Abychom mohli informovat o významu vědy v naší společnosti, musíme být nejprve schopni lépe a jednodušeji komunikovat o vědě. Někdy mají lidé problém pochopit vědu, protože je těžké si ji představit. V chemii tomu není jinak. Molekuly a chemické vazby není snadné pochopit a vizualizovat. K vysvětlení těchto témat proto můžete použít vizuální zdroje jako vědecké ilustrace chemické struktury.

Vědecké ilustrace jsou mocným nástrojem pro lepší komunikaci v oblasti vědy. Pomocí ilustrací můžete vytvářet grafické abstrakty, plakáty, prezentace, obálky knih nebo časopisů a cokoli, co si dokážete představit.

Použití ilustrací Mind the Graph k vysvětlení chemické struktury

Na Mind the Graph máme ilustrace, které ukazují chemickou strukturu molekul. Poté je můžete kombinovat a zobrazit vazby a interakce mezi molekulami. Naše ilustrace mají vzor, takže je můžete atraktivně kombinovat. Každý atom má také specifickou barvu, takže kyslík je vždy červený, dusík modrý, vápník zelený atd.

Máme více než osm tisíc vědeckých ilustrací a stovky z nich jsou chemické struktury. Podívejte se na některé z nich:
chemická struktura

Tyto ilustrace můžete kombinovat s dalšími a vytvořit tak grafický abstrakt, podívejte se na tento příklad okyselování oceánů vytvořený na Mind the Graph:

okyselování oceánů

Pokud chcete tyto ilustrace použít nebo se podívat na další, přidejte se k nám! Začít můžete zdarma:

pozor na grafické vědecké ilustrace

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony