Ґрунтовна контекстна заява може допомогти комісії аспірантури або магістратури дізнатися важливі аспекти про вас у цікавій та незабутній формі. А відмінна контекстна заява може справити довготривалий сприятливий вплив. 

У цій статті ви дізнаєтеся, що таке контекстне твердження, як його написати крок за кроком, а також побачите приклади, які допоможуть вам створити власне ефективне контекстне твердження.

Що таке контекстне твердження?

Контекстна заява - це короткий вступ про себе, який визначає ваші зобов'язання та обов'язки в академічній сфері, наприклад, викладання або допомога у навчанні на рівні вищої освіти. Написання відмінної контекстної заяви для вступу на магістратуру або докторантуру в навчальний заклад - це, ймовірно, один з найважливіших кроків у вашому вступному процесі.

Мета контекстної заяви - не просто висвітлити ваші наукові інтереси, досягнення чи інші академічні здобутки. Насправді його мета - переконати читача у значущості виконаної вами роботи та можливому ефекті від вашої майбутньої академічної траєкторії. Іншими словами, професіонали повинні логічно писати про свої попередні та поточні зусилля і чітко пояснювати свої майбутні наміри. 

Поради щодо написання контекстної заяви

 1. Зробіть контекстну заяву легкою для читання
 • Використовуйте заголовки та підзаголовки, щоб організувати свої думки;
 • Різні розділи повинні бути адекватно відокремлені;
 • Уникайте написання великих абзаців;
 • Лаконічне, але добре продумане формулювання контексту свідчить про вашу здатність організовувати ідеї в чіткий і легкий для сприйняття спосіб.
 1. Окресліть свої основні досягнення
 • Опишіть, як ваші досягнення привели вас туди, де ви є зараз; 
 • Зазначте, як ваші досягнення пов'язані з програмою, на яку ви подаєте заявку;
 • Пишіть про свої досягнення скромно, не перебільшуючи і не вигадуючи.
 1. Спілкуйтеся правильно
 • Навіть у найпрестижніших закладах не всі члени відбіркової комісії можуть бути обізнані з вашими професійними тонкощами. У висновку відмовтеся від жаргонізмів і зайвих складнощів;
 • Замість того, щоб перевантажувати читача дрібними деталями, ваша мета повинна полягати в тому, щоб викликати у нього довіру до вас як до компетентного кандидата на здобуття наукового ступеня;

Що відрізняє контекстне висловлювання від резюме?

Хоча ваше резюме містить стислий опис вашої попередньої наукової діяльності, воно не заглиблюється у вашу академічну кар'єру. Крім того, резюме не дає відповіді на деякі питання, на які можна просто відповісти в контекстній заяві:

 • Що привабило вас на цю посаду? 
 • У чому значення цього досягнення? 
 • Які методи ви використовуєте? 
 • Який внесок ви зробили?
 • Як це пов'язано з вашими майбутніми цілями?
 • Чому ми повинні розглянути вашу кандидатуру на цю програму?

Приклади контекстних операторів:

 1. "Я вивчаю психологію в Гарвардському університеті, щоб покращити наші знання про індивідуальні судження. Я проводжу польові, лабораторні та лабораторні дослідження, створюю інструменти для опитувань та аналізую великі масиви даних, щоб краще зрозуміти основу індивідуального судження, що дає змогу отримати уявлення як про теорію, так і про реальні сценарії".
 1. "Під час навчання на магістратурі з англійської літератури я зосередилася на оповіданні та сучасній літературі. Під час навчання в магістратурі я проводила свої дні, пропонуючи нові захоплюючі перспективи для застосування різних методів і сфер у вивченні сучасної літератури. Оскільки я використовувала свої висновки в більш спеціалізованому секторі, орієнтованому на радикалізм, я здобула другий магістерський ступінь з реалізму. Я виявила, що мої дослідження радикалізму дали мені точку зору, якої бракувало моїм більш реалістично налаштованим колегам. Використовуючи цю унікальну перспективу, я зараз намагаюся перетворити свою магістерську дисертацію на докторську дисертацію".
 1. "Я навчаюся на третьому курсі медичного факультету Копенгагенського університету. Протягом попередніх двох років я брав активну участь у різноманітних ініціативах з підтримки викладання та навчання в галузі медицини та охорони здоров'я. На першому та другому курсах я проводжу семінари для груп з 10-15 студентів, які вивчають анатомію. Зазвичай вони тривають від однієї до двох годин і дозволяють більш поглиблено вивчити певні питання. Незважаючи на те, що розклад і теми семінарів встановлені, я розробляю власні навчальні матеріали за допомогою викладачів".

Перетворіть свої лекції, зустрічі та заняття на вражаючі візуальні враження

Чи знали ви, що можете зробити свої лекції, зустрічі та заняття набагато зрозумілішими та легшими для сприйняття? Включення візуальних елементів у ваш контент може допомогти вам не лише досягти розуміння вашої аудиторії, але й надати вам більшої цінності та авторитету. Дізнайтеся про Mind the Graphінструмент, який надає вам велике портфоліо шаблонів з метою покращення вашої роботи.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони