Під час написання статті до неї включається велика кількість фактів та інформації, і часто цей обсяг матеріалу потрібно стиснути, щоб зробити статтю більш зрозумілою.

По суті, резюме допомагає визначити, чи відповідає стаття очікуванням щодо проблеми, чи побудована вона з урахуванням усіх тонкощів теми, чи може привести до висновку тощо.

Хоча створення резюме статті може здаватися простим і зрозумілим, може бути складно вибрати саме той матеріал, який є достатньо важливим для включення. Крім того, потрібно врахувати набагато більше, ніж просто переказати інформацію. 

Але не бійтеся - у цій публікації ви знайдете докладні інструкції щодо того, як як написати анотацію до статті правильно та ефективно.

Що таке резюме і чому воно важливе?

Важливо зазначити, що резюме є потужним показником ваших навичок читання та письма. Резюме - це просто короткий виклад основних елементів статті, написаний повністю вашими власними словами.

Загалом, резюме має бути приблизно на третину коротшим за оригінал, але при цьому містити всю найважливішу інформацію.

Резюме має багато переваг, і, як уже згадувалося, важливо сконденсувати велику кількість інформації в статті. Це може бути корисно для автора, оскільки допомагає визначити основні моменти і ключові деталі, а також надає різні точки зору, які покращують розуміння і проливають світло на тему, крім того, що передає суть статті в цікавий спосіб.

Це також може полегшити читачам розуміння статті, оскільки їм не доведеться продиратися крізь довгі абзаци тексту, щоб з'ясувати, про що йдеться у вашій тезі.

Анотації vs. огляди

Давайте обговоримо, як відрізнити огляди від анотацій, перш ніж перейти до як написати анотацію до статті.

Рецензія, як правило, означає висловлення точки зору на питання, що обговорюється. Вона зосереджується на концепції наративу та способі його представлення, а не на конкретних деталях. 

Огляд також визнає вплив теми на когось або щось. Він також може бути використаний для детального ознайомлення з темою, хоча, на відміну від резюме, в оглядах не обов'язково висвітлювати всі основні аспекти теми в тому ж хронологічному порядку, в якому вони розглядаються. 

Рецензії можуть бути використані на будь-яку тему, яку можна представити аудиторії, і застосовуються як у формальних, так і в неформальних ситуаціях, наприклад, "рецензія на фільм" або "рецензія на наукову роботу". 

Якість рецензії може відрізнятися від одного рецензента до іншого залежно від того, як вона інтерпретується - як хороша чи погана рецензія. На противагу цьому, резюме не враховує жодної думки.

Резюме - це стислий звіт про будь-яке представлення або розповідь, який використовується для того, щоб допомогти читачеві зрозуміти матеріал. Він охоплює всі критичні моменти в тексті та подає зміст у тому ж хронологічному порядку, що й наратив. 

Реферат зовсім не відхиляється від основних аспектів теми. У ньому немає жодної згадки про будь-яку оцінку предмета або ідей автора. Резюме завжди мають той самий формат, що й предмет, який вони узагальнюють, починаючи зі вступу і закінчуючи висновками. Хоча резюме часто використовують в академічному середовищі, його можна застосувати до будь-якого іншого типу історії.

Кроки для написання ефективного резюме

Перший крок у навчанні як написати анотацію до статті розуміти, що анотації до статей повинні показувати, що ви можете читати та інтерпретувати інформацію. 

1. Прочитайте статтю принаймні двічі

Щоб зрозуміти аргументи та тему статті, вам слід спочатку уважно прочитати статтю. На цьому етапі не варто робити нотатки, просто зосередьтеся на читанні статті. Тут вам знадобляться хороші навички читання.

Через GIPHY

2. Сформулюйте основну ідею

Уважно прочитавши статтю, ви зможете визначити її основну тему та основний зміст.

3. Почніть робити нотатки

Визначивши основну тему, почніть записувати допоміжні аргументи, зосередьтеся на ключових моментах і подумайте, що ще є в статті, що може бути корисним або важливим для резюме.

Крім того, корисно виділяти конкретні слова або фрази в контенті, а при підведенні підсумків статті включати в них основні ключові слова.

4. Запишіть це

Почніть записувати його своїми словами і уникайте копіювання фраз і речень зі статті, якщо вони не є прямими цитатами.

5. Подумайте про структуру

Анотація повинна мати вступ, основні абзаци та висновки, які не повинні перевищувати третину обсягу статті.

  • Вступ: 

Перший абзац повинен містити зачіпку, яка привертає увагу читача. Вступ включає загальний опис теми, назву статті та, в ідеалі, тезу, яка відображає суть тексту і пояснює, на яких моментах ви збираєтеся зупинитися.

  • Абзаци основного тексту:

Кожному аргументу на підтримку повинен бути присвячений окремий абзац. Поговоріть про нього, роз'ясніть або стисло викладіть ці аргументи в кожному абзаці основного тексту. Обов'язково обговоріть аргументацію кожного окремого висновку та підтверджуючі докази, які ви використовували. 

  • Висновок:

Перефразуйте головне речення вступу або тезу про ключовий аргумент, з якого ви почнете свій висновок, переконайтеся, що ви перефразували його зі вступного слова.

Використовуючи цей розділ, ви зможете краще передати загальний зміст статті та її аргументи. Опишіть будь-які додаткові питання, наслідки або проблеми, які піднімаються в статті, кількома фразами. 

Популяризуйте науку візуально за допомогою інфографіки

Почніть використовувати інструмент Mind The Graph та отримайте доступ до чудові шаблони інфографіки зробити статті більш візуально привабливими для читачів.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони