Місії на Місяць вже багато років є предметом захоплення і дослідження. З кожною місією ми отримуємо більше знань про Місяць і його потенційне використання. Хоча перша місія на Місяць відбулася в 1969 році, інтерес до нього не зменшився, і з тих пір було здійснено кілька місій.

Місяць завжди захоплював уяву людей, і завдяки технологічному прогресу ми тепер можемо досліджувати його більш детально. Місії на Місяць мають важливе значення для нашого розуміння місячної поверхні, навколишнього середовища та ресурсів. Вчені постійно шукають способи покращити свої знання про Місяць і про те, як його можна використати на користь життя на Землі.

У цій статті ви дізнаєтеся подробиці про місії на Місяць і побачите їх крізь призму наших наукових ілюстрацій.

Скільки місій на Місяць було здійснено?

З часу перших спроб досягти Місяця відбулося понад 100 місій до природного супутника Землі. Однак не всі місії були успішними, а кілька спроб закінчилися невдачею.

Скільки разів люди літали на Місяць?

Загалом відбулося 24 пілотовані місії на Місяць, шість з яких успішно приземлилися на його поверхню. Усі шість пілотованих місій були частиною програми НАСА "Аполлон", а останньою успішною була місія "Аполлон-17" у 1972 році.

Поряд з пілотованими місіями на Місяць здійснювалися численні безпілотні місії, як успішні, так і невдалі. Ці місії здійснювалися різними космічними агентствами, включаючи НАСА, космічну програму Радянського Союзу та Національну космічну адміністрацію Китаю. До найбільш відомих безпілотних місій на Місяць належать місії "Луна-1" і "Луна-2" Радянського Союзу в 1959 році, місії "Surveyor" НАСА в 1960-х роках і нещодавні місії "Чан'е", здійснені Китаєм.

Скільки країн ходили по Місяцю?

Загалом лише трьом країнам вдалося висадити космічні апарати на Місяць і провести там місії з екіпажами. Першими це зробили Сполучені Штати, здійснивши історичну місію "Аполлон-11" у 1969 році, а потім ще п'ять місій "Аполлонів" до 1972 року. Радянський Союз, нині відомий як Росія, відправив кілька безпілотних космічних апаратів на Місяць, включаючи першу в історії успішну м'яку посадку в 1966 році, але їхні пілотовані місії ніколи не виходили за межі земної орбіти. 

Нарешті, Китай став третьою країною, яка успішно висадила космічний апарат на Місяць у 2013 році, завдяки місії "Чан'е-3", і з того часу відправив ще кілька місій для дослідження місячної поверхні. Наразі ці три країни залишаються єдиними, хто успішно здійснив висадку на Місяць і дослідив його поверхню.

Проілюстровано успішні пілотовані польоти на Місяць

Щоб дати вам новий погляд на місії на Місяць, ми пропонуємо вам 6 нових ілюстрацій, які представляють кожну з успішних місій, всі вони вже доступні в нашій галереї. Всі ці місії були здійснені НАСА в рамках програми "Аполлон" у 1969-1972 роках.

Місія 1: Аполлон-11 (1969)

Ілюстрація доступна на Mind the Graph

Першою місією на Місяць стала історична місія "Аполлон-11", запущена НАСА 16 липня 1969 року. Космічний корабель був екіпірований трьома астронавтами: Командир Ніл Армстронг, пілот місячного модуля Едвін "Базз" Олдрін і пілот командного модуля Майкл Коллінз. Місія стала кульмінацією десятирічних зусиль НАСА, спрямованих на висадку людей на Місяць і їхнє безпечне повернення на Землю.

Пролетівши приблизно 240 000 миль, місячний модуль, названий "Ігл", відокремився від командного модуля і 20 липня здійснив посадку на поверхню Місяця. Ця місія стала великим досягненням в освоєнні космосу людиною і поклала початок новій ері наукових відкриттів і досліджень нашої Сонячної системи.

Місія 2: Аполлон-12 (1969)

Ілюстрація доступна на Mind the Graph

Аполлон-12 був запущений 14 листопада 1969 року, всього через кілька місяців після історичної місії Аполлон-11. Основною метою місії було проведення подальшої розвідки та наукових досліджень на поверхні Місяця.

Екіпаж здійснив два виходи на Місяць, зібравши зразки гірських порід і ґрунту та розгорнувши наукові прилади. Місія була успішною, і астронавти повернулися на Землю 24 листопада 1969 року. Досягнення "Аполлона-12" допомогли закласти основу для подальшого дослідження Місяця і поглибили наше розуміння найближчого небесного сусіда.

Місія 3: Аполлон-14 (1971)

Ілюстрація доступна на Mind the Graph

Аполлон-14 був третьою успішною місією НАСА з висадки на Місяць, що стартувала 31 січня 1971 року. Екіпаж космічного корабля складався з командира Алана Шепарда, пілота місячного модуля Едгара Мітчелла та пілота командного модуля Стюарта Рооса.

Основною метою місії було зібрати зразки гірських порід і ґрунту з високогір'я Фра Мауро, яке вважалося вулканічною областю Місяця, і провести кілька наукових експериментів. Під час місячних прогулянок екіпаж зібрав понад 90 фунтів зразків, встановив наукові прилади і провів сейсмічні експерименти.

Місія 4: Аполлон-15 (1971)

Ілюстрація доступна на Mind the Graph

Аполлон-15 надав безцінні дані, які поглибили наше розуміння походження, еволюції та геологічної історії Місяця, а також створили основу для більш складних майбутніх досліджень. Їх місія була спрямована на поглиблення нашого розуміння геології Місяця і проведення більш складних наукових експериментів на місячній поверхні.

Під час трьох місячних прогулянок вони використовували місяцехід (LRV), щоб подолати більшу відстань і зібрати понад 170 фунтів зразків гірських порід і ґрунту, що стало найбільшою колекцією з усіх місячних місій. Тим часом інший член екіпажу перебував на орбіті над ними, проводячи експерименти і роблячи знімки за допомогою камери з високою роздільною здатністю.

Місія 5: Аполлон-16 (1972)

Ілюстрація доступна на Mind the Graph

П'ятою місією висадки на Місяць став "Аполлон-16", запущений НАСА 16 квітня 1972 року. Основною метою місії було дослідження місячних нагір'їв та проведення наукових експериментів з геології Місяця.

Вони зібрали понад 200 фунтів зразків гірських порід і ґрунту та провели кілька експериментів, поки "Маттінглі" перебував на орбіті над ними. Місія була успішною і надала нові цінні дані про склад та історію Місяця.

Місія 6: Аполлон-17 (1972)

Ілюстрація доступна на Mind the Graph

Останньою успішною місією з висадки на Місяць був "Аполлон-17", запущений НАСА 7 грудня 1972 року. Її основною метою було проведення детальної геологічної розвідки регіону долини Таурус-Літроу на Місяці. Екіпаж провів на поверхні Місяця понад 22 години, в той час як інші члени екіпажу залишалися на місячній орбіті, проводячи експерименти та фотографуючи місячну поверхню.

Місія була повністю успішною і повернулася з великою кількістю нової інформації про геологію, мінералогію та історію Місяця. Це була остання пілотована місія на Місяць, здійснена НАСА. Після завершення програми "Аполлон" жодні пілотовані місії не поверталися на Місяць, але існують плани щодо майбутніх пілотованих польотів на Місяць у найближчі роки.

Всі ці ілюстрації місії нового Місяця доступні в нашому галерея.

Сучасні місії на Місяць: поточний сценарій

Однією з останніх місій на Місяць була місія "Чан'е-5", запущена Китаєм у 2020 році. Місія була успішною і принесла зразки ґрунту з поверхні Місяця. Зразки були вивчені, щоб краще зрозуміти формування Місяця та його геологічну історію. Ця місія стала значним досягненням для Китаю і важливою віхою в його програмі освоєння космосу.

Ще однією місією на Місяць, яка привернула багато уваги, була програма "Артеміда", запущена НАСА. Метою програми є висадка людей на Місяць до 2024 року, і очікується, що вона матиме значний вплив на дослідження космосу. Очікується, що програма "Артеміда" допоможе нам краще зрозуміти ресурси Місяця, його середовище та потенційне використання. Завдяки цій програмі ми зможемо розробити технології, які дозволять нам жити на Місяці та використовувати його ресурси.

Наступні місії NASA: Програма "Артеміда

У рамках програми Artemis заплановано кілька місій, кожна з яких спрямована на досягнення конкретних цілей. Перша місія, Artemis I, була запущена без екіпажу у 2021 році, і її метою було випробування космічної системи запуску та космічного корабля Orion. Очікується, що друга місія, "Артеміда II", буде пілотованою і вийде на орбіту Місяця незабаром, у 2024 році. Третя місія, "Артеміда III", як очікується, висадить людей на поверхню Місяця. Ці місії є значним кроком вперед у дослідженні Місяця, і вони допоможуть нам дізнатися більше про його потенціал.

Окрім програми Artemis, на найближче майбутнє заплановано ще кілька місій на Місяць. Місія VIPER, запуск якої запланований на 2023 рік, має на меті дослідити район південного полюса Місяця та пошукати водяний лід. Очікується, що програма CLPS також здійснить кілька місій на Місяць, і ці місії будуть зосереджені на доставці корисного вантажу на поверхню Місяця.

Важливість сучасних місій на Місяць

Місії на Місяць мають важливе значення для нашого розуміння Місяця та його потенційного використання. З кожною місією ми отримуємо більше знань про поверхню, середовище та ресурси Місяця. Ці знання можуть бути використані для розробки технологій, які дозволять нам жити на Місяці і використовувати його ресурси. Місяць є цінним ресурсом, і він може допомогти нам у кількох відношеннях.

Один із способів використання Місяця - це космічні дослідження. Маючи Місяць як базу, ми могли б запускати місії на інші планети і досліджувати всесвіт більш детально. Ресурси Місяця також можуть бути використані для створення космічних кораблів та інших технологій, необхідних для дослідження космосу. Маючи Місяць як базу, ми могли б розробити технології, які зробили б дослідження космосу більш доступним і економічно ефективним.

Представляйте свої дослідження графічно за допомогою Mind the Graph

Перетворіть будь-які складні дані на красиву та зрозумілу інфографіку. Поєднання найбільших у світі науково достовірних ілюстрацій з простими інструментами дизайну - це секрет того, як зробити вашу дослідницьку роботу більш релевантною та доступною для аудиторії. Підпишіться на Mind the Graph і почніть вивчати наш інструмент.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони