Přemýšleli jste někdy o tom, jaký bude další krok ve vzdělávání? Všeobecně se soudí, že přednášky jsou nesmírně nudné. Ale proč si to lidé myslí? Pro studenty nebo profesory jsou tradiční přednášky zastaralé.

Studie publikovaná v roce 2013 uvádí, že aktivní učení zlepšuje výsledky žáků v přírodních vědách, inženýrství a matematice. Tato studie poukázala na to, že přednášky jsou neefektivní a možná nejsou tou nejlepší strategií, kterou bychom měli v našem vzdělávacím systému zachovat.

Zdá se, že přirozený tok vzdělávání přechází na styl "učit se praxí" - zejména s ohledem na to, že svět je dnes mnohem interaktivnější.

vzdělávání se setkává s technologií

Všichni jsme měli neobvyklého učitele přírodopisu, který dělal skvělé a bláznivé pokusy. Existují však nějaké nové technologie nebo nástroje, které by radikálně změnily způsob výuky přírodních věd? Nebo ještě lépe, aby se změnil náš pohled na výuku jako takovou?

Například ne všichni lidé mají stejné dovednosti a křivky učení. Učitel může buď celou skupinu srovnat a začít od základů, nebo dát lidem, kteří mají různé úrovně znalostí, aby pracovali společně a vzájemně si pomáhali.

Také technologie jsou zde, aby zůstaly. Byla by škoda, kdybychom technologická zařízení nevyužívali ke zlepšení vzdělávání a křivek učení studentů.

vzdělávání

S ohledem na to začínají technologické společnosti uvažovat o vzdělávání jako o příležitosti k investicím. Můžeme vidět, že společnosti přetvářejí své obchodní strategie tak, aby měly větší sociální dopad.

Podle tento příspěvek na blogu na EdTech, existuje poměrně mnoho výhod investic do vzdělávacích technologií, zejména pro výkon ve třídě:

  1. Organizace a efektivita
  2. Zlepšení komunikace
  3.  Podpora spolupráce
  4. Přilákat pomocí vizuálních prvků
  5. Ekologičtější (zamezení plýtvání papírem)

Některé společnosti investují do kompletních řešení pro vzdělávací technologie, dobrým příkladem je např. Škola Samsung.

Platforma pro znalosti

Škola Samsung nabízí řadu interoperabilních technologických balíčků, které vyhovují vašim vzdělávacím potřebám. Kompletní sada obsahuje vybrané tablety Samsung Galaxy pro učitele a každého žáka, interaktivní tabuli a bezdrátovou multifunkční tiskárnu. Vše spojuje software Samsung School, který poskytuje systém řízení výuky spolu s výkonnými interaktivními nástroji.

Projekt Škola Samsung je řešením pro učitele, žáky a rodiče, kteří se chtějí více podílet na vzdělávání. Zde je jejich cíl:

Situace se mění nejen ve školách, ale v celém vzdělávacím systému. Požadavek studentů na efektivnější způsob učení nyní podporují učitelé a technologický svět, ve kterém žijeme.

V příštích letech lze očekávat mnoho dalších změn. A navíc se zdá, že technologie se konečně přizpůsobuje společenským potřebám. Dovedete si představit, jak bude vypadat vzdělávání za pár let?

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony