Основним засобом передачі знань іншим вченим, які працюють над подібними або суміжними темами, є написання наукової роботи. Наукові статті - це чудовий спосіб поділитися унікальним відкриттям з широкою або конкретною аудиторією, яка може бути зацікавлена в повторенні експериментів, визначенні нових застосувань для знахідки і т.д., а також популяризувати ваше дослідження.

Дуже важливо розвивати свої навички письма, щоб продемонструвати своє розуміння, застосувати вивчене та отримати конструктивну оцінку колег. 

Щоб досягти цих цілей, дослідницька робота повинна бути добре написана. Ця стаття Mind The Graph допоможе вам зрозуміти правильну структуру.

Головна структура дослідницької роботи

A структура дослідницької роботи розділений на розділи, кожен з яких має певну мету. Ми перерахували їх нижче, щоб ви могли краще зрозуміти важливість кожного розділу.

Назва

Це найважливіший розділ вашої роботи. Він призначений для того, щоб зацікавити читача та проінформувати його про те, що ви презентуєте. 

Анотація

Ваше дослідження підсумовано в анотації. Вона є майже такою ж важливою, як і назва, оскільки читач зможе швидко пробігтися по ній очима. Анотації більшості публікацій можуть бути розділені на дуже короткі розділи, щоб допомогти читачеві орієнтуватися в резюме.

Вступ

Вступ виконує кілька функцій. Він встановлює контекст вашого дослідження, пояснює вашу тему і цілі, а також окреслює сферу вашого дослідження. Сильний вступ задає тон решті вашої роботи, заохочуючи людей продовжувати читання.

Ви можете дізнатися більше про Як написати вступ до наукової роботи у нашій нещодавній статті.

Матеріал і методи

Включіть назви та адреси виробників, а також опис матеріалів, використаних у вашій дослідницькій роботі.

Цей розділ пояснює читачам, які процедури, підходи, дизайни та методи лікування ми використовували в дослідженні, що дозволяє відтворити дослідження, зрозуміти лінійність між підходом до поставлених завдань та отриманими результатами, визначити їх доречність та значущість, а також надати докази будь-якої упередженості в тому, як було заплановано та проведено дослідження.

Результати

У цьому розділі будуть розглянуті зібрані дані, а також результати будь-яких статистичних тестів, які були проведені в рамках вашого дослідження. Він може супроводжуватися поясненням використаної методики аналізу. Якщо ви проводили кілька експериментів, для кожного з них може знадобитися окремий розділ з результатами.

Обговорення

Це останній великий розділ роботи, який часто включає в себе підсумок результатів дослідження, опис того, як ці результати стосуються досліджуваної теми та/або проблем, на вирішення яких було спрямоване дослідження, а також може містити детальну інформацію про значення цих результатів. У цьому розділі часто висвітлюються обмеження та майбутні напрямки дослідження.

Посилання

Алфавітний список джерел, на які є посилання в роботі (за прізвищем першого автора кожного джерела). Включіть усі використані джерела у відповідному форматі цитування; зараз використовуються інші форми, такі як MLA та APA, які, хоча і схожі, але спираються на різні стилі цитування, яких необхідно дотримуватися послідовно і методично.

Таблиці та рисунки

Залежно від типу дослідження, до нього можуть бути включені таблиці та/або рисунки. Кожна таблиця та рисунок подається на окремій сторінці у форматі APA, а всі таблиці та рисунки включаються після посилань. Таблиці йдуть першими, за ними йдуть рисунки. Майте на увазі, що тут також доступні кілька форматів (APA, MLA, Chicago і т.д.).

Додаток

За певних обставин у додаток включають додатковий матеріал, який не є необхідним для розуміння звіту про дослідження, наприклад, перелік експериментів або деталі вторинного аналізу. 

Поради щодо написання структура дослідницької роботи

 • Почніть зі створення свого структура дослідницької роботи. Правильний скелет допоможе вам написати його більш впевнено.
 • Зробіть перший начерк, а потім вдосконалюйте його.
 • Зробіть заголовок чітким і привабливим, інакше читач перестане читати.
 • Якщо ви напишете анотацію в останню чергу, вона буде кращою і легшою для написання.
 • Твердження в анотації повинні бути короткими та цілеспрямованими. Уникайте скорочень і цитат.
 • Пишіть для людей, які не знайомі з вашою творчістю та обраною вами темою.
 • Після початку дискусійної частини поверніться назад і доопрацюйте свій вступ.
 • Перевірте, чи слідує ваша дослідницька робота логічному потоку і чи не перескакує вона від однієї концепції до іншої.
 • Переконайтеся, що ви не робите жодних остаточних заяв у розділі результатів.
 • Поясніть свої висновки в логічній послідовності та підкріпіть їх рисунками і таблицями.
 • Слід уникати надмірного цитування. Надмірне цитування, як правило, означає великий список статей, які абсолютно не пов'язані з основною темою вашої наукової роботи.
 • Завжди перевіряйте стандартні рекомендації щодо формату, коли створюєте розділ "Список використаних джерел".
 • Перевірте двічі, тричі, чотири рази, стільки разів, скільки потрібно.

Ексклюзивний науковий контент, створений вченими.

Використовуйте інструмент Mind The Graph, щоб привернути увагу аудиторії. Майте на увазі, що додавання візуальної інфографіки може підвищити авторитет і надати значної цінності вашій науковій роботі. Ви можете вибрати з великої кількості шаблонів відповідно до потреб наукової спільноти.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони