Pokiaľ ide o vizuálne informácií, existuje patová situácia: niektorí ľudia majú problém s interpretáciou údajov vo vizuálnejšej podobe, zatiaľ čo iní si myslia, že je to najjednoduchší spôsob, ako pochopiť informácie.

V poriadku, možno je tu problém v tom, že pojem vizuálna informácia prináša predstavu niečoho zložitého. Čiernobiele grafy, tabuľky a schémy, ktoré sú zle zostavené a čitateľa ešte viac mätú.

Ak je to váš prípad, niečo vám poviem: vizuálne informácie by vám mali pomôcť pochopiť, nie vás zmiasť. Autor tohto druhu vizuálnej informácie pravdepodobne netušil, čo robí.

Bohužiaľ, veda svet je plný zlých čísla a grafy. Ale ako my, ako vedciby mohli pomôcť pri vytváraní vedy komunikácia viac vizuálne? A nielen vizuálne, ale aj funkčné?

Tu sú dvaja umelci, ktorí nám môžu pomôcť inšpirovať sa na začiatok. Obaja majú zábavný prístup a ukazujú nám, že vizuálne informácie môžu byť veľmi jednoduché.

Mona Chalabi je dátová novinárka a moderátorka. Je dátovou redaktorkou amerického denníka The Guardian a publicistkou v New York Magazine, kde pravidelne píše stĺpček s radami s názvom "Drahá Mona". V roku 2016 Monine dátové skeče ocenila Kráľovská štatistická spoločnosť. Kresby, ktorých cieľom je priblížiť čísla, si môžete pozrieť na jej účte na Instagrame. - Mona Chalabi webová stránka

Vizuálne informácie: Bavíte sa už?

Vizuálne informácie: Bavíte sa už?

Nigel Holmes môže byť najlepším príkladom grafika, ktorý dokáže komplex alebo neprehľadný koncept a urobiť ho nielen zrozumiteľným, ale aj zábavným a lákavým. V roku 2015 epizóda v podcaste PolicyViz Holmes opisuje, ako môže používanie známych, fyzických vecí ako odkazov pomôcť ľuďom pochopiť zložité koncepty. - Amanda Montañez pre Scientific American

Vizuálne informácie: Bavíte sa už?

Vizuálne informácie: Bavíte sa už?

Veda a tvorivosť kráčajú spolu. Dovoľte mi, aby som sa vás opýtal, ako by ste kreslili, keby ste mali niekomu vysvetliť, čo ste výskum je o?

Potrebujete s tým pomôcť? Dovoľte mi to:

vizuálne informácie

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny