Hans Rosling jest badaczem z Instytut Karolinska (Szwecja) i założyciel startupu zajmującego się projektowaniem informacji i wizualizacją danych. Nazwa firmy to GapMinder i stworzyli oprogramowanie o nazwie Trendalyzer.

To bardzo fajny sposób na poruszanie się po statystykach zdrowotnych i zrozumienie ich korelacji z kilkoma innymi czynnikami. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak statystyki zdrowotne korelują z PKB lub dostępnością energii elektrycznej? Z Trendalyzer można. Ponadto można to zrobić dla kilku krajów niezależnie i na przestrzeni czasu. To całkiem fajne i można łatwo stracić nasze spojrzenie na te statystyki zdrowotne.

The Trendalyzer oprogramowanie przekształca międzynarodowe statystyki w ruchomą, interaktywną grafikę, a na poniższym filmie można obejrzeć jego słynny wykład w Rozmowy TED. The Gapminder Interaktywne animacje są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej Fundacji.

Kim jest Hans Rosling? Rosling jest szwedzkim lekarzem, naukowcem, statystykiem i mówcą publicznym. Profesor zdrowia międzynarodowego w Instytut Karolinskai założyciel Gapminderorganizacji non-profit, która ożywia istotne dane globalne. Właśnie zdałem sobie sprawę, jak bardzo przypomina ona naszą własną nazwę, Mind the Graph.

W 2011 r. został wybrany do grona 100 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie przez magazyn Fast Company, a rok później wszedł do grona najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie. Szwedzka Akademia Nauk... mężczyzna jest również połykaczem mieczy. (WTF!) Jeśli masz wątpliwości, oto dowód.

Możesz także prezentować statystyki zdrowotne jak guru Hans Rosling, korzystając z jego narzędzia do prezentacji, Gapminder. Chcesz zagrać z statystyki zdrowotne i wizualizacja danych? Dlaczego nie wypróbować najnowszych statystyk zdrowotnych Światowej Organizacji Zdrowia. Jest to dość wiarygodne i gęste źródło informacji na temat statystyk zdrowotnych.

Z biegiem lat powinien być coraz większy, ponieważ Google nabył Trendalyzer kilka lat temu z zamiarem skalowania go i udostępnienia za darmo do statystyk publicznych. Rok później udostępnili Wykres ruchu Gadżet Google a później Public Data Explorer.wizualizacja danych

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony