Біоелектрика - це явище, яке зачаровувало вчених і дослідників протягом століть. Від ранніх експериментів Луїджі Гальвані, який відкрив електричні струми, що керують рухами м'язів, до останніх досягнень у галузі відновлюваної енергетики, біоелектрика виявилася потужною силою з численними застосуваннями.

Що таке біоелектрика?

Біоелектрика - це електричні струми, які генеруються живими організмами. Ці електричні струми створюються рухом заряджених частинок через мембрани клітин. Сюди можна віднести електричні сигнали, які керують поведінкою клітин і тканин, наприклад, спалахи нейронів у мозку або скорочення м'язових волокон.

Генерація біоелектрики ґрунтується на русі іонів, таких як натрій, калій і кальцій, через мембрани клітин. Ці рухи створюють електричні потенціали, які можна виміряти і маніпулювати ними за допомогою електродів та інших приладів.

Біоелектрика відіграє життєво важливу роль у багатьох біологічних процесах, включаючи регуляцію серцевого ритму, передачу сигналів у нервовій системі та рух м'язів. Вона також є основою для багатьох медичних технологій, таких як електроенцефалографія (ЕЕГ), електрокардіографія (ЕКГ) та глибока стимуляція мозку (ГСМ).

Деякі застосування біоелектрики

Останніми роками вчені досліджують можливості використання біоелектрики в різних сферах, таких як біомедицина, енергетика та моніторинг навколишнього середовища. Ця сфера досліджень може вплинути на багато різних галузей. Оскільки вчені продовжують досліджувати властивості та потенційне використання біоелектрики, ми можемо побачити, як з'являються нові застосування, включаючи медичне лікування раку.

Рак і біоелектрика 

Рак - складне захворювання, яке вимагає багатогранного підходу до лікування. Хоча традиційні методи лікування, такі як хіміотерапія та променева терапія, залишаються стандартними методами лікування, нові дослідження показали, що біоелектрика може відігравати важливу роль у підвищенні ефективності цих методів лікування. Це відносно нова галузь досліджень, але вона показала багатообіцяючі результати в доклінічних дослідженнях (Дізнайтеся більше про доклінічні дослідження).

Було виявлено, що ракові клітини мають аномальні електричні властивості порівняно з нормальними клітинами. Зокрема, ракові клітини мають вищий мембранний потенціал спокою і більш схильні до деполяризації. Ці електричні зміни можуть впливати на багато аспектів поведінки ракових клітин, включаючи проліферацію, міграцію та інвазію.

Лікування біоелектрикою

Біоелектрика - це потужний інструмент, який можна використовувати в лікуванні раку. Зрозумівши, як електричний сигнал впливає на ракові клітини, дослідники можуть розробити нові методи лікування, які є більш ефективними і мають менше побічних ефектів, ніж традиційні методи лікування. Нижче наведені деякі методи лікування з використанням біоелектрики:

  • Лікувальні поля від пухлин (TTF): Ця методика ефективна в лікуванні різних видів раку. ТТФ може бути корисною в лікуванні раку завдяки використанню електричних полів. Це включає застосування електричного поля до ракових клітин, яке може викликати апоптоз, загибель клітин і пригнічувати ріст пухлини. 
  • Електрохіміотерапія: Ще один спосіб, як біоелектрика може покращити результати лікування раку, - це використання електрохіміотерапії. Ця методика передбачає використання електричних полів для посилення поглинання хіміотерапевтичних препаратів раковими клітинами. Під впливом електричного поля на пухлину клітинні мембрани стають більш проникними, що дозволяє хіміотерапевтичним препаратам легше проникати в клітини.
Терапія ТТФ

Понад 70 000 точних наукових даних для посилення вашого впливу

Платформа Mind the Graph забезпечує простий та інтуїтивно зрозумілий спосіб для науковців та дослідників створювати красиві та ефективні наукові плакати з мінімальними зусиллями.

Спрощуючи процес створення плакатів і пропонуючи ряд настроюваних шаблонів і графіки, платформа допомагає дослідникам ефективно повідомляти про свої знахідки і виділятися на наукових конференціях та інших заходах.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони