Плануєте наступну велику медичну презентацію? Ви проводите безсонні ночі, обдумуючи сотні способів, якими ваша презентація може стати бомбою?

Якщо це ти, то не хвилюйся. Ми тебе прикриємо!

Ми всі були слухачами презентацій, які були надзвичайно нудними та монотонними. І я впевнений, що ви боїтеся бути одним з таких доповідачів. 

Якщо говорити про медичні презентації, то вони можуть бути ще більш нудними. Це тому, що ви можете відчувати, що важко представити медичну тему в розважальній формі.

Переконавшись, що ви правильно зібрали всю інформацію та дані, ви можете створити та представити презентацію, яка не буде варта уваги слухачів. 

Щоб знайти відповіді на деякі питання, давайте спочатку подумаємо, чому деякі презентації стають нудними, а інші - ні? Що відрізняє нудну презентацію від цікавої?

 • По-перше, ваші слайди можуть бути непривабливими. Наприклад, якщо ви запхали 100 слів в один слайд і не додали жодного малюнка чи графіка, то ваша презентація, звісно, виглядатиме і звучатиме нудно!
 • Крім того, ваша презентація може не містити нічого унікального для вашої аудиторії. Наприклад, уявіть, що ваша аудиторія складається з дослідників і професорів, а ваша медична презентація розповідає про основи медицини на рівні середньої школи. Тоді очевидно, що у вашій презентації немає нічого унікального.
 • Іншим фактором може бути брак ясності. Те, про що ви говорите, потрібно пояснювати аудиторії абсолютно зрозуміло, спираючись на їхній досвід. Якщо ви просто поспішатимете з презентацією, не роз'яснюючи концепції, аудиторія розгубиться і втратить інтерес.
 • Ще одним важливим фактором, на який слід звернути увагу, є відсутність чіткої мети або бачення вашої медичної презентації. Ви повинні знати місію, яку хочете досягти за допомогою медичної презентації.
 • Ще одна поширена причина, чому ваша презентація може стати нудною, полягає в тому, що їй може бракувати зв'язності та плавності. Ви можете відволікатися від того, що хочете донести.
 • Якщо початок або перші кілька хвилин вашої медичної презентації не дуже вдалі, існує велика ймовірність того, що аудиторія почне втрачати інтерес до неї. Навіть якщо ваша дошка слайдів виглядає добре, ви втратите аудиторію ще до того, як почнете презентацію.

Якщо ви боїтеся, що ваша медична презентація буде нудною, цей посібник допоможе вам отримати кілька дієвих порад про те, як виправити ситуацію. 

Давайте розглянемо деякі хитрощі (разом із прикладами), які допоможуть вам зробити медичну презентацію надзвичайно цікавою та веселою, доносячи при цьому правильну інформацію.

Поради щодо успішних медичних презентацій

Зробіть його персоналізованим

Ми живемо в епоху інформаційного перенасичення, де персоналізація є надзвичайно важливою. 

Ваша медична презентація має бути корисною для аудиторії. Тільки тоді між вами та вашою аудиторією буде кращий зв'язок.

І так, вибір випадкового шаблону з інтернету та копіювання деяких текстових маркерів на кожному слайді не є персоналізованою презентацією. 

Коли ви виступаєте перед аудиторією, ви просите її уваги.

Тож, звичайно, має сенс, щоб ви цінували їхній дорогоцінний час. Ви можете зробити це, створюючи презентацію, пам'ятаючи про свою аудиторію.

Почніть з розуміння своєї аудиторії - хто буде основною аудиторією вашої медичної презентації?

Це презентація наукової роботи? Це медична презентація? Чи це презентація для продажу медичних послуг?

Тип інформації та даних, які ви додаєте до слайдів, ваш вступ, глибина презентації - все буде залежати від типу аудиторії.

Наприклад, для того, щоб ваша презентація була цікавою, необхідно розуміти рівень знань аудиторії з поточної теми. 

Якщо ваша медична презентація і дані, які ви додаєте до неї, занадто прості для вашої аудиторії, або навіть занадто складні, вони врешті-решт відійдуть від неї.

Ще одна важлива річ, коли йдеться про персоналізацію вашої презентації, - це розповісти про своє бачення.

Бачення, вища мета або щось практичне, що ви хочете запропонувати світові, може миттєво перетворити вашу медичну презентацію з нудної на цікаву.

Ділитися своїм баченням важливо, тому що велике бачення завжди рухає людство. Недостатньо просто провести медичну презентацію заради представлення ваших результатів. 

Вам потрібно вийти за рамки цього і переконатися, що ваше бачення постає перед аудиторією в найкращому світлі.

Згадайте будь-який популярний бренд. Вони завжди підкреслюють своє бачення під час презентації, розповідаючи про деталі своєї продукції. Вам також варто подумати про щось у тому ж дусі. 

Це спонукатиме вашу аудиторію більше зосередитися на тому, чим ви хочете з нею поділитися.

Вони не відриватимуться від вас протягом усієї презентації та встановлять з вами особистий контакт. І, що найважливіше, ви залишите аудиторію з почуттям власної гідності. 

Візьмемо, наприклад, цю медичну презентацію, яка розповідає про запобігання самогубствам. Слайд-шоу починається з цитати, що спонукає до роздумів, і натякає на бачення ведучого щодо зменшення кількості самогубств.

Це набагато краще резонуватиме з аудиторією, ніж інші сухі, позбавлені життя медичні презентації.

Не забудьте додати історії 

Хто не любить хорошу історію? Всі люблять, чи не так?! Історії можуть внести такий необхідний розважальний фактор у вашу дещо нудну медичну презентацію. 

Отже, якщо ви сумніваєтеся, що ваша презентація буде нудною, вплетіть її в історію.

Історії можуть бути про вас або про будь-кого, хто має відношення до презентації. Наприклад, ви можете представити свою команду лікарів та колег-дослідників. Це неодмінно зацікавить вашу аудиторію.

Ви можете почати з надзвичайно цікавого вступу до вашої медичної презентації. В ідеалі, ви повинні звернутися до аудиторії і поставити їй кілька запитань, щоб зацікавити її. Ви також можете включити у вступ "гачок" вашої презентації.

Далі ви можете продовжити свою презентацію, прихопивши з собою історію. 

Протягом усієї презентації ви повинні включати в неї елементи, що привертають увагу. Це може бути гумор, дані та факти, а найкраще - зображення та графіки.

Зображення та графіки можуть повністю перетворити вашу презентацію і привернути увагу читача, як ніщо інше. 

Як ми вже згадували раніше, просто включення тексту в медичну презентацію може стати надзвичайно нудним для вашої аудиторії. Отже, зображення можуть врятувати вас у таких ситуаціях.

Для медичних презентацій ви можете використовувати науковий діяч створювати графіки, які пояснюють ключові моменти вашої презентації в найкращий спосіб і в найзрозумілішій формі.

Зручний інструмент для створення наукових фігур

Ви також можете скористатися нашими творець інфографіки створювати вичерпну інфографіку, яка чудово ілюструє висновки у вашій медичній презентації. 

Ваша медична інфографіка та графіки отримають неперевершену увагу.

Наприклад, такі медична презентація про гіпофіз містить багато таких зображень, які чудово пояснюють суть презентації. Ви також можете створити подібну інфографіку за допомогою онлайн-конструктора інфографіки.

Майте на увазі ці 4 речі для вашої медичної презентації

Ось ще одна презентація про склепіння стопи, яку неможливо було б добре представити, якби не красива інфографіка та медичні ілюстрації. Ви можете використати науковий конструктор фігур, щоб зробити свою презентацію схожою на цю.

Що це за тип презентації?

Розуміння типу презентації та вміння додати правильні елементи також відіграє важливу роль у тому, щоб ваша медична презентація була цікавою.

Лекція для студентів

Якщо ви професор, який хоче прочитати лекцію за допомогою презентації, то це ті речі, які ви повинні включити, щоб зробити вашу презентацію більш цікавою:

 • Підготуйте свою презентацію за планом. Переконайтеся, що ви впорядкували всі речі, які ви хочете донести до слухачів під час лекції.
 • Створіть часову шкалу так, щоб усі ваші слайди вкладалися в часовий проміжок, відведений для презентації. Вирішіть, скільки часу ви хочете витратити на кожну тему чи слайд.
 • Почніть свою лекцію з питання, що викликає цікавість. 
 • Використовуйте зображення, графіку та ілюстрації, щоб краще пояснити концепції.
 • Зробіть свою презентацію інтерактивною, ставлячи аудиторії все більше запитань.
 • Попросіть свою аудиторію вивчити тему більше. Це може бути вашим закликом до дії.

Презентація дослідження

Якщо ваша медична презентація має на меті продемонструвати результати ваших досліджень, то ось деякі моменти, про які слід пам'ятати, щоб переконатися, що ваша презентація добре резонує з аудиторією:

 • Почніть з кількох слайдів, які представлять ваше дослідження. Поясніть, чим цікава ваша робота і як вона пов'язана з вашою аудиторією. Використовуйте візуальні елементи, що привертають увагу, такі як інфографіка та зображення.
 • Далі розкажіть про процес дослідження та інші дрібні деталі. Переконайтеся, що ваші слайди чіткі та зрозумілі.
 • Важливо також говорити про результати вашого дослідження. Переконайтеся, що вони відповідають вашому баченню.

Наприклад, ця презентація про дослідження клінічних випробувань добре руйнує деякі міфи та цікаво демонструє результати досліджень.

Презентація для пацієнтів

Для презентації пацієнта підхід буде майже таким самим, як описано вище. Зробіть презентацію лаконічною і включіть до слайдів лише необхідні ключові слова. Додайте візуальні ефекти та графіки, щоб краще пояснити свої тези.

Підтримуйте деякі основи

Наостанок, давайте поговоримо про дотримання деяких базових принципів. Це основні правила для будь-якого медичного представництва, які допоможуть зробити вашу презентацію правильною і дохідливою. 

Відсутність цих основ також призведе до незацікавленості аудиторії, і ваша медична презентація буде провальною.

Вдалого старту.

Вступ - це найважливіша частина вашої медичної презентації. Якщо ваш вступ не знайде відгуку в аудиторії, то вся ваша презентація буде сприйнята аудиторією як нудна.

Ось кілька елементів, які можуть оживити вступ до вашої медичної презентації:

 1. Ви можете спробувати додати гумору на початку своєї презентації. Вам може здатися, що гумор важко включити в медичну презентацію. Але це не так. Ви завжди можете почати з гумористичної кульмінації або медичного жарту.
 2. Постановка запитань блискуче працює в будь-якій презентації. Можливо, вашій аудиторії вже набридла попередня презентація, і вона сидить не надто зацікавлена. Ви можете змінити цю ситуацію, поставивши аудиторії запитання, що спонукає до роздумів.
 3. Як уже згадувалося раніше, початок з історії додасть необхідної пікантності вашій інакше нудній медичній презентації. Ви повинні переконатися, що історія пов'язана з аудиторією. В іншому випадку історія може не спрацювати так, як очікувалося.
 4. Ви навіть можете почати свою медичну презентацію з короткого спілкування з аудиторією. Ви можете представитися, поставити кілька запитань і поспілкуватися з деякими з них протягом кількох хвилин. Ви можете попросити деяких людей в аудиторії представитися і поділитися своїми думками.
 5. Відео працює чудово. Вашу вперту аудиторію може не зацікавити текст. Їм також можуть бути нецікаві зображення. Але відео - це те, що точно зацікавить усіх присутніх в аудиторії. Отже, ви можете почати свою медичну презентацію з короткого відео.

Зведіть кількість слайдів до мінімуму.

Ви повинні переконатися, що ваша медична презентація чітка і точна. Не варто надмірно подовжувати презентацію, включаючи занадто багато слайдів. Це здасться аудиторії непотрібним і нецікавим.

Додавайте ключові слова тільки в слайди, а не в речення.

Це помилка, якої часто припускаються ведучі-аматори. Ваша аудиторія не хоче читати великі абзаци та величезні стіни тексту. Якби вони хотіли, то прочитали б наукову статтю або книгу.

Суть презентації полягає в тому, щоб розповісти про тему в стислій, легкій для розуміння формі. Тому вам слід додавати необхідну інформацію лише у вигляді ключових слів та тез. Уникайте додавання речень та абзаців до презентації.

Візьмемо, наприклад, цю презентацію про COVID-19: вони додали лише короткі ключові слова, які необхідні для представлення даних. Це виглядає більш естетично порівняно з додаванням речень і абзаців.

Дайте заклик до дії.

Як уже згадувалося вище, ширше бачення може трансформувати вашу презентацію, так само як і заклик до дії. Ваш заклик до дії має бути таким, щоб він певним чином сприяв реалізації вашого великого бачення. 

Заклик до дії може бути будь-яким, наприклад, прохання до аудиторії дізнатися більше про тему, прохання зробити певний внесок у загальне благо або символічне прохання зв'язатися з вами.

Чудовим прикладом цього може бути такий презентація про COVID-19. Презентація завершується кількома корисними порадами щодо того, як протистояти стигмі, яка панує навколо COVID-19.

Майте на увазі ці 4 речі для вашої медичної презентації

Це гарний приклад того, як заклик до дії використовується в презентації, щоб закликати аудиторію зробити свій внесок у досягнення кращого результату.

Поділіться своїми контактними даними.

Після вашої презентації багато людей, наприклад, колеги-дослідники, професіонали галузі або студенти, можливо, захочуть зв'язатися з вами для співпраці та обговорення. 

Отже, має сенс вказати свою контактну інформацію на слайдах, а також донести її до присутніх.

Ось приклад того, як ви можете поділитися своєю контактною інформацією в кінці медичної презентації.

Висновок

Медичні презентації можуть легко стати нудними та одноманітними, якщо ви не подбаєте про те, щоб весь час тримати аудиторію залученою та зацікавленою. Поради, наведені в цій статті, прості у виконанні, але надзвичайно ефективні.

Отже, скористайтеся цими порадами, і ви точно побачите набагато більш зацікавлену та задоволену аудиторію на своїй наступній медичній презентації.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони