antioksidantai


Oksidacinis stresas yra blogai, nes jis gali pažeisti DNR, o tai yra kelias į ląstelių transformaciją ir vėžį, o kadangi antioksidantai gali apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso, jie yra naudingi vėžiu sergantiems žmonėms, tiesa? Na, ne visai taip.

Neseniai žurnale "Nature" paskelbtame tyrime nustatyta, kad vėžinių ląstelių įšvirkštoms pelėms, kurios buvo gydomos antioksidantais, auglių atsirado kur kas daugiau nei toms, kurioms antioksidantų nebuvo įšvirkšta.

Tyrėjai nustatė, kad oksidacinis stresas pavojingas ne tik sveikoms, bet ir metastazavusioms ląstelėms. Todėl metastazių metu vėžinėse ląstelėse paprastai vyksta metaboliniai pokyčiai, kurie padidina jų gebėjimą atsispirti oksidaciniam stresui. Šiuo metu, pridėjus šiek tiek antioksidantų, galima padėti šioms ląstelėms atsispirti kelionei į kraujagysles ir tolimus organus, kuriuose gausu reaktyviųjų deguonies formų (ROS) - oksidacinio streso sukėlėjų.

Straipsnio išvada rodo, kad antioksidantų vaidmuo nėra iki galo suprastas:

ROS gali sukelti onkogenines mutacijas ir aktyvuoti onkogeninius kelius, todėl yra tikimybė, kad gydymas antioksidantais gali slopinti kai kurių vėžio rūšių atsiradimą ar progresavimą. Antioksidantai arba antioksidaciniai fermentai vienais atvejais slopina vėžio iniciaciją, o kitais atvejais didina vėžio iniciaciją. Klinikinių tyrimų metu padidinus antioksidantų kiekį maiste, vėžio atvejų paprastai nesumažėjo. Mitybos papildai su antioksidantais iš tikrųjų padidino sergamumą plaučių ir prostatos vėžiu ir mirtingumą nuo jo. Maisto papildai su foliantais skatina krūties vėžio vystymąsi ir progresavimą. Mūsų rezultatai rodo, kad antioksidantai skatina ligos progresavimą, bent jau melanomos atveju, skatindami metastazavimą.

Žinoma, reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau galbūt reikėtų vadovautis vieno iš tyrėjų patarimu: "Asmeniškai aš, remdamasis gautais rezultatais, jei sirgčiau vėžiu, vengčiau papildyti savo mitybą dideliais antioksidantų kiekiais."antioksidantaiTai įdomūs šaltiniai šia tema:

Originalus straipsnis: Oksidacinis stresas slopina žmogaus melanomos ląstelių tolimas metastazes

Naujausias tyrimas apie antioksidantus kelia siaubą. Mokslininkai mano, kad jie gali paskatinti vėžines ląsteles greičiau plisti.

"Scientific American": antioksidantai gali pabloginti vėžio būklę

Gamta: antioksidantai pagreitina pelių vėžį

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai