При подачі наукової роботи до журналу, збірника або іншої платформи від вас можуть вимагати розкрити будь-які потенційні конфлікти інтересів. Конфлікти інтересів широко поширені в академічних і наукових публікаціях. Конфлікт інтересів може спотворити кілька аспектів дослідження, включаючи те, як воно розробляється, як збираються, обробляються та публікуються дані, а також хто бере участь у роботі.

Сама по собі їх наявність не є неетичною, але нездатність розпізнати або задекларувати їх є неетичною, і це може заплямувати репутацію дослідника. Кожен, хто займається дослідженнями і публікаціями, особливо дослідники, зобов'язаний виявляти і декларувати будь-які конфлікти, щоб публікація проходила безперешкодно.

Розуміння того, що конфлікт інтересів у дослідженнях

Конфлікт інтересів у дослідженні виникає, коли фінансові або інші особисті фактори впливають або можуть вплинути на професійне судження дослідника під час проведення дослідження або звітування про нього. Конфлікт інтересів визначають обставини, а не дії чи характер окремого дослідника.

Ключова етична дилема полягає в тому, що робити за таких обставин, адже якщо не впоратися з ними належним чином, це може поставити під сумнів неупередженість вашого дослідження або вашу неупереджену участь у конкретному процесі прийняття рішень. 

Конфлікт інтересів виникає, коли дослідник проводить оціночне дослідження для фірми, в якій він має фінансовий інтерес, або коли дослідник приймає фінансування від компанії, яка зацікавлена у вашому дослідженні. Найсерйозніший вид конфлікту інтересів виникає, коли дослідники починають переговори з компанією, в якій вони або їхні родичі мають грошовий інтерес.

Як конфлікт інтересів може вплинути на дослідження?

Конфлікт інтересів може зашкодити сприйняттю дослідників і наукової індустрії. Коли на кону стоять великі суми грошей, буває важко переконати громадськість, законодавців, правову систему і навіть колег у тому, що на висновки не було здійснено впливу з метою особистої вигоди.

Ненавмисні правопорушення можуть мати такі ж шкідливі наслідки, як і навмисні. В умовах посиленого контролю з боку засобів масової інформації, уряду та громадськості репутація, фінансування досліджень і кар'єра дослідника можуть залежати від сприйняття його чесності так само, як і від справжньої доброчесності. 

Типи конфлікт інтересів у дослідженнях

Нижче наведено основні форми конфлікту інтересів, про які слід знати:

Фінансовий

Фінансові зв'язки є найпоширенішим джерелом конфлікту інтересів у дослідженнях, оскільки вони можуть впливати на мислення людини, а отже, змінювати результати дослідження. Нормально вимагати від дослідника повідомляти не лише про будь-які конфліктні фінансові відносини, які він може мати особисто, але й про відносини з найближчими членами сім'ї, оскільки вони можуть потенційно представляти непрямий конфлікт інтересів.

Особисте

Особисті зв'язки або афілійованість є найпоширенішим нефінансовим конфліктом інтересів у дослідженнях. Особистий конфлікт інтересів існує, наприклад, якщо дослідник пов'язаний з редактором журналу, до якого він подає статтю. Інший особистий конфлікт інтересів виникає, коли погляди та ідеології впливають на дослідження. Наприклад, уявімо, що дослідник пише статтю на релігійну тематику і має сильні релігійні переконання, які впливають на те, як він проводить і представляє дослідження. 

Професіонал

Професійний конфлікт інтересів - це конфлікт інтересів, який може забезпечити професійну перевагу. Наприклад, як рецензент журналу і дослідник, ви можете виявити, що рецензуєте статтю на ту саму тему, що й ваша власна, що може бути конфліктом інтересів, оскільки ви можете відхилити статтю, оскільки вона применшує цінність вашої власної.

Як запобігти конфлікту інтересів? 

  • Перелічіть будь-яку фінансову підтримку, яку ви та ваші співавтори отримуєте, і яка може бути розцінена як конфлікт з цілями вашого дослідження. 
  • Перелічіть всі соціальні та особисті заходи, які можуть вплинути на те, як ви проводите дослідження. 
  • Вивчіть будь-які поточні або нещодавні інституційні зв'язки, які можуть вплинути на вашу об'єктивність у дослідженні.
  • Вивчіть і дотримуйтесь усіх критеріїв, наданих журналом, якому ви надаєте перевагу, щодо того, що є конфліктом інтересів і як автори повинні декларувати їх.

Ефектні візуальні ефекти без зайвих зусиль

Додайте інфографіку та цифри, щоб підвищити читабельність вашого дослідження і надати йому цінність. Ви можете використовувати Mind The Graph для створення фантастичної інфографіки, щоб покращити візуальну привабливість вашого контенту.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони