Незалежно від того, яку форму дослідження ви проводите, якщо ви пишете статтю, план допоможе вам організувати свої думки, а також послужить моделлю для решти роботи.

План дослідницької роботи не повинен займати більше часу, ніж саме дослідження, і повинен допомогти зробити його візуально простішим для читання. План дослідницької роботи діє як візуальне нагадування про те, щоб включити всі важливі частини обраної вами теми. Це просто каркасна версія фактичного документа, яку ви можете використовувати протягом усього процесу написання. 

Розуміння багатьох стилів і структур, які ви можете використовувати для написання своєї наукової роботи, допоможе вам навчитися як оформити наукову роботу правильно. Цей посібник проведе вас через усі кроки і допоможе швидше їх виконати.

Структура дослідницької роботи

Перш ніж зрозуміти і навчитися форматувати дослідницьку роботу, дуже важливо зрозуміти її структуру і те, як її правильно написати.

Назва

Ваша наукова робота, як і будь-яка інша робота, яку ви створюєте, повинна мати титульну сторінку з назвою вашого дослідження. Також необхідно вказати імена та інституційну приналежність вас і всіх співавторів.

Вступ

Вступна частина інформує читача про проблему, на вирішення якої спрямоване ваше дослідження. Тут ви також можете обговорити важливість та унікальність дослідження. У формі тези чітко сформулюйте питання дослідження.

Ви можете дізнатися більше про Як написати вступ до наукової роботи у нашій нещодавній статті.

Довідкова інформація

У довідковому розділі ви можете навести історичні факти або пояснити попередні теорії, які створюють контекст для вашого дослідження. Це також чудове місце, щоб дізнатися про вашу аудиторію і про те, яка інформація їм знадобиться для розуміння решти вашої роботи.

Огляд літератури

У частині огляду літератури беруться наукові статті або книги з довідкового розділу і розглядаються більш глибоко.

Методи

Для розуміння вашого дослідження необхідно знати, чи використовували ви якісні або кількісні методології. Ви можете згадати всі методи, які ви використовували для отримання даних, наприклад, експерименти, опитування або дослідження.

Результати

До яких висновків призвело ваше дослідження? У цій частині ви повинні представити свої результати і дані. Використовуйте тут об'єктивну точку зору; залиште оцінку до завершального розділу, висновків.

Висновок

На завершення поясніть, чому ваші висновки заслуговують на увагу. Ця частина дозволяє вам оцінити ваші результати та поміркувати над процесом.

У нас також є стаття в блозі про Як написати висновок до наукової роботи.

Довідкова сторінка

Список літератури містить інформацію для читачів, які хочуть отримати доступ до джерел, на які ви посилалися у своїй роботі. Сторінка списку використаних джерел знаходиться внизу вашої статті.

Обов'язково вказуйте всі використані джерела у відповідному форматі цитування; зараз використовується багато форматів, таких як MLA та APA, які, хоча й схожі між собою, але покладаються на різні стилі цитування, яких необхідно послідовно дотримуватися.

Як оформити дослідницьку роботу

Загальне форматування

 • Якщо ви працюєте над друкованою науковою роботою, переконайтеся, що використовуєте чистий, якісний білий папір розміром 8 1/2'' x 11'', надрукований лише з одного боку. 
 • Залиште поля розміром 1 дюйм зверху, знизу, зліва та справа на кожній сторінці вашого есе. 
 • Номери сторінок, які вирівнюються до правого поля, проставляються на відстані 1/2 дюйма від верхнього правого кута; для номерів сторінок повинні використовуватися арабські цифри, і вони не повинні бути ніяк оформлені.

Титульна сторінка

 • Літери розміщені по центру сторінки з подвійним інтервалом.
 • Першу літеру кожного слова слід писати з великої літери, за винятком дуже коротких фраз, таких як прийменники або артиклі.
 • Додайте назву вашої установи, коледжу або школи. 
 • Введіть назву вашої наукової роботи, включаючи підзаголовок, якщо це можливо, приблизно на третину сторінки вниз.
 • Пропустивши кілька рядків, введіть своє ім'я, назву та номер курсу, ім'я викладача та дату здачі роботи, якщо це необхідно.

Анотація

Деякі формати можуть не вимагати анотацію; перевірте, чи потрібна вона у вашому форматі.

 • Почніть нову сторінку.
 • Сторінка реферату повинна містити заголовок сторінки.
 • Слово "Анотація" вирівняйте по центру та виділіть жирним шрифтом у першому рядку сторінки анотації (без курсиву, підкреслення чи лапок). 
 • Предмет дослідження, питання дослідження, учасники, методологія, результати, аналіз даних і висновки - все це має бути включено до вашого реферату.
 • Ваша анотація повинна бути довжиною в один абзац з подвійним інтервалом. Як правило, обсяг анотації не повинен перевищувати 250 слів. 
 • У деяких стилях, таких як AMA, ви також повинні включити в анотацію ключові слова зі своєї статті. Почніть з нового абзацу, потім введіть Ключові слова: (курсивом), а потім список ваших ключових слів.
Джерело: Фабрісіо А. Памплона, Рафаель М. Бітенкур, Рейнальдо Н. Такахаші, Коротко- та довгостроковий вплив канабіноїдів на зникнення контекстної пам'яті страху у щурів, Нейробіологія навчання та пам'яті, Том 90, Випуск 1, 2008, С. 290-293, ISSN 1074-7427, https://doi.org/10.1016/j.nlm.2008.04.003.

Інтервал

 • Усе дослідження повинно мати подвійний інтервал між рядками.
 • Між словами слід залишати один пробіл і один пробіл після кожної коми, крапки з комою або двокрапки. 
 • Перед розділовим знаком ніколи не слід ставити пробіл.

Цитування

Конкретний формат цитати визначається її обсягом і застосованим стилем дослідження. Дуже важливо уникати плагіату, правильно цитуючи та посилаючись на джерела.

Якщо ви хочете дізнатися, як уникнути Плагіат у вашому дослідженні є стаття, яка пояснює все, що вам потрібно знати.

Стилі наукових робіт

Нижче наведено деякі приклади та відмінності між деякими стилями наукових робіт. Інші стилі, які можна використовувати, включають Turabian, AIP, ACS, CSE та багато інших.

ТемиАМАAPAЧикагоMLA
Звичайні предметиНауки про здоров'яПсихологія, соціологія, інженерія або освітаТехнічне письмо, історія, біографії або урядКультурологія, література або англійська композиція
Правила цитуванняПосібник зі стилю Американської асоціації стилістів (11-те видання)Посібник з публікацій Американської психологічної асоціації (7-е видання)Чиказький посібник зі стилю (17-те видання)Посібник MLA для авторів наукових робіт (9-е видання)
Маржинальність1 дюйм1 дюйм1 дюйм1 дюйм
Титульна сторінкаТитульний аркуш розташований у верхній частині сторінкиТитульний аркуш розташований посередині сторінки і у верхній частині першої повної сторінки статтіТитульний аркуш розташований у верхній частині сторінкиНа першій сторінці вирівняйте рядок після заголовка по центру
Ідентифікація
Інформація
Імена, назви організацій та адреси електронної пошти повинні бути розміщені на титульній сторінці посередині або внизу.Ім'я, назва організації та контактна інформація вказуються на титульній сторінці внизу.Ім'я автора вказується на титульній сторінціУ нижній частині титульної сторінки вкажіть назву курсу, викладача та дату. Додайте заголовок з назвою, ім'ям викладача, класом і датою у форматі місяць/день/рік
АнотаціяАнотація та ключові слова на титульній сторінціАнотаціяБез анотаціїБез анотації
Верхній і нижній колонтитулиНемає вказівок щодо верхнього та нижнього колонтитулівЗліва вкажіть назву статті (до 50 символів) великими літерами, праворуч - номер сторінкиНомер сторінки в правому верхньому колонтитуліПрізвище та номер сторінки в правому верхньому колонтитулі
Заголовки розділівНемає вказівок щодо заголовкаКонкретні рекомендації для перших п'яти рівнів заголовківНемає вказівок щодо заголовкаНемає вказівок щодо заголовка
Таблиці, графіки та зображенняТаблиці та рисунки включені в основну частину статтіТаблиці та рисунки включені або подані у вигляді додатківТаблиці та рисунки включені в основну частину статтіТаблиці та рисунки включені в основну частину статті

Підніміть рівень своєї наукової роботи за допомогою інфографіки!

Зробіть свою дослідницьку роботу більш естетично привабливою, включивши в неї візуально привабливі елементи. Дізнайтеся про Mind The Graph - інструмент для подання інформації за допомогою інфографіки.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони