Ilustrace a infografiky jsou skvělým nástrojem k zobrazení dat a k diskusi o kontroverzních tématech, jako je lékařská marihuana, parní buňky, historie konopí nebo politika. V dnešní době se používání infografiky stalo spíše nástrojem než důsledkem. V důsledku toho si lidé začínají uvědomovat vědeckou sílu infografiky, která úspěšně předává informace. Zatímco krásné ilustrace upoutají pozornost, shrnutí dat může přinést nové informace a být velmi poučné.

Jak bylo řečeno Jen Christiansen, vědecký pracovník časopisu Scientific American: "Odstraněním překážek (jako je technický žargon) a poskytnutím kontextu (v tomto případě dvou konstelací) jsou informace prezentovány okamžitě intuitivním a poutavým způsobem."

Dobrým příkladem je tato krásná (a velká) infografika, která ukazuje historii konopí. Obsahuje stručné a podstatné informace s krásným designem.

Pokud tedy píšete referát nebo vytváříte prezentaci, podívejte se na tuto infografiku. I při letmém pohledu můžeme získat nápady na informační toky a sestavit si vlastní infografiku nebo grafický abstrakt.

Konopí - od půdy k prodeji

cannabis1

cannabis2

cannabis4

konopí5

konopí6

konopí7

cannabis8

cannabis9

cannabis10

cannabis11konopí13

 

Infografiku vytvořila The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. Jedná se o výzkumnou a vývojovou společnost, která má podle nařízení o přístupu ke konopí pro léčebné účely licenci na pěstování léčebného konopí.

Vizuální informace jsou navíc všude kolem nás v nejrůznějších podobách. Chcete-li se na nich podílet svou vlastní prací, podívejte se na naše příspěvky:

Nebo pokud si myslíte, že jste připraveni to zkusit sami, jdeme na to!

infografika63724-3

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony