Ilustracje i infografiki to świetne narzędzia do pokazywania danych i mówienia o kontrowersyjnych tematach, takich jak medyczna marihuana, komórki parowe, historia konopi indyjskich czy polityka. W dzisiejszych czasach korzystanie z infografik stało się bardziej narzędziem niż konsekwencją. W rezultacie ludzie stają się świadomi naukowej mocy infografiki w skutecznym dostarczaniu informacji. Podczas gdy piękne ilustracje przyciągają uwagę, podsumowanie danych może przynieść nowe informacje i być bardzo edukacyjne.

Jak powiedziano Jen Christiansenkomunikator naukowy magazynu Scientific American: "Usuwając bariery (takie jak żargon techniczny) i zapewniając kontekst (w tym przypadku dwie konstelacje), informacje są prezentowane w natychmiastowy, intuicyjny i angażujący sposób".

Dobrym przykładem jest ta piękna (i duża) infografika, która przedstawia historię marihuany. Zawiera krótkie i istotne informacje o pięknym wyglądzie.

Dlatego jeśli piszesz artykuł lub tworzysz prezentację, spójrz na tę infografikę. Nawet po krótkim spojrzeniu możemy uzyskać pomysły na przepływ informacji i zbudować własną infografikę lub abstrakt graficzny.

Konopie indyjskie - od gleby do sprzedaży

cannabis1

cannabis2

cannabis4

cannabis5

cannabis6

cannabis7

cannabis8

cannabis9

cannabis10

cannabis11cannabis13

 

Infografika została opracowana przez The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. Jest to firma badawczo-rozwojowa posiadająca licencję na uprawę medycznej marihuany zgodnie z przepisami dotyczącymi dostępu do konopi indyjskich do celów medycznych.

Co więcej, informacje wizualne otaczają nas na najróżniejsze sposoby. Jeśli chcesz być częścią tego procesu, zapoznaj się z naszymi postami:

Lub, jeśli uważasz, że jesteś gotowy, aby spróbować samemu, LET'S GO!

infographic63724-3

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony