Уявіть, що ви берете участь у кулінарному конкурсі і приготували чудову вишукану страву, всі ваші зусилля поєдналися зі спеціями та ароматом, що розійшовся по кухні. Ви сповнені гордості, що приготували найкращу страву у своєму житті, але не розумієте, що не презентували її належним чином, і ваші суперники перемагають у конкурсі. Це тому, що, зрештою, не лише страва, але й презентація має значення для того, щоб виділитися з натовпу.

A висновок дисертації це щось подібне до того, коли дослідник підсумовує свою роботу і додає посилання для майбутніх досліджень. Саме заключна записка або тип презентації, як у нашому прикладі вище, є дійсно важливим, оскільки це відрізняє пересічну наукову роботу від видатної.

У цій статті ми дізнаємося про тезу висновокяк його написати, приклади хороших висновків до дисертації та чого слід уникати під час її написання. 

Що саме мається на увазі під Висновком дисертації?

Висновки, які підсумовують отримані результати і пропонують пропозиції щодо подальших досліджень, є важливою частиною наукового звіту. Це шанс для автора вплинути на читача і підкреслити важливість свого дослідження.

Найважливіші факти повинні бути висвітлені в добре структурованому, стислому висновку. Поряд з усуненням недоліків дослідження та окресленням його ширших наслідків, у висновках до дисертації також мають бути запропоновані здійсненні та реалістичні рекомендації для подальших досліджень.

У хороших висновках слід уникати типових помилок, зокрема надмірного узагальнення, повторення інформації та введення нової інформації. Вони повинні бути чіткими і зрозумілими в написанні, використовувати сильну і переконливу мову і виділяти висновок на тлі інших.

Хоча написання висновків до дисертації є складним завданням, це важлива частина вашого дослідження, оскільки саме у висновках ви збираєте воєдино всі тонкі ниточки дослідницької роботи, яку ви виконали для своєї роботи, і представляєте її в унікальній і водночас простій формі - ось де полягає виклик. Тому для кожного дослідника важливо знати, яке значення має висновок дисертації і як написати ефективний висновок.

Якого обсягу має бути Висновок до дисертації?

Обсяг висновків до дисертації може варіюватися від дослідника до дослідника, але в основному він залежить від дисципліни, детальних вимог до написання дисертації та змісту, який необхідно включити, щоб виділити її серед інших. Однак, як правило, висновки до дисертації повинні складати близько 5-10% від загального обсягу дисертації. Наприклад, якщо ваша дисертація складається з 10 000 слів, ваш висновок має бути приблизно 500-1000 слів.

Важливо пам'ятати, що висновок повинен бути чітким і зосереджуватися виключно на підсумовуванні та інтерпретації ключових результатів і внесків дослідження, а не на кількості слів і надмірному розширенні тексту.

Також важливо проконсультуватися зі своїм науковим керівником або завідувачем кафедри, щоб дізнатися про правила, яких дотримуються у вашому університеті, і дізнатися, чи є в них конкретні вимоги або рекомендації щодо обсягу висновку.

Чого слід уникати у висновках до дисертації

Під час написання висновків до дисертації важливо уникати певних помилок, які можуть вплинути на всю роботу в цілому. Ось деякі речі, яких слід уникати у висновках до дипломної роботи: 

Нова інформація

Не вводьте нову інформацію, яка не обговорювалася в основній частині вашої роботи. Висновки повинні підсумовувати і повторювати основні тези вашої роботи, а не вводити нові.

Необґрунтовані претензії

Уникайте тверджень, які не можуть бути підкріплені доказами з вашого дослідження. Ваші висновки повинні ґрунтуватися на результатах та аналізі, представлених у вашій дипломній роботі.

Уникайте узагальнень

Будьте конкретними у своїх висновках і уникайте широких узагальнень, не підкріплених вашими дослідженнями. Ваш висновок має відображати нюанси та складнощі вашого дослідження.

Уникайте особистих думок

Ваша дисертація повинна ґрунтуватися на цілях дослідження та його аналізі, тому уникайте включення ваших особистих думок у висновки.

Ніяких вибачень.

Не вибачайтеся за будь-які недоліки чи обмеження вашого дослідження. Замість цього зосередьтеся на сильних сторонах і внеску вашої роботи.

Надмірність

Хоча важливо підсумувати ваші ключові результати та висновки, уникайте простого повторення того, що ви вже сказали в основній частині дипломної роботи. Замість цього, підкресліть основні висновки та наслідки вашого дослідження.

Невизначеність

Переконайтеся, що ваші висновки є чіткими та однозначними. Уникайте використання розпливчастих або неточних формулювань, які можуть бути інтерпретовані по-різному.

6 кроків для написання ефективної дисертації

Написання висновку до дипломної роботи є важливим етапом дослідницького процесу. Він повинен містити остаточну оцінку вашої роботи та короткий виклад ключових аспектів вашого дослідження. Процедура написання висновку до дипломної роботи виглядає наступним чином: 

  1. Переформулюйте тезу: Підкріпіть свою тезу на початку висновку. Це допоможе нагадати читачеві про ключове питання, на яке ви намагалися відповісти.
  2. Підсумуйте результати вашого дослідження: Коротко підсумуйте основні ідеї вашого дослідження, написавши кілька фраз. Сюди слід включити основні висновки, результати або обґрунтування вашої дипломної роботи.
  3. Інтерпретація результатів: У світлі вашого дослідницького питання і тези інтерпретуйте результати вашого дослідження. Опишіть, що ваше дослідження додає до галузі та які його наслідки.
  4. Обговоріть обмеження дослідження: Визначте всі обмеження, про які ви можете знати. Визнайте будь-які проблеми або обмеження у вашому дослідженні та запропонуйте рішення для майбутніх досліджень. 
  5. Вносьте пропозиції: На основі ваших висновків запропонуйте додаткові дослідження або політичні висновки. Опишіть, як ваше дослідження може сприяти розвитку галузі та вплинути на повсякденну практику.
  6. Закінчіть потужною заявою: Наприкінці висновку зробіть сильне зауваження, щоб підкреслити важливість вашого дослідження. Це може бути завершальна думка або заклик до дії, який справить вплив на вашого читача.

Приклади оформлення висновків до дисертації:

Ось кілька прикладів висновків дисертацій, які допоможуть вам зрозуміти, як вони можуть виглядати:

Приклад 1

Отже, наше дослідження показало, що існує прямий зв'язок між фізичною активністю та покращенням психічного здоров'я людей. Отримані дані свідчать про те, що регулярні фізичні вправи можуть покращити загальне самопочуття, полегшуючи симптоми тривоги та відчаю. Однак для повного розуміння механізмів, що лежать в основі цього зв'язку, необхідно провести набагато більше досліджень у цій галузі. Майбутні дослідження мають бути зосереджені на вивченні довгострокового впливу фізичної активності на психічне здоров'я та створенні ефективних методів лікування для людей з психічними розладами.

Приклад 2

Підсумовуючи, ця дипломна робота дослідила зв'язок між використанням соціальних мереж дівчатами-підлітками та незадоволеністю своїм тілом. Результати показують, що вплив ідеалізованих фотографій у соціальних мережах може негативно впливати на сприйняття власної статури, що призводить до підвищення рівня незадоволеності та зниження самооцінки. Важливо пам'ятати, що соціальні медіа також можуть бути потужним інструментом для заохочення позитивного сприйняття власного тіла та самоприйняття. Майбутні дослідження мають зосередитися на виявленні ефективних маркетингових тактик у соціальних мережах, які сприятимуть бодіпозитивності та зменшенню негативного впливу на образ тіла. 

Приклад 3

Отже, це дослідження визначило, чи може терапія на основі усвідомленості допомогти студентам коледжів впоратися зі стресовими і тривожними симптомами. Отримані дані свідчать про те, що тренінг з усвідомленості може бути корисним для управління стресом і зміцнення психічного здоров'я цієї групи населення. Майбутні дослідження мають бути зосереджені на вивченні довгострокових наслідків навчання усвідомленості та пошуку рішень для підвищення доступності цих втручань для людей, які їх потребують. 

Ось деякі з прикладів висновків дисертації, зроблених за допомогою згаданих вище кроків. Ці приклади допоможуть вам сформулювати відповідні висновки дисертації і представити їх у спосіб, що виправдовує дослідження.

Написання висновків до дисертації включає в себе серйозний аналіз результатів дослідження, критичне осмислення власної роботи та узагальнення основних ідей у чіткій і зрозумілій формі. Ці компоненти допоможуть вам створити цікавий висновок, який справить на читача незабутнє враження.

Створюйте науково точну інфографіку за лічені хвилини

Як науковець, ви, можливо, перебуваєте у скрутному становищі, коли вам потрібно посилити свою дослідницьку роботу і зробити її презентабельною для читачів. Але чи знаєте ви, що не тільки глибина ваших досліджень і даних може творити чудеса? Читачі люблять візуалізувати вміст і переглядати концепції, і це стає можливим, коли ви підписуєтесь на Mind the Graph. Бібліотека науково достовірних наукових даних присутня в усіх темах, і доступ до неї можна отримати за лічені хвилини, збагативши якість вашої наукової роботи. 

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони