Aby przekazać znaczenie nauki w naszym społeczeństwie, musimy najpierw być w stanie komunikować naukę w lepszy i łatwiejszy sposób. Czasami ludzie mają trudności ze zrozumieniem nauki, ponieważ trudno ją zwizualizować. W chemii nie jest inaczej. Cząsteczki i wiązania chemiczne nie są łatwe do zrozumienia i wizualizacji. Można więc wykorzystać zasoby wizualne jako naukowe ilustracje struktury chemicznej, aby wyjaśnić te tematy.

Ilustracje naukowe są potężnym narzędziem do lepszej komunikacji w nauce. Za pomocą ilustracji można tworzyć graficzne streszczenia, plakaty, prezentacje, okładki książek lub czasopism i wszystko, co można sobie wyobrazić.

Wykorzystanie ilustracji Mind the Graph do wyjaśnienia struktury chemicznej

W serwisie Mind the Graph dostępne są ilustracje przedstawiające strukturę chemiczną cząsteczek. Następnie można je łączyć, aby pokazać wiązania i interakcje między cząsteczkami. Nasze ilustracje mają wzór, dzięki czemu można je łączyć w atrakcyjny sposób. Ponadto każdy atom ma określony kolor, więc tlen jest zawsze czerwony, azot jest niebieski, wapń jest zielony i tak dalej.

Mamy ponad osiem tysięcy ilustracji naukowych, a setki z nich przedstawiają struktury chemiczne. Rzuć okiem na niektóre z nich:
struktura chemiczna

Możesz połączyć te ilustracje z innymi, aby stworzyć abstrakcję graficzną, spójrz na ten przykład zakwaszenia oceanów stworzony przez Mind the Graph:

zakwaszenie oceanów

Jeśli chcesz wykorzystać te ilustracje lub zobaczyć inne, dołącz do nas! Możesz zacząć za darmo:

ilustracje naukowe do wykresów

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony