Studenci studiów licencjackich i magisterskich w dziedzinie nauk biomedycznych często stają przed koniecznością tworzenia ilustracji naukowych do plakatów, artykułów lub testów edukacyjnych, prawda? Często potrzebujesz schematów i rysunków, aby poprawić wygląd pracy, a zatem, zwiększyć widoczność tego, co robisz.

Ale gdzie można je znaleźć lub raczej, Jak tworzyć ilustracje naukowe?? Niech zgadnę.

Jeśli nie masz umiejętności obsługi programu Photoshop lub Illustrator, co dotyczy zdecydowanej większości studentów nauk przyrodniczych, medycznych i biomedycznych, prawdopodobnie odwiedzasz na przykład Google Images i spędzasz kilka minut, jeśli nie godzin, próbując znaleźć to, czego potrzebujesz. Ale nie zawsze znajdujesz dokładnie te ilustracje, prawda? A jeśli znajdziesz, jedna jest dwuwymiarowa, druga trójwymiarowa, inna ma niepokojące kolorowe tło i tak dalej.

Tak było w wielu przypadkach, kiedy robiłem doktorat. Na szczęście istnieją nowe sposoby tworzenia pięknych ilustracji naukowych.

Mind the Graph Ta platforma oferuje tysiące ilustracji naukowych, z których można korzystać bezpośrednio online. Wszystkie są w tym samym stylu i tak piękne! Można ich używać w banerach, plakatach na konferencje, artykułach naukowych, zajęciach i tak dalej. Są dobrze wykonane i kompletne. Ponadto, jeśli nie znajdziesz tego, czego potrzebujesz, dodadzą dla Ciebie nowe ilustracje na żądanie. Na platformie można wstawiać obrazy, wykresy, edytować tło obrazu itp. i dostosowywać wszystko tak, jak potrzebujesz, aby stworzyć własną, unikalną ilustrację naukową. Największą zaletą jest jakość i różnorodność ilustracji z zakresu nauk przyrodniczych, biomedycyny i zdrowia.ilustracje naukoweOto jak to działa

Przeglądanie Zdjęć Google stało się stratą czasu, szczerze!

Możesz także spróbować Bank Servierstworzony przez przemysł farmaceutyczny, który oferuje edytowalne obrazy w ppt. Przydaje się do prostych schematów, ale ostatecznie wszystko (i więcej) można znaleźć w Mind the Graph.

Co ważne: obie platformy są oferowane na licencji Creative Commons (CC), co oznacza, że możesz korzystać z usług online i edytować obrazy na platformie bez ponoszenia żadnych opłat. Wystarczy je tylko zacytować. Korzystaj, udostępniaj i baw się dobrze!

Ludzie będą przyciągani przez to, co tworzysz i będą Cię lepiej rozumieć!

Nawiasem mówiąc, tego rodzaju ilustracje można znaleźć w tym darmowym kreatorze infografik online. Dlaczego nie spróbujesz sam? To nic nie kosztuje!ilustracje naukowe

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony