Srovnávací infografika je skvělým nástrojem pro srovnání a porovnání dvou nebo více prvků. Je velmi užitečná ve vědách o živé přírodě pro porovnávání různých druhů, léčebných a kontrolních skupin v experimentu, vývoje nemocí apod. Jak ale úspěšně vytvořit srovnávací infografiku? Pro vysvětlení jsem vybral několik příkladů. Všechny tyto šablony jsou také k dispozici na stránkách pozor na graf, můžete z nich vycházet a přizpůsobit je svým potřebám.

03 témata, kterým je třeba věnovat pozornost při vytváření srovnávací infografiky

    • Zarovnání

Prvky musí být ve stejné úrovni, velikosti a poloze. V opačném případě mohou mít čtenáři potíže s porovnáním prvků. Ať už se jedná o dva nebo tři prvky, měli byste vše umístit symetricky.

Podívejte se na tyto příklady:

Vytvořili jsme videonávod, který vám krok za krokem pomůže vytvořit profesionální grafický abstrakt. Podívejte se na:

 

  • Jasné rozdělení

Obsah můžete rozdělit pomocí barev a rámečků. Pokud chcete čistou a minimalistickou infografiku, můžete zvolit tmavší nebo světlejší odstíny barev. Můžete použít i kontrastní barvy pro porovnání velmi kontrastních věcí. Dávejte jen pozor, abyste NEZNEČISTILI své grafické abstrakce použitím nesourodých barev.

Podívejte se na tyto příklady:

    • Konzistence

 Zůstaňte konzistentní a používejte stejný druh prvků. Musíte kombinovat velikost, zobrazení a umístění používaných prvků. Nevybírejte si ilustraci, která se neshoduje s ostatními. Musíte vytvořit vzor s ilustracemi, barvami, typ a velikost písma.

Proto mají všechny ilustrace v grafu stejný vzor, můžete je kombinovat a vytvořit harmonickou infografiku.

Podívejte se na tyto příklady:

Podívejte se na tento další videonávod. Neváhejte se přihlásit k odběru našeho kanálu na YouTube. Každý týden zveřejňujeme nové videonávody.

Líbily se vám tyto tipy? Začněte používat graf k vytváření vlastních grafických abstraktů a infografik právě teď:

pozor na grafické vědecké ilustrace

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony