Для науковців краса в науці полягає в найменших деталях їхніх досліджень. Від несподіванки з відповіддю на складне питання до поведінки, яку ніколи раніше не бачили. Однак, щоб захопити наукою не-науковців, потрібно щось інше. Насправді, є щось, що робить науку захоплюючою для всіх типів людей.

Пам'ятаєте приказку "одна картинка говорить більше, ніж тисяча слів"? Ми в Mind the Graph розуміємо важливість візуальної інформації і погоджуємося з цим висловом. Таким чином, ми вирішили згадати пост від Природа в грудні 2015 року та допис від BBC у березні 2016 року.

Ось кілька вражаючих наукових фотографій, обраних журналом Nature та BBC:

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
Природа. НАДЗВУКОВА СТРІЛА | Ударні хвилі, згенеровані американським літаком, що рухався з надзвуковою швидкістю, були зняті з іншого літака над пустелею Мохаве. Дослідники NASA використали техніку під назвою шлірен-фотографія, вперше розроблену в ХІХ столітті німецьким фізиком Августом Теплером, щоб зафіксувати зміни у світлі, коли літак проходив крізь повітря різної густини.

 

boll-weevil1-new-cmyk
Природа. ГОЛОВА ДОВГОНОСИКА | Це детальне зображення голови довгоносика (Anthonomus grandis) стало одним із переможців цьогорічного конкурсу Wellcome Image Awards. Голову, яка має лише міліметри в поперечнику, було зображено за допомогою скануючого електронного мікроскопа.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
Природа. КОСМІЧНА БУЛЬБАШКА | Це примарне видіння є планетарною туманністю - залишками зірки, що ледь-ледь світиться. Туманність, що отримала назву Туманність Південної Сови, була зафіксована за допомогою Дуже великого телескопа в Чилі.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
Природа. СТРАЙК ПЕРШИЙ | Для деяких людей грім і блискавка дуже і дуже лякають. Але для команди Міжнародного центру досліджень і випробувань блискавок у Флориді вони є об'єктами дослідження, які можна викликати, запускаючи ракети в шторм. Це зображення з довгою витримкою фіксує наслідки однієї з таких блискавок, викликаних дослідниками.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
Природа. ПРИВІТ, ПЛУТО! | Величезна кількість зображень і багатство даних, надісланих зондом НАСА "Нові горизонти", коли він пролітав повз Плутон цього року, часом були приголомшливими. Але команду журналу Nature підкорила краса цієї фотографії, надісланої через кілька хвилин після найближчого зближення зонда з Плутоном, коли він показав холодний, дивний світ, затьмарений силуетом Сонця.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
Природа. SPOOKY SLICE | Ці моторошні об'єкти у формі черепа насправді є життєво важливою частиною рослини папірусу (Cyperus papyrus). Зображення, сфотографоване Девідом Мейтлендом у 200-кратному розмірі, являє собою зріз "судинних пучків", які рослини використовують для транспортування рідини через свої тканини.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
Природа. ШОВКОВІ ПРОСТИРАДЛА | Барбара Іздебська (провідна дослідниця фотографії): "Я хотіла б, щоб ця фотографія безкрайнього простору шовку, створеного павуками на лузі в Балатонфокайярі в Угорщині, була надрукована, оскільки я вважаю її приголомшливою та унікальною - але цього не сталося. Я вдячний місцевому фотографу Ласло Новаку за те, що він зробив цей знімок, а також суддям цьогорічного конкурсу "Фотограф року дикої природи" за те, що вони визнали Новака фіналістом цього конкурсу".

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
БІ-БІ-СІ. АЛЕРГІЯ НА ЧОРНУ ХНУ | Барвник з рослини хни зазвичай використовується для тимчасового фарбування шкіри або волосся в оранжево-коричневий колір, але можна додавати хімічні барвники, щоб зробити колір чорним.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
БІ-БІ-СІ. РОЗВИТОК КІСТОК | Кожне коло показує кістку немовляти у різному віці. Наймолодша (за три місяці до народження) - ліворуч, а найстарша (2,5 роки) - праворуч. Всі ці історичні кістки походять зі скелетів дітей, які померли у 19 столітті.

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
БІ-БІ-СІ. ВСЕРЕДИНІ ЛЮДСЬКОГО ОКА | Подібні знімки лікарі використовують, щоб допомогти виявити ранні ознаки захворювань очей. Ці крихітні тунелі мають висоту близько 100 мікрометрів (0,1 мм).

 

Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій
БІ-БІ-СІ. КРОВОНОСНІ СУДИНИ В ОЦІ | Зображення було створено шляхом фотографування кровоносних судин сітківки ока - тут вони виглядають як білі павутиноподібні лінії - при проходженні через них флуоресцентного барвника.

Щоб зробити науку захоплюючою, вам потрібно лише показати найкраще з ваших досліджень. Швидко, просто і з вражаючою візуальною інформацією. Як щодо того, щоб зробити це для ваших власних досліджень?Наука, від якої перехоплює подих, для всіх аудиторій

 

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони