Kredit: Pexels

Počet žen v oborech STEM roste - a vy můžete být další osobou, která se k tomuto počtu přidá. Na stránkách Americký úřad pro sčítání lidu uvádí, že ženská populace v oblasti STEM vzrostl z 8% v roce 1970 na 27% v roce 2019. Přestože jsou ženy v profesích STEM stále nedostatečně zastoupeny, úřad konstatuje, že odborníci začínají dosahovat větší rovnosti v rostoucích profesích STEM pro ženy, jako jsou společenské vědy, matematika a profese v oblasti přírodních a fyzikálních věd.

Svou vytrvalostí můžete přispět k odstranění rozdílů mezi muži a ženami v oblasti STEM. Pokud tedy chcete získat další impuls k zajištění své vysněné kariéry v oblasti STEM, zde je několik strategií, které vám mohou pomoci dosáhnout vašeho cíle:

Získejte dovednosti a zkušenosti pro preferovaná pracovní místa v oblasti STEM.

Vysokoškolské vzdělání může stačit na základní pozice v oboru STEM, ale pokud chcete pracovat na pokročilejších pozicích, musíte si své znalosti prohloubit. Koneckonců, studie provedená společností vědci z Kalifornské univerzity v San Diegu ukázal, že více než polovina absolventů STEM, kteří pracují v tomto oboru, nadále investuje do svého vzdělávání v oblasti dovedností. Přibližně 40% těchto odborníků se vzdělává i po 40 letech, a proto je pro vás velmi důležité, abyste využili možnosti vzdělávání, které souvisí s vaší vysněnou kariérou.

Kromě investic do svých znalostí musíte také získat pracovní zkušenosti v oboru, který preferujete. Začít můžete absolvováním stáží nebo prací na částečný úvazek, které vám časem pomohou kvalifikovat se na základní nebo vyšší pozice.

Vytvořte si životopis, který zdůrazní vaše schopnosti v oblasti STEM.

Úsilí, které jste věnovali svému vzdělání a pracovním zkušenostem, se vám vyplatí, až si budete moci vytvořit působivý životopis. Tento dokument shrnuje vaše reference, a proto jej musíte pravidelně aktualizovat, když hledáte příležitosti v oblasti STEM pro ženy.

Je také důležité, abyste věděli, jak se v životopise prezentovat. Společnost Balance sdílí názor, že psaní cílů životopisu které odpovídají vašim dovednostem a zkušenostem, mohou zaměstnavatele přesvědčit, že víte, co chcete, a že máte o tuto kariéru v oblasti STEM velký zájem. Musíte zajistit, aby cíle životopisu odpovídaly pozici, o kterou se ucházíte, a to tak, že je budete konkretizovat, použijete klíčová slova z nabídky práce a zaměříte se na to, jak můžete být pro organizaci přínosem.

Naučte se, jak napsat motivační dopis na vysněnou pozici.

Jakmile najdete organizaci, která se vám líbí, připojíte svůj životopis k průvodnímu dopisu, který zašlete potenciálnímu zaměstnavateli. Motivační dopis zaslaný e-mailem bude vaším prvním kontaktem s organizací, proto je velmi důležité, abyste napsali působivý dopis.

Dobrý první dojem uděláte, když se budete řídit následujícími pokyny. Vzory e-mailových průvodních dopisů od LHH, který ukazuje, jak můžete vysvětlit svůj záměr podat přihlášku, shrnout své dovednosti a zkušenosti a uvést výzvu k akci. Můžete dokonce vypsat svou kvalifikaci, abyste zdůraznili, že jste pro tuto kariérní příležitost v oblasti STEM vhodní. Uvedením těchto podrobností můžete upoutat pozornost potenciálního zaměstnavatele a postoupit k dalšímu kroku v procesu podávání žádosti.

Najděte si mentory, kteří vás provedou celým procesem.

Pro ženy je velmi obtížné dostat se do STEM oborů. Pokud tedy usilujete o určitou kariérní dráhu nebo je pro vás jednoduše obtížné získat náskok, bude pro vás přínosné najít si spolehlivého mentora.

Náš článek s názvem "Genderové rozdíly v akademickém prostředí: Výzvy, které představuje zdůrazňuje, že stát se mentee starší profesionálky v oboru vám pomůže získat vedení a podporu, kterou potřebujete pro svou kariéru. Váš mentor může být také zdrojem příležitostí k navazování kontaktů, protože vás může spojit s klíčovými kontakty a zdroji. Díky mentorství a možnosti navazování kontaktů bude snazší učinit správná rozhodnutí pro vaši vysněnou kariéru v oblasti STEM.

Ano, dívky se rozhodně mohou dostat na vysněná místa v oboru STEM. Chcete-li si zajistit vysněnou kariéru v oblasti STEM, investujte do svého profesního rozvoje a prezentujte své reference působivým způsobem.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony