Чи виникали у вас коли-небудь труднощі з вибором найбільш підходящого журналу для вашої статті? Вибір найбільш релевантного журналу для публікації може бути непосильним завданням для будь-якого дослідника, який хоче опублікувати статтю. Але так не повинно бути.

Дослідження все частіше ґрунтуються на певних показниках. Матриці журналу надають важливу інформацію про його вплив та актуальність у багатьох галузях досліджень - якщо не в усіх. Оскільки кількість джерел інформації збільшилася, пошук найефективніших способів донесення інформації до цільової аудиторії стає все більш важливим.

Щоб бути впевненим, що обраний вами журнал є найкращим, перегляньте його метрики перед тим, як обрати його. Показники, безсумнівно, допоможуть вам вирішити, який журнал використовувати. The Імпакт-фактор журналунаприклад, підкаже вам, до якого журналу подавати заявку.

Кількість імпакт-факторів журналу легко дізнатися, але зрозуміти ці цифри - зовсім інша справа. Нижче наведено посібник, який спрощує розуміння імпакт-фактора журналу. Серед іншого, ми обговоримо, що це таке, а також наведемо список журналів та їхніх імпакт-факторів, щоб допомогти вам у прийнятті рішення.

Що таке імпакт-фактор наукового журналу?

Імпакт-фактор (ІФ) - це показник того, як часто цитується певна стаття в журналі протягом певного року. Щорічно, Clarivate Analytics пропонує Web of Звіти про цитування наукових журналів які включають імпакт-фактори журналів.

Імпакт-фактори присвоюються тільки тим журналам, які входять до Розширено індекс наукового цитування (SCIE) та Індекс цитування соціальних наук (SSCI).

Research Journal Impact Factor дозволяє користувачам оцінювати та класифікувати наукові журнали за якістю та досконалістю, використовуючи кількісні та якісні методи.

Наукові журнали з високим імпакт-фактором, як правило, користуються більшим авторитетом. Юджин Гарфілд, засновник Інституту наукової інформації, вперше ввів це поняття.

Творець імпакт-фактора та піонер хімічної інформації Юджин Гарфілд

Багато організацій і лікарів використовують імпакт-фактори журналів, але вони не знають, як їх розраховують, яке значення вони мають і як ними користуються.

Існує низка журналів, які публікують більше оглядів або оглядових статей, що призводить до вищого імпакт-фактора. Як зазначив Юджин Гарфілд, імпакт-фактор - це просто функція того, наскільки добре журнали та редактори залучають найкращі статті до своїх журналів.

Тоді постає питання про як розраховується імпакт-фактор і як знайти потрібний журнал з хорошим імпакт-фактором?  Давайте розглянемо ці дійсно важливі фактори детальніше.

Як визначається імпакт-фактор хорошого наукового журналу?

Чи можете ви розповісти мені що-небудь про імпакт-фактор хорошого журналу? Це 5 чи 99? Не існує фіксованої числової відповіді на це питання для кожного журналу.

Загалом, імпакт-фактори використовуються для визначення відносної важливості журналу у своїй ніші і є мірою того, як часто цитується стаття в журналі протягом певного періоду часу. 

Для розрахунку імпакт-факторів Clarivate Analytics використовуються цитування, отримані від широкого кола наукових журналів. Journal Citation Reports (JCR) розраховує річний імпакт-фактор журналу шляхом агрегування всіх посилань, приписаних за один рік статтям, опублікованим журналом за два попередні роки.

Щоб розрахувати імпакт-фактор журналу за 2022 рік, необхідно врахувати всі посилання на його статті, опубліковані в 2020 і 2021 роках. Розділивши загальну суму на кількість статей, процитованих у журналі за ці роки, отримуємо JIF за поточний рік (2022), який публікується у 2023 році. 

Розрахунок імпакт-фактора журналу на 2022 рік

A = частота статей, опублікованих у 2020 та 2021 роках і процитованих індексованими журналами протягом 2022 року.

B = загальна кількість "цитованих статей", опублікованих у 2020 та 2021 роках.

A/B = 2022 імпакт-фактор 

Тому це питання постає знову, що таке хороший імпакт-фактор для наукового журналу? Однозначної відповіді немає, оскільки це залежить від типу журналу та дисципліни, але ми можемо зробити деякі загальні висновки.

Що таке хороший імпакт-фактор для наукового журналу

У науках, де цитування відбувається швидше і частіше, ніж, можливо, в інших галузях, журнал з імпакт-фактором JIF близько 350 отримає винятково високу кількість посилань. У багатьох галузях науки імпакт-фактор 10 і вище вважається винятковим, а в деяких - вище 3. Однак, імпакт-фактори журналів за даними Journal Citation Reports (JCR) суттєво відрізняються в різних дисциплінах.

При оцінці імпакт-факторів слід враховувати наступні фактори:

  • Дата публікації: Імпакт-фактори розраховуються шляхом підрахунку кількості посилань, які стаття отримує протягом короткого періоду з моменту публікації. Як результат, журнали у швидкозростаючих галузях, таких як медико-біологічні науки та технології, мають вищі показники прямого цитування і, відповідно, вищі імпакт-фактори. Для розрахунку знаменника враховуються лише наукові роботи або статті та оглядові статті, які цитуються. 
  • Імпакт-фактори не розраховуються для статей, які цитуються в журналах, що не входять до бази даних Web of Science.
  • Оглядові статті: Оглядові статті, статті з коментарями, листи та новини не включаються до загальної кількості статей; якщо вони цитуються, то все одно зараховуються як цитування для журналу. У деяких випадках це може призвести до підвищення імпакт-факторів через зміну співвідношень, що використовуються для розрахунку імпакт-факторів.
  • Журнали з низьким показником цитування зазвичай є клінічними журналами. Відповідно, такі журнали мають нижчі показники цитованості, ніж інші журнали у схожих предметних галузях.
  • Протягом першого року після зміни назви журналу імпакт-фактор журналу дорівнює нулю, оскільки кількість статей, опублікованих за два роки до зміни назви, дорівнює нулю. Те саме стосується нових журналів, доданих до бази даних JCR.
  • Існує нерівномірний розподіл охоплення, оскільки Звіти про цитування журналів зосереджуються на предметах, в яких переважно публікуються журнальні статті. Як наслідок, він не забезпечує значного охоплення гуманітарних і соціальних наук, які більше покладаються на книжкові та інші формати публікацій.

Імпакт-фактор журналу в певній предметній категорії можна визначити, порівнюючи його з іншими журналами в тій самій предметній категорії JCR.

Для цього необхідно перейти на сторінку Веб-сайт JCR на платформі InCites і натисніть "Огляд за категоріями". На цій сторінці ви знайдете класифікацію предметів, ранжовану за кількістю журналів у кожній категорії.

За допомогою імпакт-фактора журналу можна порівняти всі журнали в предметній категорії, а також вибрати окремі журнали для порівняння, використовуючи опції з меню. Давайте розглянемо деякі інструменти, які можна використовувати для розрахунку імпакт-факторів журналів.

Інструменти вимірювання імпакт-фактора журналу 

Тепер ми знаємо, як відбувається розрахунок, тож давайте з'ясуємо, де це можна зробити. Інструменти, перелічені нижче, є стандартними і дають найвідоміший імпакт-фактор для журналів різних галузей.

Звіти про цитування журналів

Рейтинги для журналів з природничих, технічних та суспільних наук надають Звіти про цитування журналів. Кожен журнал, включений до бази даних, містить наступну інформацію: 1) Цитованість і номери статей, 2) Імпакт-фактор, 3) Період напіврозпаду цитування, 4) Індекс оперативності, 5) Список джерел, 6) Список журналів, що цитують, 7) Список цитованих журналів, 8) Категорії досліджень, 9) Інформація про авторів.

Ця база даних містить лише дані про цитування з журналів, що індексуються Web of Science. Індексується понад 12 000 журналів з мистецтва, літератури, природничих та соціальних наук.

За допомогою меню виберіть видання JCR (Science або Social Science), рік і категорію, щоб визначити імпакт-фактор для цього журналу. Натисніть кнопку "Надіслати", щоб отримати імпакт-фактор. 

Натисніть на журнал, який вас цікавить, щоб отримати імпакт-фактор. Існує чотири способи класифікації списку: за часом видання, за цитуванням, за імпакт-фактором та за власним фактором.

Scopus (Elsevier)

Використовуючи Аналізатор журналів ScopusВи також можете оцінити десять журналів в одній предметній області, перш ніж подавати свій рукопис. База даних Scopus містить реферати та цитати (бібліографію), опубліковані видавництвом Elsevier.

Аналізатор журналів Scopus проводить аналіз цитування для більш ніж 20 500 назв з природничих, технічних, медико-біологічних та соціальних наук. Ці цитування датовані 1996 роком. Кожні два місяці Scopus оновлює свою базу даних.

За допомогою Аналізатора журналів Scopus ви можете визначити три показники ефективності журналу: CiteScore, SJR (Рейтинг журналу SCImago), та ДБН (Джерело Нормалізований вплив на одну статтю). 

SCImago Journal Rank (SJR) (Elsevier)

У "The Журнал SCImago та рейтинг країни це онлайн-інструмент, який включає журнали та наукову статистику країн на основі даних з бази даних Scopus® (Elsevier).

Через Scopus доступно понад 10 000 журналів від більш ніж 4 000 міжнародних видавництв, у тому числі понад 1 000 журналів відкритого доступу.

Ця база даних містить дані про цитування понад 34 100 назв статей від більш ніж 5 000 видавництв з усього світу.

Він також включає показники впливу для конкретних країн з 239 країн світу. Ви також можете інтегрувати важливі показники журналу на свою сторінку у вигляді віджету із зображенням, на який можна натиснути, за допомогою SJCR.

Власний фактор

У січні 2007 року Карл Бергстром та Джевін Вест стали співзасновниками Eigenfactor® (Власний фактор). Спонсорами проекту виступили Західна лабораторія Університету Вашингтона в Школі інформації та лабораторія Бергстрома на біологічному факультеті.

Показник власного фактору журналу - це показник, який має на меті вказати, наскільки широко використовується журнал. Відповідно, він показує, як часто ідеальний дослідник звертається до матеріалів цього журналу.

Крім того, показник власного фактору змінюється залежно від розміру журналу, збільшуючись удвічі зі збільшенням кількості статей на рік, що публікуються журналом.

Показник впливу статей журналу вимірює середній вплив його статей, що робить його схожим на звичайний імпакт-фактор.

SNIP (нормований вплив джерела на папір) 

У "The СНІП заснований професором Хенком Ф. Моедом з Центру науково-технічних досліджень Лейденського університету.

У Source Normalized Impact per Paper (SNIP) вплив цитування вимірюється шляхом зважування цитувань відповідно до обсягу цитувань у певній предметній галузі. Source Normalized Impact per Paper розраховується щорічно з використанням даних Scopus.

У предметних галузях з невеликою кількістю посилань одне посилання має більшу вагу, і навпаки. Неправильні практики цитування коригуються SNIP, що робить порівняння впливу цитування більш точним у різних галузях.  

H-індекс

H-індекс вимірює науковий доробок письменника на рівні його чи її авторства. Цей індекс оцінює науковий внесок вченого, одночасно оцінюючи його вплив.

Він визначається як найбільше число, за яким автор був процитований стільки-то разів у такій-то кількості своїх робіт. Наприклад, якщо автор має h-індекс 5, то принаймні 5 його робіт були процитовані щонайменше 5 разів. 

При h-індексі понад 20 автор може вважатися експертом у своїй галузі. Також можна розрахувати h-індекс журналу. Це максимальна кількість статей, опублікованих журналом, які були процитовані багато разів у минулому. Журнали, які існують довше, як правило, мають вищий h-індекс.

CiteScore

У "The CiteScore журналу дорівнює кількості посилань, отриманих ним за певний рік на статті, опубліковані за попередні три роки, поділеній на кількість статей, проіндексованих Scopus за той самий період часу.

Вплив цитування журналу вимірюється за допомогою CiteScore від Scopus. Цей інструмент розраховує показники, використовуючи дані Scopus, і є безкоштовним у використанні. Він містить понад 24 000 рейтингових видань, що охоплюють понад 300 галузей знань.

CiteScore Tracker надає вам можливість відстежувати показники конкретних журналів протягом року.

Імпакт-фактор провідних наукових журналів

Вплив відіграє вирішальну роль у розумінні того, як журнал працював протягом певного часу, а також у визначенні його напряму на найближчі роки.

Справжньої картини впливу ніколи не можна досягти, використовуючи одну метрику, тому для підтримки процесу прийняття рішень слід використовувати цілий ряд показників. Ми перерахували деякі з них основні журнали з їх імпакт-факторами нижче.

Видавничі журналиІмпакт-фактор
Природа 42.78
Nature Communications 14.92
Медичний журнал Нової Англії 74.7
Наука 41.84
Конференція IEEE/CVF з комп'ютерного зору та розпізнавання образів 45.17
Хімічні огляди60.62
Журнал Американського хімічного товариства 15.42
Нейронні системи обробки інформації16.54
Огляди Хімічного товариства54.56
Енергетика та екологія38.532
Журнал клінічної онкології44.54
Природна медицина53.44
Європейська конференція з комп'ютерного зору25.91
Міжнародна конференція IEEE/CVF з комп'ютерного зору20.97
Генетика природи38.33
Журнал Американського коледжу кардіології20.59
Природа Біотехнологія 54.91
Європейський кардіологічний журнал29.98
Конференція AAAI зі штучного інтелекту 3.055
Nature Reviews. Молекулярна біологія клітини94.44
Опитування та навчальні посібники IEEE з комунікацій25.249
Фізика природи20.03
Природа Зміна клімату 20.89
Журнал бізнес-досліджень7.550
Межі в мікробіології 4.076

Ось як підвищити імпакт-фактор за допомогою візуальних ефектів

Щоб журнал міг підвищити свій імпакт-фактор, його статті повинні бути високого рівня і часто цитуватися. Щоб досягти цього, подані статті повинні мати підвищені фактори, які виділяють їх серед інших.

Журнали все частіше просять подавати "візуальні анотації" разом зі статтями, коли приймають заявки на публікацію. Основні результати статті повинні бути представлені візуально та у вигляді вичерпного, стислого ілюстрованого резюме.

Приклад візуального реферату, створеного за допомогою Mind the Graph

Ви можете використати висновок статті або, ще краще, рисунок, який передає суть статті з першого погляду, наприклад, рисунок, присвячений конкретній статті. 

Статті з графічні анотації позитивно впливають як на кількість переглядів статті, так і на кількість цитуваньщо в кінцевому підсумку підвищує імпакт-фактор журналу.

Важливо зазначити, що порівняно зі статтями без візуальної анотації, за оцінками середня кількість використання за рік подвоїлася для статей з візуальною анотацією.

На додаток до збільшення кількості цитувань вашої статті, ви зможете виділити її, включивши велику кількість графічних зображень. Останнім часом дослідники все частіше включають графічні ілюстрації у свої дослідження.

Використання графічних ілюстрацій як способу комунікації вашого дослідження може бути потужним та ефективним. Прочитайте нашу статтю про Що таке візуальна абстракція і як її створити найпростішим способом.

Тим не менш, ви повинні переконатися, що ілюстрації та візуальні абстракції не копіюються і не вставляються. Як і з чого почати? Ви потрапили в потрібне місце! З Mind the Graphви можете вибирати з масиву ілюстрацій у кількох полях.

Ще цікавіше те, що за бажанням ви також зможете отримати його на замовлення від нашої команди професіоналів. У нашому блозі ми також публікуємо статті на наукові теми та інші корисні посібники. Якщо ви хочете ознайомитися з ними, натисніть тут..

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони