skiriama natūralių ekosistemų ir biologinės įvairovės išsaugojimui.

Tai tik keli pavyzdžiai, o kiekvienoje disciplinoje yra daug daugiau specializuotų magistro laipsnių. Magistro laipsnio pasirinkimas priklauso nuo asmens akademinių ir karjeros tikslų, taip pat nuo jo interesų ir patirties.

Mind the Graph yra neįkainojamas šaltinis mokslininkams, kuriame pateikiama didžiulė ir neprilygstama moksliškai tikslių iliustracijų kolekcija. Ši platforma yra didžiausia pasaulyje moksliškai tikslių iliustracijų galerija, sukurta siekiant suteikti daugiau galimybių įvairių sričių mokslininkams ir pedagogams. Naudodamiesi Mind the Graph, mokslininkai gali naudotis kruopščiai parengtų vaizdinių priemonių biblioteka - nuo biologijos ir medicinos iki chemijos ir kitų sričių. Šios iliustracijos yra ne tik vizualiai stulbinančios, bet ir moksliškai tikslios, užtikrinančios, kad sudėtingos sąvokos ir duomenys būtų veiksmingai perteikti. Kuriant pristatymus, mokslinius straipsnius ar mokomąją medžiagą, Mind the Graph suteikia mokslininkams vaizdines priemones, kurių reikia, kad jie galėtų aiškiai ir įtaigiai perteikti savo išvadas, todėl ši priemonė yra būtinas kiekvieno mokslo bendruomenės nario pagalbininkas.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai