Ви набираєтесь сміливості і робите свою презентацію, але виявляєте, що більшість людей, схоже, загубилися у власному світі. Розчаровує, правда? Ми всі через це пройшли.

Насправді, це опитування, проведене Prezi виявило, що більше половини людей не слухають презентації. Натомість 28% надсилали текстові повідомлення, 27% перевіряли електронну пошту, а 17% зізналися, що засинають!

Звичайно, завжди будуть люди, які засинають. Але, зробивши презентацію більш цікавою, ви можете значно зменшити цю кількість.

Коли ви взаємодієте з аудиторією під час презентації, ви:

 • Доставити потрібне повідомлення
 • Звучить більш авторитетно та переконливо
 • Отримуйте кращі оцінки, якщо презентація призначена для вашої наукової роботи
 • Або конвертувати більше потенційних клієнтів

Коли ви більше взаємодієте зі своєю аудиторією, ви отримуєте підвищення впевненості в собі. А це призводить до ще кращої презентації.

Отже, якщо ви замислювалися над тим, як зробити свою презентацію більш цікавою та захоплюючою, то прочитайте цю статтю, щоб дізнатися кілька ефективних порад, які дійсно працюють.

Замислювалися, як зробити свою презентацію більш цікавою? Читайте тут! </trp-post-container

Знайте точку зору своєї аудиторії

Вивчення аудиторії заздалегідь має вирішальне значення для успішної презентації. На жаль, про це часто забувають. 

Ми часто готуємося до презентації, прокручуємо її сотню разів і дивимося, що можна додати, щоб зробити її кращою. Але, перш за все, надзвичайно важливим є те, чого хоче аудиторія.

Наприклад, якщо ви добре підготувалися до презентації, але використовуєте жаргон міленіалів в аудиторії, повній людей за 50, то ваша презентація точно провалиться. Отже, знати аудиторію надзвичайно важливо!

 • Готуючись до презентації, спробуйте дослідити і зрозуміти, які люди прийдуть на неї. 
 • Ви можете скористатися методом, який маркетологи називають "ідеальним образом клієнта". Для цього просто з'ясуйте відповіді на ці запитання про аудиторію вашої презентації:
  • До якої вікової групи вони належать?
  • Яким був би їхній рівень експертизи в темі, яку ви презентуєте?
  • Якими були б їхні больові точки, пов'язані з вашою темою?
  • Які їхні інтереси взагалі?
  • До якого типу контенту вони найбільше відносяться?

Розуміння цих аспектів про вашу аудиторію допоможе вам провести презентацію у найбільш вражаючий спосіб, і ви отримаєте саме ту увагу, на яку розраховуєте.

Отримайте творчу перевагу

Очевидно, що аудиторія буде більш залученою, коли ведучий доносить повідомлення у форматі, який найбільше резонує з нею. Ви також повинні працювати за тим самим принципом.

Дайте аудиторії те, чого вона хоче, і вона неодмінно буде більш уважною та захопленою вашою презентацією. Це повертає нас до попереднього кроку, на якому ви заздалегідь досліджували свою аудиторію.

Залежно від вашої аудиторії та її інтересів, її можуть зацікавити різні типи контенту. Ось декілька з них, які можуть зацікавити вашу аудиторію:

 • Графіки
 • Зображення
 • Меми
 • Посилання на веб-серіали
 • Діалог у фільмі

Важливо подумати про типи контенту, який ви хочете додати до своєї презентації. Ці дані допоможуть вам сформувати основну копію презентації і творчі елементи навколо неї.

Почніть зі створення плану в окремому документі

Ніколи, ніколи не починайте презентацію без плану. Без плану ви можете зіткнутися з тим, що будете відхилятися від важливих тем і говорити про непотрібні моменти.

Ви можете створити базовий план вашої презентації, який просто запише і впорядкує всі ідеї, які у вас є в голові. 

Ви можете записати основні теми, підтеми, формат контенту та креативи, які ви додасте до своєї презентації. Ви навіть можете піти трохи далі і додати кілька пунктів, про які ви хотіли б поговорити в рамках кожної теми.

Замислювалися, як зробити свою презентацію більш цікавою? Читайте тут! </trp-post-container

Таким чином, ви отримаєте уявлення про всі моменти, які хочете представити, з висоти пташиного польоту, що допоможе вам набагато ефективніше орієнтуватися в процесі створення презентації.

Ще одна перевага початку роботи з планом полягає в тому, що ви будете знати, скільки часу потребує кожна підтема. Це допоможе вам краще керувати загальним часом презентації і додавати пункти до слайдів презентації, виходячи з цього.

Також важливо дотримуватися плану навіть під час створення презентації. Інакше ви можете витратити занадто багато часу на інформацію про не дуже важливі теми.

Під час створення презентації, якщо ви відчуваєте потребу додати більше пунктів, добре подумайте про це, а не додавайте їх наосліп.

Вступ є життєво важливим

Ваш вступ може визначити весь хід вашої презентації. Це пов'язано з тим, що люди часто готові дати вам швидкий шанс справити на них враження на початку будь-якої презентації. 

Замислювалися, як зробити свою презентацію більш цікавою? Читайте тут! </trp-post-container

Вони приділять вам кілька хвилин своєї уваги, і ви повинні переконатися, що звучите найцікавіше в цей час. Якщо ваша презентація не знайде належного відгуку в аудиторії, вони, ймовірно, не звернуть особливої уваги на решту виступу.

Якщо аудиторія вже нудьгує і хоче спати через попередню сесію або презентацію, вам потрібно зачепити її суперкреативним вступом.

Ви можете зробити це, почавши з..:

 • Мем
 • Коротке відео
 • Невелика, актуальна сесія запитань та відповідей
 • Привабливий образ
 • Сміливе, сумнівне твердження
 • Або історія

Тут важливу роль відіграє ваш ідеальний образ клієнта. Знання того, що подобається вашій аудиторії, допоможе вам почати з ідеального вступу, який зачепить правильний акорд вашої аудиторії.

Розповідайте історії, щоб пояснити свої слайди

Сторітелінг може прикрасити будь-яку презентацію, незалежно від того, наскільки нудною чи технічною є ваша тема. Історії - це спосіб передати ваше повідомлення більш цікаво та захопливо. Ось чому ви рідко можете помилитися з історіями.

Один з найкращих способів залучити аудиторію - почати з історії. Щось, що близьке вашій аудиторії і добре поєднується з темою, яку ви обговорюєте. Спробуйте це, і ви побачите, що аудиторія буде набагато більш зацікавлена з самого початку.

Ви також можете включити історії в середину презентації, коли люди можуть втратити інтерес до неї. Це, знову ж таки, чудовий спосіб підтримувати інтерес аудиторії протягом усієї презентації.

Спробуйте програмне забезпечення для нелінійних презентацій

Нелінійна презентація може бути дуже ефективним способом залучити аудиторію. У лінійній презентації вам доведеться переходити від слайда 1 до 2, 3, 4 і так далі. Ви повинні переходити від одного слайда до іншого лише лінійно.

Тоді як у нелінійній презентації слайди пов'язані гіперпосиланнями і структуровані, як у випадку з веб-сайтом. 

Таким чином, ви зможете перейти до будь-якого конкретного слайда з підтеми, яка може зацікавити вашу аудиторію. Вам не доведеться переходити по всіх слайдах лінійно, як у випадку з лінійною презентацією.

Нелінійна презентація може бути надзвичайно корисною для залучення аудиторії, оскільки ви зможете натискати на теми, які, як вам здається, цікавлять вашу аудиторію. Тому вам варто розглянути можливість спробувати програмне забезпечення для нелінійних презентацій, таке як Prezi.

Використовуйте гумор

Гумор може бути не найсильнішою стороною кожного. Але сьогодні існує так багато засобів вираження гумору у вигляді мемів, відео, коміксів тощо. Отже, вам не обов'язково бути гумористом, щоб додати гумору у свою презентацію.

Чи завжди гумор працює в презентації? Здебільшого, так! Незалежно від того, наскільки серйозною чи технічною є ваша тема, ви завжди можете додати в неї нотку гумору. Навіть якщо ви перебуваєте в кімнаті, повній серйозних людей середнього віку, гумор спрацює.

Гумор може бути цікавим елементом, який можна додати до серйозної презентації, щоб привернути увагу аудиторії. Доречний мем може розбудити досить байдужу аудиторію і підштовхнути її звернути увагу на решту презентації. 

Додавання гумору до вашої презентації також може допомогти вам краще висловити своє повідомлення і точку зору. 

Так само, як і історії, гумор може зробити вашу презентацію незабутньою. Навіть якщо ваша аудиторія не запам'ятає різні слайди, які ви пояснювали, вони точно запам'ятають гарний жарт або мем!

Використовуйте зображення

Як кажуть, одне маленьке зображення варте тисячі слів. У випадку з презентацією це буквально вірно. Зображенням або інфографікою можна виразити текст на тисячу слів. Це саме та причина, чому зображення є обов'язковим елементом вашої презентації.

Зображення можуть повністю змінити вашу презентацію. Уявіть собі презентацію з великою кількістю зображень, які чітко висловлюють вашу думку, та іншу, в якій немає нічого, окрім зображень. Перша завжди буде виграшною.

Навіть якщо ви підсумуєте суть вашої презентації в одному зображенні, це матиме величезне значення для неї. Це буде суть всієї вашої презентації, і люди будуть повертатися до вас тільки заради цього єдиного зображення, яке ви використали в презентації.

Це не означає, що ви повинні наповнювати свою презентацію зображеннями, які не мають відношення до теми, просто заради них. Зображення повинні візуально відображати ваші теми та пункти у спосіб, який легко зрозумілий аудиторії.

За допомогою онлайн-інструментів ви можете створювати круті інфографіки та зображення, які чудово доповнять вашу презентацію. 

Замислювалися, як зробити свою презентацію більш цікавою? Читайте тут! </trp-post-container

Можеш спробувати створення графіків онлайн за допомогою потужного інструменту MindTheGraph. Додавання його до вашої презентації матиме довготривалий вплив на свідомість вашої аудиторії.

Організуйте опитування в аудиторії

Опитування в реальному часі для вашої аудиторії - це чудовий спосіб розпалити її та утримати її залученою. Опитування розпалюють цікавість, змушують замислитися над темою і пробуджують нас від сну. Отже, вам неодмінно варто спробувати!

Якщо у вашій презентації є шокуючі факти чи відкриття, або якщо ви просто хочете дізнатися думку аудиторії, опитування можуть бути дуже корисними. Більшість програм для нелінійних презентацій мають можливість інтегрувати опитування в реальному часі з презентацією.

Опитування допомагають створити жваву атмосферу і дають вашій аудиторії груповий досвід. Якщо ваше опитування достатньо цікаве, щоб кожен міг взяти в ньому участь, ваша аудиторія неодмінно піде з такою думкою в голові.

Найголовніша причина, чому опитування буде блискуче працювати, полягає в тому, що воно змушує аудиторію відчути, що вона є частиною вашої презентації і зробила певний внесок у її проведення.

Мова тіла важлива

Мова тіла надзвичайно важлива для вашої презентації. Навіть якщо ви говорите впевнено, мова вашого тіла може видати той факт, що ви нервуєте. 

Якщо ви будете постійно ходити з боку в бік і нервово перебирати речі, то ваша аудиторія помітить, що ви нервуєте. Це підірве довіру до вас, і люди можуть зрештою втратити інтерес, а ви цього не хочете.

Замислювалися, як зробити свою презентацію більш цікавою? Читайте тут! </trp-post-container

Тому заздалегідь потренуйте мову тіла. Якщо ходіння по подіуму для вас є природним, то сміливо йдіть на нього. Якщо ж ви загалом не драматична особистість, то краще дотримуватися стійкої постави, жестів, що пояснюють вашу презентацію, і впевненого погляду вперед.

Якщо можливо, намагайтеся мати зоровий контакт з аудиторією. Говоріть з ними безпосередньо, а не дивіться вниз або постійно дивіться на слайди. Таким чином, люди, які могли втратити увагу, повернуть її до вашої презентації.

Практикуйтеся достатньо, щоб презентація стала для вас природною

Ви ніколи не можете бути достатньо підготовленими до презентації. Чим більше ви практикуєтесь і вдосконалюєтесь, тим природніше вона звучатиме. Закінчіть роботу над колодою задовго до дня презентації, щоб у вас було достатньо часу попрактикуватися.

Пам'ятайте, що ваша презентація буде настільки хорошою, наскільки добре ви її презентуєте. Навіть якщо ви витратили тижні на вдосконалення своєї колоди, ви не зможете вразити аудиторію, якщо не презентуєте її в найкращий спосіб.

Не зачитуйте свої слайди слово за словом

Це помилка аматорів, і ви точно хочете її уникнути. Читаючи зі слайдів слово за словом, ви чітко покажете аудиторії, що ви недостатньо підготовлені і не маєте достатнього досвіду в цій темі.

Насправді, це може навіть створити враження, що ідея не є оригінальною. Тому, навіть якщо ви додали всі свої тези на слайд, не зачитуйте їх з нього. Замість цього подивіться на слайд один раз, щоб зрозуміти, про що він, а потім зверніться безпосередньо до аудиторії і донесіть до неї інформацію своєю мовою. 

Замислювалися, як зробити свою презентацію більш цікавою? Читайте тут! </trp-post-container

Зведіть до мінімуму текст на слайдах

Презентація не повинна виглядати як стаття, книга чи наукова робота. Основна мета презентації - донести вашу інформацію в простій, легкій для розуміння формі.

Отже, не варто наповнювати презентацію стінами тексту - це те, від чого вам слід триматися подалі! Замість цього додайте на слайди короткі та лаконічні тези. Кількість пунктів на кожному слайді не повинна перевищувати 3-5.

Розбивайте тексти зображеннями, інфографікою, мемами або будь-якою іншою подібною формою візуального контенту. Переконайтеся, що ваш текст читається навіть з великої відстані.

Замість того, щоб розміщувати все на слайді, спробуйте просто торкнутися важливої інформації на слайдах і передати найкраще вокально. 

Висновок

Підсумовуючи, можна сказати, що звучати весело і цікаво - це найкращий спосіб утримати ваших користувачів. Тож спробуйте скористатися цими порадами вже сьогодні. І урізноманітніть свою наступну презентацію історіями, мемами, опитуваннями аудиторії, зображеннями та подібними більш цікавими елементами.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони