Zjistěte, jak vytvořit infografiku

Komunikace je důležitou součástí vědeckého života. A to nejen textová, ale i vizuální! Víte, jak vytvořit infografiku pro svou vědeckou práci? 

Kromě výzkumu a získávání spolehlivých dat musí výzkumný pracovník umět svou práci prezentovat a dobře komunikovat. A konečně, je čas na vědci, aby přestali mluvit pouze se svými dvojicemi. Zjistěte, jak vytvořit infografiku a oslovit waaaaaaak více lidí mimo svou bublinu.

Tento příspěvek je první z Jak vytvořit infografiku s tipy a praktickými příklady. Tato série je průvodcem vytvořeným designéry Mind the Graph.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak vytvořit infografiku, je tento seriál určen právě vám.

Síla dezinformací

Neúspěšná vědecká komunikace vytváří propast mezi vědou a společností. Tento problém zvyšuje pseudovědu, jako je spor o vakcíny, snížit financování vědeckého výzkumu a zájem lidí o vědu obecně.

Klikněte na obrázek a prohlédněte si Šablony Mind the Graph.

Vědecké infografiky zlepšují komunikaci ve vědě

Vytváření grafických abstraktů, infografik a úžasných prezentací je dobrou strategií, protože vám pomůže upoutat pozornost publika a oslovit více lidí.

V infografice byste měli všechny důležité informace o své práci prezentovat přehledným a vizuálně příjemným způsobem, aby je čtenář dokázal sám pochopit.

Selhání Dana Jamese GIF od Much - Najít a sdílet na GIPHY

Pokud ještě nejste přesvědčeni, existují další důvody, proč používat infografiky ve vědě:

  • Infografika zobrazuje statistické údaje intuitivnějším a snadno použitelným způsobem, s čísly a textem různých velikostí v závislosti na jejich důležitosti a prioritě a s obrázky a symboly, které čtenáři pomáhají. Uspořádání prvků v infografice napomáhá dynamickému čtení a rychlým pohledem lze pochopit hlavní informace.
  • Infografika má obrovský potenciál stát se populární a sdílenou. Důvodem je její vizuální přitažlivost a snadné sdílení na sociálních sítích, v e-mailech a podobně.
Klikněte na obrázek a prohlédněte si Šablony Mind the Graph.

Časopis The Economist v červnu 2016 zveřejnil, že články s diagramy a grafy bývají mnohem více citovány (citováno je přibližně 60%). A co víc, články s diagramy dosahují až 120%:

grafico-01
Články s grafy a diagramy jsou více citovány.

Sanchis-Segura a Spanagel publikovali článek v roce 2006 s komiksovými ilustracemi, které prezentují pokusy prováděné na myších v laboratoři. Tento článek měl více než 160 citací, zatímco jejich další články publikované ve stejném roce, ale bez tohoto vizuálního zdroje, nepřesáhly 50 citací.

Zachycení
Sanchis-Segura a Spanagel 2006: 2006: Úžasný článek s několika ilustracemi

Ale já vím, jsme vědci a obecně nestudujeme, jak zlepšit naše komunikační a návrhářské dovednosti.

Naším cílem je především zlepšit vědeckou komunikaci. Proto designéři Mind the Graph vytvořili úžasný obsah, který má pomoci ne-designérům-vědcům. Ukážou vám, jak vytvořit infografiku, abyste mohli prezentovat svůj výzkum a přestali komunikovat pouze s dvojicemi.

Můžete také začít vytvářet infografiku hned teď.

Klikněte zde a začněte!

Podívejte se na další naše příspěvky o Jak vytvořit infografiku níže.

Předplatitelé Mind the Graph navíc dostávají e-mailem další materiály, které exkluzivně navrhl tým designérů Mind the Graph.

Jak vytvořit infografiku Serie:

Obdržte zdarma naši elektronickou knihu a naučte se vytvářet vědecké infografiky a vylepšete své prezentace..

1Zachycení

 

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony