antioxidanty


Oxidační stres je špatný, protože může poškodit DNA, a to je cesta k buněčné transformaci a rakovině, a protože antioxidanty mohou chránit buňky před oxidačním stresem, jsou dobré pro lidi s rakovinou, že? No, ne tak docela.

Nedávná studie publikovaná v časopise Nature ukázala, že u myší, kterým byly injekčně aplikovány rakovinné buňky a které byly léčeny antioxidanty, se objevilo mnohem více nádorů než u myší bez antioxidantů.

Vědci zjistili, že oxidační stres je nebezpečný nejen pro zdravé buňky, ale i pro metastázy. Proto u nádorových buněk obvykle dochází během metastazování k metabolickým změnám, které zvyšují jejich schopnost odolávat oxidačnímu stresu. V tomto okamžiku může přidání některých antioxidantů pomoci těmto buňkám odolat cestě do cév a vzdálených orgánů, které jsou bohaté na reaktivní formy kyslíku (ROS), původce oxidačního stresu.

Závěr článku nám ukazuje, že úloha antioxidantů není zcela pochopena:

ROS mohou způsobovat onkogenní mutace a aktivovat onkogenní dráhy, což zvyšuje možnost, že léčba antioxidanty by mohla potlačit vznik nebo progresi některých druhů rakoviny. Antioxidanty nebo antioxidační enzymy v některých souvislostech potlačují iniciaci rakoviny, zatímco v jiných souvislostech iniciaci rakoviny zvyšují. Zvýšení obsahu antioxidantů ve stravě obecně nesnížilo výskyt rakoviny v klinických studiích. Doplňky stravy s antioxidanty ve skutečnosti zvýšily výskyt a úmrtnost na rakovinu plic a prostaty. Doplňky stravy s foláty podporují vznik a progresi rakoviny prsu. Naše výsledky naznačují, že antioxidanty podporují progresi onemocnění, přinejmenším u melanomu, tím, že podporují metastazování.

Samozřejmě je třeba provést další studie, ale možná bychom se měli řídit radou jednoho z výzkumníků: "osobně bych se vyhnul doplňování stravy velkým množstvím antioxidantů, kdybych měl rakovinu."antioxidantyJedná se o zajímavé zdroje o tomto tématu:

Původní článek: Oxidační stres inhibuje vzdálené metastazování lidských melanomových buněk

Nejnovější studie o antioxidantech je děsivá. Vědci se domnívají, že mohou podporovat rychlejší šíření rakovinných buněk.

Scientific American: antioxidanty mohou zhoršovat průběh rakoviny

Příroda: antioxidanty urychlují vznik rakoviny u myší

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony