Vždy sa radi pochválime úžasnou prácou našich používateľov - najmä ak publikujú dokumenty s použitím ilustrácií a nástrojov Mind the Graph.

V tomto príspevku predstavíme Rafael Cypriano Dutra výskum s názvom "Kinínové receptory: Kľúčové regulátory autoimunity" uverejnené v časopise Autoimmunity Reviews, 2016. Začnime s malým predstavením Rafaela, ktorý študuje odbor.

Imunitný systém sa spolieha na mechanizmy, ktoré rozlišujú medzi vlastným a cudzím a vždy sa usilujú o zdravie jednotlivca. Rafaelov výskum poukazuje na to, čo sa stane, ak tento mechanizmus zlyhá. Konkrétne ide o úlohu rodiny peptidov nazývaných kiníny, ktoré sa podieľajú na mnohých procesoch a ochoreniach (napr. Alzheimerova choroba, rakovina, epilepsia atď.).

Rafael použil grafické abstrakty, ktoré vytvoril na Mind the Graph, aby doplnil a ilustroval hlavné body svojho výskumu. V publikovanom článku sa počíta nie s jedným, ale so štyrmi grafickými abstraktmi! Každý z nich predstavuje samostatnú časť jeho výskumu.

Publikovanie dokumentov s Mind the Graph

Obr. 1. Prehľad autoimunitných ochorení.

Publikovanie dokumentov s Mind the Graph

Obr. 2. Systém kallikreín-kinín a dráha kinínových receptorov

Publikovanie dokumentov s Mind the Graph

Obr. 3. Vývoj a evolúcia kinínových antagonistov s osobitným zameraním na receptor B1

Publikovanie dokumentov s Mind the Graph

Obr. 4. Duálna úloha kinínového receptora B1 v modeli SM

Nie je to prvýkrát, čo hovoríme o Rafaelovom výskume, už sme písali o publikovaní článkov a prezentovali jeho prácu. Je jedným z našich predplatiteľov, ktorý skutočne využíva výhody predplatiteľov. A má na to 100% právo!

Ak ste prehliadli príspevok, o ktorom som hovoril, tu je: "Chcete byť publikovaný? Urobte niečo iné!"

A ak sa chcete dozvedieť, ako vytvoriť vlastné úžasné grafické abstrakty, tu je niekoľko príspevkov, ktoré vám môžu pomôcť:

Alebo, ak sa cítite pripravení začať, tu je:Vydávanie dokumentov

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny