W dniach 24 i 25 listopada 2019 r. w Związku Zawodowym Przedsiębiorstw Transportu Samochodowego w Paranie (Setcepar) odbyło się XI Spotkanie Badań i Kształcenia Podyplomowego Instytutu Badań Pelé Pequeno Príncipe i Wydziałów Pequeno Príncipe. Wydarzenie było częścią obchodów 100-lecia kompleksu Pequeno Príncipe, który obejmuje ważne inicjatywy badawcze. Spotkanie obejmowało prezentacje mistrzów i doktorantów programu studiów w zakresie biotechnologii stosowanej w ochronie zdrowia dzieci i młodzieży. Organizowano również imprezy krajowe i międzynarodowe.

Sala konferencyjna do Pelé Pequeno Príncipe
Wybrany obywatel

Program, koordynowany przez doktora Bonalda Cavalcante de Figueiredo, obejmuje badania w obszarach terapii komórkowej, biologii molekularnej, genetyki, toksykologii, immunologii, farmakologii, onkologii, neurobiologii i innych. Program obejmuje również współpracę krajową i międzynarodową oraz różne publikacje o dużym wpływie.

Maiara Carolina Perussolo jest przedstawicielką studentów i organizatorką wydarzenia. Dzięki niej możliwe było zaobserwowanie zmian w otoczeniu Instytutu. "Uczniowie od samego początku chcieli stworzyć wydarzenie naukowe. Dlatego w trakcie przygotowań musimy rozwijać i ćwiczyć różne umiejętności na co dzień. Poszukujemy współpracowników i patronów, którzy opracują na przykład materiały promocyjne. Stworzyło to atmosferę entuzjazmu i zaangażowania wśród uczniów i profesorów programu", powiedział.

Po pierwsze, profesor onkologii, ginekologii i położnictwa na Uniwersytecie w Georgetown (Waszyngton, DC, UEA), Bassem R. Haddad, gościł w sieci. Komentował przeszłość, teraźniejszość i przyszłość społeczności na świecie. Następnie druga międzynarodowa palestra była prowadzona przez naukowca Dra. Mirvat Surakhy z Uniwersytetu w Oksfordzie (Reino Unido), która opowiedziała o swojej karierze naukowej. Ponadto, na zakończenie wydarzenia, prof. dr João Batista Calixto, dyrektor Centrum Innowacji i Badań Klinicznych (CIEnP - Florianópolis), został laureatem krajowego konkursu na temat postępów w badaniach i innowacjach w Brazylii.

wizerunek księżniczki
Da esquerda para a direita: Maiara Carolina Perussolo, Mariana Inocência Manzano e Claudia Rita Corso

Podstawowe wsparcie dla inicjatyw badawczych

Complexo Pequeno Príncipe, za pośrednictwem Instytutu Badań Naukowych, zorganizował XI Konferencję Badań Naukowych i Kształcenia Podyplomowego Instytutu Badań Naukowych Pequeno Príncipe i Wydziałów Pequeno Príncipe. Wydarzenie miało fundamentalny charakter dzięki komitetowi organizacyjnemu złożonemu z 12 studentów i doktorantów. Setcepar patronował wydarzeniu i współpracował z następującymi firmami: Induslab, Kasvi, Mind the Graph, Scientific Enhancement Center (NAC), PeproTech i Greiner Bio-One.

O apoio da Mind the Graph se deu por meio de duas assinaturas, concedidas ao evento a ser sorteado. " Mind the Graph jest ważnym narzędziem rozpowszechniania wiedzy naukowej, które umożliwia zrozumienie i schematyzację procesów naukowych. A pós-doutoranda Claudia Rita Corso é a da assinatura Mind the Graphvencedores sorteados no evento. Powiedziała, że Mind the Graph jest bardzo praktycznym i intuicyjnym urządzeniem. Ułatwia to korzystanie z niego nie tylko do celów naukowych, ale także do zajęć dydaktycznych". Mariana Inocencio Manzano, mestranda, również została zamordowana. Podsumowując, podkreśla ona, że obecnie artykuły prezentujące Resumo Graphic mają większą szansę na publikację. "Dzięki Mind the Graph uzyskałem dostęp do większej liczby narzędzi, które pozwalają mi szybko tworzyć różnorodne układy artykułów i prezentacji", powiedziała.

Więcej informacji na temat inicjatyw badawczych można znaleźć w naszych pozostałych postach:

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony