В академічному світі основна увага приділяється наданню оригінальних ідей та інформації, будь то наукова стаття, дисертація чи дипломна робота. Однак через велику кількість контенту, доступного в Інтернеті, стає дедалі важче перевірити, що ваша робота не містить плагіату - використання чужої роботи без належного зазначення авторства. 

Плагіат - це серйозне порушення, яке може мати серйозні наслідки: від незадовільного складання курсу до судових позовів. Інструменти для перевірки на плагіат стали важливими інструментами для письменників, викладачів і дослідників, щоб запобігти таким наслідкам.

Щоб гарантувати унікальність своєї роботи та уникнути ненавмисного плагіату, автор повинен користуватися інструментами перевірки плагіату, і ця стаття навчить вас всьому, що вам потрібно знати про інструменти перевірки плагіату та як ними користуватися.

Вступ до інструменту перевірки на плагіат

Інструмент перевірки на плагіат - це програмне забезпечення, яке перевіряє письмовий контент на схожість з іншими опублікованими роботами в Інтернеті або в базах даних. В академічному світі дуже важливо гарантувати, що наукові роботи, дисертації та дипломні роботи є оригінальними та мають чітко виражений матеріал.

Багато інструментів для перевірки на плагіат пропонують відсоткову оцінку, яка вказує на ступінь схожості між наданим текстом і виявленими джерелами. Деякі інструменти також показують окремі абзаци або рядки, які були визнані потенційно плагіатом, що полегшує авторам аналіз і виправлення будь-яких проблем.

Що таке плагіат? 

Плагіат - це використання чужої роботи або ідей без належного зазначення авторства. Копіювання та вставка матеріалів, перефразування без зазначення авторства і навіть використання чужих ідей або результатів досліджень без підтвердження - все це приклади плагіату. 

Плагіат - це серйозне порушення в академічних колах, яке може мати наслідки від незадовільного складання курсу до судового позову. Для авторів дуже важливо розуміти, що таке плагіат і як його уникнути. Ознайомтеся з наша стаття про плагіат для отримання додаткової інформації.

Важливість використання програми перевірки на плагіат

Використання програми перевірки на плагіат необхідне з багатьох причин. Перш за все, це допомагає авторам уникнути ненавмисного плагіату. Навіть якщо автор не має наміру плагіатувати чужу роботу, легко використовувати схожі фрази або ідеї ненавмисно і без належного цитування. Перевірка на плагіат може допомогти виявити такі ситуації і дозволити автору внести зміни до того, як він подасть свою роботу на розгляд.

Уявіть собі студента, який працює над доповіддю про своє дослідження. Він провів ґрунтовне дослідження на цю тему і завершив чернетку роботи. Однак він сумнівається, чи правильно процитував усі свої джерела. Перевірка на плагіат дозволяє студентам швидко і просто перевірити свою роботу на наявність плагіату і внести будь-які необхідні зміни перед відправкою, не боячись покарань чи академічних санкцій.

По-друге, використання програми перевірки на плагіат може допомогти авторам зберегти академічну доброчесність і довіру до себе. Подаючи роботу на курс або для публікації, дуже важливо переконатися, що вона є унікальною і правильно оформленою. Використання програми перевірки на плагіат може надати авторам впевненості в тому, що їхня робота є унікальною і правильно оформленою.

Інший приклад - письменник, який подає статтю до публікації. Він хоче бути впевненим, що його робота є унікальною і не буде відхилена через плагіат. Автор може підвищити ймовірність того, що його робота буде схвалена до публікації, скориставшись програмою перевірки на плагіат, яка гарантує, що його робота є унікальною і правильно процитованою.

Переваги використання інструменту перевірки на плагіат

Використання інструменту перевірки на плагіат дає багато переваг, зокрема:

 • Гарантуємо оригінальність: Основна перевага використання інструменту перевірки на плагіат полягає в тому, що він допомагає гарантувати унікальність контенту. Він може виявити плагіат і дати пораду, як перефразувати текст або зробити посилання на нього.
 • Уникнення ненавмисного плагіату: Досліджуючи або перефразовуючи, автори можуть ненавмисно плагіатити письмовий контент. Перш ніж надсилати свою роботу, скористайтеся інструментом перевірки на плагіат, щоб виявити та виправити будь-які випадки плагіату.
 • Економія часу: Ручна перевірка на плагіат може зайняти багато часу, особливо якщо йдеться про великі документи або кілька файлів. Процедура автоматизована за допомогою інструменту перевірки на плагіат, що економить час і зусилля авторів.
 • Підвищення довіри: Використання інструменту перевірки на плагіат може допомогти підвищити довіру до автора та документа. Оригінальний і належним чином підтверджений контент може покращити репутацію автора та підвищити ймовірність публікації або прийняття документа.
 • Покращення навчання: Використання інструменту перевірки на плагіат також може допомогти студентам навчитися правильно цитувати та запобігати плагіату. Студенти можуть покращити свої навички письма та академічну успішність, усвідомлюючи цінність унікального матеріалу та правильного цитування.
 • Даруємо письменникам душевний спокій: Використання інструменту перевірки на плагіат може надати авторам душевного спокою, гарантуючи, що їхня робота є унікальною і правильно оформленою. Це може допомогти зменшити занепокоєння і тривогу, пов'язані з потенційними труднощами, пов'язаними з плагіатом.
 • Юридичний захист: Плагіат може призвести до судового позову та суворих наслідків. Використання програми перевірки на плагіат перед подачею роботи може допомогти авторам уникнути цих проблем, виявивши і виправивши будь-які випадки плагіату.

Як працює інструмент перевірки на плагіат?

Інструменти перевірки плагіату часто перевіряють на схожість, порівнюючи текст документа або статті з великою базою даних інших текстів. Ось покроковий детальний опис того, як працюють інструменти перевірки на плагіат:

 1. Відправлення тексту: Користувач завантажує файл або копіює і вставляє текст у текстове поле, щоб відправити його на перевірку плагіату.
 2. Аналіз тексту: Потім інструмент перевірки на плагіат аналізує текст, щоб знайти шаблони, фрази та речення, які відповідають іншим текстам у його базі даних.
 3. Пошук по базі даних: Щоб знайти будь-які збіги, інструмент здійснює пошук у своїй базі даних раніше опублікованих робіт, включаючи веб-сторінки, наукові статті та інші джерела.
 4. Порівняння та аналіз: Щоб оцінити ступінь схожості, інструмент порівнює вхідний текст із знайденими збігами.
 5. Відображення результатів: Інструмент перевірки на плагіат генерує звіт з результатами, включаючи відсоток схожості, джерела знайденого тексту і список потенційних проблемних областей.
 6. Рекомендації щодо цитування: Деякі інструменти перевірки плагіату містять підказки щодо цитування, щоб допомогти користувачеві правильно оформити запозичені знання.

Важливо пам'ятати, що інструменти перевірки на плагіат не є бездоганними і можуть пропустити певні випадки плагіату. Тим не менш, вони є корисним інструментом для розпізнавання потенційних проблем і забезпечення максимально можливої унікальності роботи.

Інструменти для перевірки плагіату

Ось кілька прикладів популярних на ринку інструментів для перевірки на плагіат. Дуже важливо вибрати рішення, яке відповідає вашим потребам і бюджету, а також забезпечує надійне і точне виявлення плагіату.

Турнітин

Turnitin - це відома програма для виявлення плагіату, яку використовують викладачі та установи для виявлення плагіату в студентських роботах. Вона порівнює оригінальність з великою базою даних академічних і веб-джерел. Це платний інструмент з різними цінами залежно від кількості користувачів і тривалості підписки. 

Grammarly

Grammarly - популярний помічник для написання текстів, який також включає в себе інструмент для перевірки на плагіат. Він перевіряє текст за базою даних, що містить понад мільярди веб-сторінок і баз даних ProQuest. Він має як безкоштовну, так і платну версії, причому перевірка на плагіат доступна лише в платній версії.

Копіскейп

Copyscape - це веб-сервіс для перевірки на плагіат, який шукає в інтернеті дублікати матеріалів. Він має як безкоштовну, так і платну версії. Безкоштовна версія перевіряє до десяти веб-сторінок на плагіат, але преміум-версія включає більш ретельне сканування та інші можливості.

Перевірка плагіату в Small SEO Tools

Безкоштовний онлайн-інструмент для перевірки на плагіат, який порівнює ваш контент з мільярдами веб-сайтів і публікацій. Він має простий у використанні інтерфейс і дозволяє перевіряти до 1000 слів за раз.

Quetext

Безкоштовна та платна програма для перевірки на плагіат, що має вдосконалені алгоритми виявлення плагіату. Він порівнює текст з базою даних, що містить понад мільярд онлайн-сторінок і наукових статей. Безкоштовна версія дозволяє перевіряти до трьох документів щомісяця, тоді як версія за передплатою дозволяє перевіряти необмежену кількість документів і має додаткові можливості.

PlagScan

Платний інструмент перевірки на плагіат з різними ціновими категоріями для приватних осіб, навчальних закладів та організацій. Він порівнює текст з великою базою джерел, яка включає наукові роботи та журнали. 

UniCheck

UniCheck - це програма для перевірки на плагіат, створена насамперед для навчальних закладів. Він порівнює текст з академічною базою даних публікацій, журналів та студентських робіт. Вартість визначається кількістю користувачів і тривалістю підписки.

Поради професіоналів з перевірки плагіату

Ось кілька порад щодо ефективного використання інструментів перевірки на плагіат:

 1. Вивчіть кілька джерел: Щоб забезпечити унікальність вашої роботи, використовуйте різні інструменти перевірки на плагіат. Різні інструменти можуть використовувати різні бази даних, алгоритми та підходи, що дають різні результати.
 2. Перевіряйте частіше і раніше: Не відкладайте перевірку своєї роботи на плагіат до останньої хвилини. Щоб мінімізувати ненавмисний плагіат, використовуйте інструмент на початку процесу написання, щоб виявити потенційні труднощі.
 3. Використовуйте лапки та цитати: Якщо ви використовуєте чужі слова або ідеї, переконайтеся, що вони належним чином атрибутовані, використовуючи лапки та цитати. Програми перевірки на плагіат можуть виявляти точні збіги, але вони не завжди можуть розпізнати контекст або мету використання.
 4. Використовуйте надійний і перевірений інструмент: Виберіть надійний, точний і зручний інструмент для перевірки на плагіат. Щоб зробити обґрунтований вибір, зверніть увагу на огляди, відгуки та рейтинги інших людей.
 5. Переглядайте і переробляйте: Навіть якщо програма перевірки на плагіат не виявить жодних проблем, вам все одно слід перевірити свою роботу на чіткість, послідовність та оригінальність. Пам'ятайте, що плагіат - це не просто крадіжка слів, це також крадіжка ідей та думок.

Створюйте науково точну інфографіку за лічені хвилини

Однією з головних переваг використання Mind the Graph це легкість, з якою можна створювати інфографіку. Замість того, щоб витрачати години на створення візуальних зображень з нуля, дослідники та науковці можуть швидко створити високоякісну, точну інфографіку, яка ефективно пояснює їхні результати, використовуючи готові шаблони та ілюстрації Mind the Graph.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони