Якщо ви не надасте довідкову інформацію, необхідну для того, щоб читач зрозумів, чому ви обрали цю тему і чому ваше дослідження є важливим, він не зможе зрозуміти значення результатів вашого дослідження, незалежно від того, наскільки значущими і захоплюючими вони є. 

Наукові статті повинні містити вступну частину, яка описує контекст дослідження. Інтерес читача до решти дослідження визначається якістю вступу. Тому вкрай важливо написати цікаву та ефективну передісторію. Як слід писати передумови дослідження і як їх подавати?

Яка історія дослідження в дослідницькій роботі?

Передумови дослідження описують, як почалося ваше дослідження, ваш інтерес до теми та розвиток питання, яке ви досліджували. Іншими словами, ви повинні надати широкий огляд досліджень, які ви проводили, з подальшим обговоренням того, що спонукало вас вибрати конкретну проблему, яку ви вивчали. 

Ваша тема має бути чітко зрозумілою читачеві. Чи потрібно вам пояснювати свій досвід і в якій мірі, залежить від того, про що ви пишете. 

Вступна частина дослідницької роботи

Вступ - це перший елемент дослідницької роботи, на який звертають увагу читачі, тому важливо, щоб він був достатньо інформативним і захопливим, щоб зацікавити їх подальшим читанням. Обсяг і специфіка передумов варіюються залежно від дослідницької роботи, особливо якщо тема складна або нова. 

Складні дослідження іноді можна спростити за допомогою простої підготовки. Огляд попередньої літератури з теми вашого дослідження зазвичай є частиною вашої дослідницької підготовки. Визначивши прогалини в існуючих знаннях, ви повинні пояснити, як ваше дослідження заповнить їх.

Різниця між передісторією дослідження та вступною частиною

Існує кілька відмінностей між вступом і основною частиною. У вступі ви надаєте попередню інформацію про роботу, яку, ймовірно, вивчатиме читач, а в довідковій частині пояснюєте, чому робота є актуальною. 

У передумовах дослідження ви обговорюєте тему дуже детально, на відміну від вступу, який дає загальне уявлення про тему. Ви повинні завершити свій вступ причинами проведення дослідження, завданнями і цілями дослідження, а не передісторією, за винятком випадків, коли вона включена до вступу.

Ось кроки до написання довідки про попередню освіту

 1. Визначення теми дослідження та визначення цільової аудиторії - найкращий спосіб розпочати підготовку.
 2. Забезпечте детальне обговорення всіх концепцій, термінології, ключових слів та інформації, яка може здатися новою для цільової аудиторії.
 3. Детально вивчіть відповідну літературу, щоб дізнатися більше про основні вимоги. 
 4. Уважно читайте і робіть нотатки. Коли закінчите, зробіть посилання на джерела.
 5. Обов'язково дотримуйтесь балансу між підкресленням ключових моментів, а також спілкуванням з широкою аудиторією.
 6. Історія є важливим джерелом актуальних питань. Додайте відповідні дані у фоновому режимі, якщо ваше дослідження спирається на історичну інформацію.
 7. Надайте пояснення, щоб допомогти людям зрозуміти дослідження, якщо воно є революційним або новим.
 8. Розробіть переконливу розповідь про тему дослідження, щоб підвищити рівень залученості. Не забудьте додати необхідну інфографіку.

Ось деякі речі, яких слід уникати в передісторії дослідження

У випадку з вашою науковою роботою, коли ви організовано створили передумови, ви могли б безперешкодно вести читача по всьому тексту. Тим не менш, ви також повинні бути обережними, і ось кілька моментів, про які слід пам'ятати.

 • Уникайте незрозумілих формулювань за будь-яку ціну. Під час написання статті вважайте, що ваш читач не знає жодних складних деталей вашого дослідження.
 • Уникайте надмірно довгих або коротких передумов. Пишіть лаконічно, не забуваючи включити все важливе.  
 • Не присвячуйте час темам, які не стосуються основного напрямку дослідження.
 • Викладення інформації без структури є неорганізованим підходом. Для передісторії слід дотримуватися хронології, а підрозділи повинні бути логічно впорядковані.
 • Обов'язково посилайтеся на кожне джерело.

Для отримання додаткової інформації про те, як писати наукові статті та доповіді, будь ласка, відвідайте наш блог

Створюйте науково обґрунтовану інфографіку в кілька кліків

Саме так, створити інфографіку так само просто, як натиснути кілька кнопок. За допомогою редактора інфографіки Mind the Graph ви можете створювати точну науково обґрунтовану інфографіку для своєї дослідницької роботи без особливих зусиль.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони