Це інтригуюче питання. Якби ви були детективом, який намагається знайти коронавірус і запобігти поширенню пандемії, де б ви його шукали?

Існує багато різних відповідей на це питання: можна шукати природного господаря, як ми пояснювали в цьому пості або розуміти в до яких поверхонь він буде прилипати залежно від матеріалу, як ми пояснюємо в цьому пості.

Але насправді ви б задихалися від нього. Воно ховається у вашій власній родині. Що?

Згідно з дослідженням "Попередній аналіз характеристик кластеру коронавірусної хвороби", проведеного в Ухані, епіцентрі кризи в Китаї, найближче оточення людини, тобто близькі друзі та сім'я, є найбільшим кластером зараження вірусом.

Це відбувається саме тому, що близько 80% людей мають дуже легкі симптоми або навіть зовсім не мають симптомів. Вони безсимптомні, але все одно можуть передавати коронавірус. Це, мабуть, одна з найнебезпечніших характеристик передачі Covid-19.

Перегляньте інфографіку нижче, щоб зрозуміти основні кластери, відповідальні за передачу Covid-19, згідно з китайським дослідженням.

Інфографіка, що демонструє кластери передачі коронавірусу Covid-19 за даними одного дослідження, проведеного в перші дні епідемії в Ухані (Китай). Сім'я та

Кластери передачі Covid-19 вивчалися в міру прогресування епідемії, це, звичайно, дуже невелика підгрупа пацієнтів, про яких повідомлялося на початку епідемії. Дані були зібрані в період з 1 січня по 20 лютого 2020 року. У той час це навіть не викликало занепокоєння у багатьох країнах, таких як США, хоча обізнаність щодо передачі Covid-19 вже підвищувалася в Європі

Важливо, що ці кластери ВИКЛЮЧАЮТЬ очевидну річ: багато людей були заражені в медичних установах і лікарнях. Вони просто аналізують передачу Covid-19 при "природному" поширенні.

Звідси зрозуміло, що з 377 підтверджених випадків переважна більшість була передана через родину та близьких друзів. Інкубаційний період становить від 1 до 20 днів, тож можна було перехворіти безсимптомно, але все одно передати коронавірус колегам, маючи тісний контакт. Це також одна з причин, чому сім'я та друзі є важливим кластером: вам потрібно мати тісний контакт, щоб піддатися впливу передачі Covid-19, а ви зазвичай не маєте тісного контакту ні з ким на вулиці, чи не так?

Основними кластерами передачі Covid-19 були

79% Сім'я та друзі
10% Ресторани
6% Торгові центри та супермаркети
3% Робочі блоки
1.5% Транспортування

Інкубаційний період був ще одним висновком цього дослідження. Вони оцінили інкубаційний період передачі Covid-19, проаналізувавши 325 випадків, і дійшли висновку, що він становить від 1 до 20 днів, із середнім значенням 7 днів. Простіше кажучи, вірусу потрібен тиждень, щоб з'явилися явні симптоми. Отже, якщо ви контактували з хворим на коронавірус, зачекайте щонайменше тиждень, перш ніж робити будь-які висновки щодо передачі Covid-19.

Аналіз епідемічної ситуації в Китаї свідчить про те, що існує ймовірність того, що пацієнти можуть бути джерелом інфекції в інкубаційний період епідемії. Це означає, що пацієнти сприяють передачі інфекції ще до появи симптомів. Чим старші пацієнти, тим гірше проявляються симптоми.

Розвиток двох типових спалахів чітко демонструє поширення ранніх випадків захворювання в Ухані. Що б не сталося, скринінг та ізоляція близьких контактів залишається важливим, окрім клінічного лікування під час епідемії. Особливо для здорових людей в зоні епідемії ізоляція є ключовим фактором.

Це ще одна версія інфографіки про кластери передачі коронавірусу Covid-19. Соціальна ізоляція є ключовим фактором для запобігання спалаху. Тримайтеся подалі навіть від сім'ї та друзів - ось основний меседж дослідження.

Також: дізнайтеся, як соціальна ізоляція є важливим заходом для запобігання експоненціальному прогресуванню спалаху коронавірусу Covid-19.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони