Побудувати переконливу розповідь або передати складну ідею за допомогою письмового слова - непросте завдання. Письмо - це складний процес, незалежно від того, чи ви досвідчений майстер слова, чи початківець. Представляємо розвиваюче редагування - мистецтво перетворення звичайного письма на щось надзвичайне. Розвивальне редагування має величезний потенціал, і ця стаття допоможе вам його розкрити.

Під час редагування ви не просто відшліфовуєте граматику чи виправляєте помилки; ви формуєте, вдосконалюєте та покращуєте саму основу вашого твору. Щоб допомогти вам перетворити свій рукопис на літературний шедевр, цей посібник пропонує експертні поради та практичні прийоми, які допоможуть вам зрозуміти суть редагування. У цьому посібнику ви дізнаєтеся, як зробити так, щоб ваші слова резонували і справляли незабутнє враження на вашу аудиторію, незалежно від того, чи ви прозаїк, журналіст або студент. За допомогою розвивального редагування ми розкриємо справжній потенціал ваших текстів.

Що таке редагування розвитку 

У процесі написання та публікації текстів технічне редагування є важливим і складним етапом. Замість того, щоб просто виправляти граматику та пунктуацію, воно досліджує структурні та тематичні компоненти письмового твору. По суті, цей вид редагування спрямований на покращення зв'язності, чіткості та впливу рукопису.

Ключові елементи редагування для розвитку

Мета редагування полягає в тому, щоб перетворити письмовий твір на відшліфований, зв'язний і цікавий матеріал, занурившись глибоко в його суть. Кожен автор, який прагне вдосконалити свій твір, повинен розуміти кілька ключових елементів, на які звертає увагу редактор, що займається розвитком.

Зміст

Будь-який письмовий твір починається з контенту. Редактор-розробник оцінює зміст і релевантність матеріалу. Він шукає прогалини в інформації, невідповідності або області для розширення. Для того, щоб ефективно комунікувати, вам потрібен ґрунтовний, добре досліджений і глибокий контент.

Структура

Здатність читачів стежити за розповіддю чи аргументацією залежить від її структури. Глави, розділи та ідеї організовуються редакторами. Читачі з більшою ймовірністю сприймають добре структурований контент і взаємодіють з ним.

Розвиток персонажа (у випадку художньої літератури)

Глибина та еволюція персонажа мають вирішальне значення для художньої літератури. Редактор-розробник аналізує мотивацію персонажа, його розвиток і послідовність. Історія буде більш захопливою та достовірною, якщо персонажі будуть цікавими.

Сюжет

Будь-який наратив тримається на сюжеті, незалежно від того, художній він чи нехудожній. Редактори враховують напругу оповіді, розвиток подій і темп. Добре продумані сюжети зацікавлюють читачів і спонукають їх до подальшого читання.

Ясність

Чітко написані повідомлення полегшують розуміння читачів. Редактор розробки усуває двозначності, жаргонізми та заплутані формулювання. Забезпечуючи ясність, читач може зрозуміти суть контенту, не розгубившись.

Коли потрібно робити редагування для розробки?

Розвиваюче редагування слід розпочинати в потрібний момент у процесі написання та редагування. Цілі автора, проект і якість рукопису визначають, скільки часу займе цей етап редагування. До редагування слід вдаватися в наступних ситуаціях:

Після завершення першої чернетки: Часто рекомендується провести розвиваюче редагування після того, як ви закінчили початковий проект вашої роботи. Це дозволить вам попрацювати з сирим матеріалом і надати йому більш відшліфованої та цілісної форми.

 1. Складні або довгі рукописи: Складні та комплексні проекти, такі як романи, нон-фікшн книги або дослідницькі роботизначно виграють від редагування під час розробки.
 1. Виявлення структурних проблем: Якщо бета-читачі, колеги або консультанти виявляють значні структурні проблеми або нечіткість написання, слід провести редакторську правку.
 1. Перед редагуванням та коректурою: Перед редагуванням рядків (яке зосереджується на граматиці та стилістиці) та коректурою (яка перевіряє наявність помилок) слід виконати технічне редагування. Якщо ви спочатку вирішите структурні та змістовні проблеми, ви уникнете внесення непотрібних змін на наступних етапах редагування.
 1. Експертне керівництво: Коли справа доходить до вдосконалення своєї роботи і переходу на новий рівень, багато авторів звертаються до редакторів-розробників. В результаті, має сенс виконати редакторську правку.

Процес редагування під час розробки

Редактор з розвитку або автор, який проводить цю роботу, з часом вдосконалює та покращує рукопис за допомогою комплексного та ітеративного процесу. Зазвичай він складається з кількох ключових етапів:

 • Попередня оцінка: Редактор-розробник детально оцінює рукопис. На першому етапі він визначає, чи відповідає структура, послідовність викладу та цільова аудиторія твору. На цьому етапі визначаються сильні та слабкі сторони, а також сфери, які потребують доопрацювання.
 • Зворотний зв'язок: За результатами оцінки редактора автор отримує детальний фідбек. Зворотній зв'язок включає структурні зміни та зміни персонажів (у художній літературі), коригування сюжету, а також покращення потоку та чіткості викладу. Зворотній зв'язок має вирішальне значення для спрямування автора.
 • Включення зворотного зв'язку: Автори переглядають свої роботи після отримання зворотного зв'язку. Ці зміни можуть варіюватися від структурних змін до доопрацювання. Автор і редактор перебувають у постійному контакті, щоб забезпечити безперервне вдосконалення рукопису.
 • Остаточне полірування: На завершальному етапі рукопис ретельно перевіряється на наявність граматичних, орфографічних і логічних помилок. Окрім того, що рукопис має бути добре структурованим і цікавим, він також не повинен містити очевидних помилок.

Отримання максимальної користі з досвіду роботи з редагуванням під час розробки

Процес редагування передбачає співпрацю між редакторами та авторами. Щоб забезпечити безперебійний та ефективний процес редагування, ось кілька цінних порад, які допоможуть вам досягти найкращого результату:

Для письменників

 • Будьте готові прийняти конструктивну критику та зворотній зв'язок від вашого редактора з розвитку. Вони не критикують ваші навички письма, а допомагають вам покращити їх.
 • Можливо, вам доведеться пройти кілька раундів редагування під час розробки. Покращуйте свій рукопис з терпінням і зусиллями.
 • Переконайтеся, що ваш редактор-розробник має необхідний досвід. Його об'єктивний погляд може допомогти виявити сфери для вдосконалення, які ви могли пропустити.
 • Важливо бути відкритим до змін, але не втрачати з поля зору своє початкове бачення. Переконайтеся, що ваш творчий задум залишився недоторканим у відредагованому рукописі.
 • Беріть активну участь у процесі редагування. Будь ласка, обговорюйте будь-які питання чи занепокоєння щодо запропонованих змін. Кінцевий продукт може бути сильнішим, якщо його розробляти спільно.

Для редакторів

 • Чітко повідомте автору про свою роль і обсяг редагування під час розробки. Переконайтеся, що він знає, чого очікувати і що передбачає процес.
 • Зворотній зв'язок має бути конструктивним, а не деструктивним. Перш ніж звертатися до слабких місць, підкресліть сильні сторони рукопису. Такий підхід може полегшити автору процес редагування.
 • Метою є збереження унікального авторського голосу та стилю, а також покращення рукопису. Переконайтеся, що ви жодним чином не змінюєте ідентичність авторського письма.
 • Переконайтеся, що ви приділяєте найбільше уваги найважливішим частинам рукопису. В першу чергу зверніть увагу на структурні проблеми, сюжетні прогалини та невідповідності між персонажами.
 • Переконайтеся, що ви спілкуєтеся з автором чітко і відкрито протягом усього процесу редагування. Надавайте поради, коли це необхідно, і відповідайте на запитання та занепокоєння.

Процес редагування є трансформаційним у процесі написання твору. І письменники, і редактори можуть скористатися цими порадами, коли йдеться про доопрацювання та покращення письмової роботи, що, зрештою, призведе до створення точного рукопису, який відображає бачення автора. Співпраця та повага часто є ключем до найкращих результатів.

Дивовижні візуальні ефекти Mind the Graph виведуть візуалізацію даних на новий рівень

У прагненні краще комунікувати та розуміти наукові результати, ви можете змінити правила гри. Дослідження та дисертації можуть стати простішими з Mind the Graph. Наукова комунікація буде переосмислена, як ми її знаємо, коли візуальні ефекти будуть легко інтегровані у ваші чернетки. Завдяки потужним інструментам Mind the Graph ви можете візуально залучити свою аудиторію до складних даних, полегшуючи їх розуміння. Відвідайте наш сайт для отримання додаткової інформації.

мікробіологія
logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони